Czy depilacja laserowa może być skuteczna?

Kobiety nie lubią usuwania włosów. Golenie czy też depilację uważają za najmniej przyjemny zabieg kosmetyczny, dlatego zdarza się, że wielokrotnie w ciągu miesiąca rezygnują z założenia spódnicy z powodu „nieprzygotowania”, uznają, że nie mogą skorzystać z zaproszenia wyjścia na basen, bo są „zarośnięte”, a na niezbędne zabiegi nie mają czasu. Dlatego z wielkim entuzjazmem przyjmują możliwość skorzystania z depilacji laserowej, czyli metody, która umożliwia usunięcie włosów na stałe. Pomyśl, jak to jest, gdy nie musisz się golić, gdy włoski nie wrastają i nie ma podrażnień? Takie efekty daje właśnie depilacja laserowa. Czy jest skuteczna? Jak wygląda sprawa z bezpieczeństwem?

Zabieg coraz popularniejszy

Depilacja laserowa (epilacja) to zabieg, który z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Jeszcze kilkadziesiąt miesięcy temu można go było przeprowadzać tylko w renomowanych salonach kosmetycznych, na szczęście technika poszła do przodu i skuteczne urządzenia do przeprowadzenia depilacji laserowej można nabyć dla siebie i stosować je w wybranych godzinach i w wygodnym dla siebie miejscu.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystania zalet fototermolizy, czyli wiązek światła, które przenikają przez skórę i są pochłaniane przez znajdujące się w niej melanocyty.

Melanina znajdująca się we włosach jest namierzana, a same łodygi wraz z korzeniami usuwane. Mechanizm działania depilacji oparty na tej zasadzie zakłada, że osoba poddająca się depilacji ma ciemniejszy odcień włosów i jaśniejszą skórę, dzięki temu wiązka światła wykrywa włosy i nie doprowadza do podrażnień zbyt ciemnej skóry.

rio-scanning-laser-hair-remover

Depilacja laserowa polega na:

  • trwałym zniszczeniu cebulki włosa,
  • usunięciu włosów i zablokowaniu ich wyrastania,
  • w przeciągu kilku miesięcy umożliwia uzyskanie trwałej gładkości.

Ból przy depilacji laserowej

Usuwanie włosów w trakcie depilacji laserowej jest bezbolesne. Może jednak powodować pewien dyskomfort. Typowe jest uczucie szczypania czy pieczenia,  które może być większe na wrażliwych obszarach  – na twarzy czy w okolicy bikini.

Trzeba jednak pamiętać, że depilacja laserowa nie powoduje uszkodzeń skóry, przerwania jej struktury, dlatego nie trzeba się obawiać większych negatywnych skutków w trakcie jej przeprowadzania.

Dla kogo depilacja laserowa?

Depilacja laserowa nie jest polecana dla posiadaczy siwych lub bardzo jasnych włosów oraz dla osób z bardzo ciemną karnacją. W naszej szerokości geograficznej jednak takie osoby rzadko mieszkają, dlatego w większości przypadków zalety depilacji laserowej są dla Polek w pełni dostępne.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja laserowa wykonana przy użyciu rekomendowanego, sprawdzonego urządzenia jest bezpieczna. Jeśli użytkownik stosuje się do zaleceń zebranych w instrukcji, może cieszyć się atutami usuwania włosów bez jakichkolwiek obaw.

Ile razy trzeba powtarzać zabieg?

Włosy znajdują się w różnych etapach wzrostu, dlatego nie ma możliwości, by podczas jednego zabiegu usunąć wszystkie. Z tego powodu proces trwałego pozbywania się owłosienia z wybranego obszaru może trwać nawet kilka miesięcy.
Poza tym trzeba wyraźnie podkreślić, że żaden zabieg depilacji laserowej nie pozwala usunąć wszystkich włosów – istnieje możliwość trwałej depilacji około 90% z nich.

Chcesz pozbyć się owłosienia? Wygładzić wybrany obszar na ciele? Nie musisz wychodzić z domu, decydować się na godziny wizyt, które są dla Ciebie nie do zaakceptowania czy odległe salony kosmetyczne! Wybierz urządzenie do depilacji laserowej – Rio Scanning Laser Hair Remover- docenione przez wiele blogerek oraz kobiet lubiących dobrze wyglądać i dążących do tego, by mieć swój wygląd pod kontrolą. Zapomnij o nieprzyjemnych objawach

  • usuwania włosów:
  • podrażnieniach,
  • wrastania włosków,
  • szybkim odrastaniu włosów,
  • wyrastaniu ciemnych i grubych włosów.

Zdecyduj się na depilację laserową, która da Ci trwałe efekty. Przeprowadź zabiegi samodzielnie w domu przy użyciu intuicyjnego w obsłudze urządzenia!  Zobacz, jakie to proste i dołącz do zadowolonych kobiet, które nie muszą pamiętać o goleniu!

1 Komentarz

Zostaw komentarz