Mocniejsze włosy w miesiąc? To możliwe!

Mocne włosy lepiej się układają, ładniej wyglądają, są lśniące, gładkie, stanowią wielki atut urody osoby, która może się nimi pochwalić. Są pożądane i mile widziane nie tylko w przypadku kobiet, ale również mężczyzn, którzy od kilku lat nie mają obaw przed tym, by starannie dbać o swój wygląd, po prostu chcą się podobać i czuć pewnie. Obecnie to już nie wstyd, ani temat tabu – wiele się mówi o potrzebie inwestowania w swoją aparycję…. Dbanie o swój wygląd to po prostu standard.

Zrozumiałe jest zatem to, że tak wiele osób dąży do tego, żeby poskromić swoją fryzurę i zyskać mocniejsze włosy. Rodzi się jednak pytanie – ile czasu potrzeba, by wzmocnić włosy- czy można uzyskać dobry efekt już w miesiąc? Czy są metody, które pozwalają nam pozytywnie wpłynąć na blask, gęstość i wszelkie atrybuty włosów? Okazuje się, że tak…

Upewnij się, że jesteś zdrowy

mocne wlosyKondycja włosów jednoznacznie wskazuje na stan naszego zdrowia. Wszelkie niedobory, błędy żywieniowe niestety bardzo szybko dają o sobie znać w formie przesuszonych, łamliwych, skłonnych do uszkodzeń włosów.

Jak zatem wzmocnić fryzurę? Warto starannie przyjrzeć się menu. Powinny znaleźć się tam ryby, warzywa, owoce, ziarna, nasiona, kasze. Czasami konieczna staje się suplementacja witaminami i mikroelementami – cynkiem, magnezem, żelazem. Warto zwracać uwagę na to, by przygotowywane posiłki były przyrządzane z podstawowych składników odżywczych, najlepiej sezonowych i lokalnych. Im danie mniej przetworzone, tym zawiera dłuższą listę ważnych składników. Dbaj również o odpowiednią ilość wody w diecie – odwodnione i przesuszone włosy będą bardziej wrażliwe na uszkodzenia i wypadanie.

Staraj się nie myć zbyt często włosów

Pokutuje przekonanie, że jeśli jest taka potrzeba, to włosy należy myć choćby codziennie, coraz więcej naukowców podkreśla jednak, że nie jest to najlepszy pomysł. Najkorzystniejsze dla skóry głowy jest mycie włosów 2-3 razy w tygodniu, a w międzyczasie, gdy istnieje taka konieczność odświeżanie ich przy użyciu suchego szamponu.

Niestety codzienne mycie włosów może prowadzić do ich jeszcze szybszego przetłuszczania, powstania łupieżu, a nawet zwiększenia ich podatności na uszkodzenia. Poza tym wiele szamponów pozostawia na włosach pewną powłokę, która sprawia, że kosmyki są bardziej miękkie i błyszczące, niestety jednocześnie są….mniej zdrowe.

Nie czesz…za długo

To kolejna ważna zasada pielęgnacyjna – włosów nie należy zbyt często czesać – wystarczy 2-3 razy dziennie. Zbyt częste „majstrowanie” przy nich osłabi je oraz sprawi, że staną się podatne na złamania i wypadanie.  Poza tym należy koniecznie pamiętać o tym, że nie wolno czesać mokrych włosów, szczególnie szczotką – jeśli chcemy to zrobić to przy użyciu rzadkiego grzebienia!

Naturalne maseczki wzmacniające

Oprócz wzmacniania włosów od środka poprzez stosowanie zbilansowanej diety, dobrym sposobem jest oddziaływanie na fryzury od zewnątrz. Wzmacnianie cebulek poprzez dostarczanie im cennych składników odżywczych pozwala zachować mocne i gęste włosy na całej długości.

  • Białka jaja – weź do ręki jedno lub dwa jajka (w zależności od długości włosów), nałóż roztrzepane jajko na mokre włosy i pozwól mu tam pozostać przez około 30 minut, następnie umyj włosy letnią wodą i szamponem. Taką maseczkę możesz nakładać 2-3 razy w tygodniu. Możesz zastosować też inną maseczkę – łącząc jedno żółtko z łyżką oleju do włosów i dwoma łyżkami wody. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na całą powierzchnię włosów.
  • Oliwa z oliwek – wzmacnia, zmiękcza i dodaje objętości włosom. Sposób wykorzystania oliwy z oliwek jest szalenie prosty. Wystarczy masować głowę ciepłą oliwą przez około 30 minut i na końcu umyć włosy.

A co w sytuacji, gdy włosy wypadają?

Niestety słabe włosy są również podatna na wypadanie. U niektórych osób wypadają garściami po chorobie, na skutek nieprawidłowej diety, anemii, problemów hormonalnych i wielu innych. Na szczęście istnieją sposoby, by i zapobiec takiej sytuacji, a w razie problemu wspomóc odbudowę fryzury.

Dobrym sposobem jest skorzystanie z nowoczesnych, przetestowanych przez tysiące użytkowników rozwiązań – dobre recenzje ma grzebień ViviComb, tabletki Profolan – hit na łysienie męskie oraz Revita – szampon stymulujący porost włosów dla kobiet i mężczyzn. Wszystkie są polecane i systematycznie używane zapobiegają wypadaniu włosów i odbudowują fryzurę.

Warto wiedzieć, że dzisiaj nie ma takiego zadania, któremu nie sprostają nowoczesne, opatentowane preparaty na łysienie. Nie musisz już godzić się na słabe, podatne na uszkodzenia włosy. Masz długą listę rozwiązań pod ręką!

Zostaw komentarz