3 Proste Sposoby na Oczyszczenie Organizmu

sposoby na oczyszczenie organizmu

Oczyszczanie organizmu jest bardzo modne. Sporo osób, czynnościom z nim związanym poświęca wiele uwagi. I choć nie sądzę, by wszyscy zainteresowani tą kwestią faktycznie regularnie decydowali się na oczyszczanie, na pewno większość z nas zdaje sobie sprawę z faktu, iż w pewnym sensie jest ono niezbędne.

Czy oczyszczanie organizmu faktycznie jest konieczne?

Szczerze: gdyby nie fakt, iż w naszym pożywieniu i wokół nas aż roi się od zanieczyszczeń i toksyn, a ludzki organizm pomimo ogromnego potencjału regeneracyjnego ma dość ograniczone możliwości, faktycznie od czasu do czasu warto organizm oczyścić.

Choć przypuszczam też, że osobom, które starają się zdrowo odżywiać i zdrowo żyć wcale nie musi to być niezbędne.

Cele

Oczyszczanie organizmu ma na celu usunięcie przynajmniej części nagromadzonych w nim toksyn. Toksyny te są tak naprawdę usuwane na bieżąco kilkoma kanałami, ale gdy toksyn jest zbyt dużo lub jakieś procesy w organizmie zachodzą nie tak sprawnie, jak powinny, warto organizmowi pomóc.

Co możesz zrobić?

Oczyszczanie organizmu dietą

Przede wszystkim możesz zadbać o zdrową dietę. Jeśli już odżywiasz się zdrowo, czyli np. jesz stosunkowo dużo warzyw i starasz się nie zjadać gotowych, wysoko przetworzonych pokarmów – oczyszczanie prawdopodobnie nie będzie ci potrzebne.

Jeśli jednak odżywiasz się byle jak – zmień to.

Koniecznie też zadbaj o regularne wypróżnienia – to jeden z warunków sprawnego oczyszczania. Resztki pokarmowe zalegające w jelitach zatruwają organizm od wewnątrz, aby ciało mogło funkcjonować sprawnie i mogło się na bieżąco oczyszczać, resztek tych należy się bezwzględnie pozbyć.

Pomogą ci środki o działaniu oczyszczającym lub lekko przeczyszczającym oraz pokarmy bogate w błonnik. Jeden prosty trick może raz na zawsze uwolnić cię od zaparć – wystarczy, że do przynajmniej jednego posiłku w ciągu dnia dodasz błonnik witalny (najlepiej sproszkowany, łatwo rozpuszczalny, tu polecam >>> Fibre Select), a praca twoich jelit znacznie się usprawni. Z takiego błonnika możesz też przygotowywać koktajle – to świetne rozwiązanie i sposób na oczyszczenie jelit.

Przy tym musisz też pamiętać o wypijaniu odpowiednich ilości wody, bo bez wody oczyszczanie jest niemożliwe. To dzięki niej poprawie ulega obieg krwi, limfy i wody w organizmie co sprzyja wypłukiwaniu czy też raczej odprowadzaniu nagromadzonych w nim toksyn. Staraj się wypijać około 2 litrów wody dziennie, a przynajmniej jedną typową butelkę (1,75l). Na początku może być ciężko, ale jeśli wytrwasz, to już po kilku dniach zauważysz, że twoje ciało funkcjonuje znacznie lepiej niż dotychczas.

Oczyszczanie organizmu a ćwiczenia

Czy oczyszczanie organizmu rzeczywiście wymaga ćwiczeń? Wyobraź sobie, że tak. Na pewno wymaga jako takiej aktywności.

To dzięki aktywności fizycznej przyspieszają wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Zwiększa się tempo przemian metabolicznych. Poprawia się i krążenie i obieg limfy oraz gospodarka wodą. Ruch wpływa bardzo pozytywnie na pracę wszystkich układów i narządów.

Zwróć też uwagę na fakt, iż w czasie wysiłku o odpowiedniej intensywności pocisz się, a wraz z potem na zewnątrz wydostają się toksyny.

To jeden z głównych kanałów detoksykacji. Zanim więc następnym razem zrezygnujesz z codziennej porcji ruchu (jakiegokolwiek!) miej to na uwadze.

Oczyszczanie organizmu – działania specjalne

W ramach oczyszczania organizmu możesz podjąć dodatkowy wysiłek mający na celu usunięcie nagromadzonych w ciele toksyn. Najczęściej stosowane są specjalne diety, a wśród diet oczyszczających prym wiodą najrozmaitsze formy głodówki.

To nie zawsze dobre rozwiązanie, bo wiele osób przeprowadza głodówki bardzo nieumiejętnie.

Dodatkowo możesz sięgnąć po suplementy i środki wspomagające oczyszczanie, przy czym nie mam tu na myśli tabletek o typowo przeczyszczającym działaniu. Na chwilę obecną prym wśród tych środków wiedzie błonnik witalny pod różnymi postaciami. Zdecydowanie najlepszy i najwydajniejszy, a przy tym wyjątkowo uniwersalny, jest błonnik witalny w proszku Fibre Select. >>> Sprawdź, jak można go używać i jak działa.

Zostaw komentarz