8 sposobów, jak przyspieszyć przemianę materii

Problemy z trawieniem nigdy nie są wskazane i mile widziane. Zaburzony przepływ produktów spożywczych przez kanał układu pokarmowego, nieprawidłowe wchłanianie substancji odżywczych niesie za sobą wiele przykrych konsekwencji. Wszystkie układy i organy to jak sieć naczyń połączonych, gdy jeden przestaje prawidłowo działać, kolejne nie są mu dłużne. W przypadku wolnej przemiany materii może pojawić się problem z nadwagą, skłonnością do tycia, trądziku, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń snu, zaparć i wahań nastroju.

Zielona kawa na lepszą przemianę materii

Zielona kawa to hit ostatnich miesięcy, składnik w 100% naturalny, który świetnie wspomaga odchudzanie, między innymi, poprzez przyspieszenie metabolizmu.

green-coffee-5k

Podczas 243. Narodowego Spotkania Członków Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego (ATC) badacze zauważyli, że osoby spożywające codziennie niewielką ilość zielonej kawy zredukowali swoją wagę o 10%. Moc zielonej kawy kryje się w wysokim stężeniu kwasu chlorogenowego, który dba o utrzymanie optymalnego poziomu cukru we krwi, zmniejsza ryzyko podjadania, dzięki temu organizm trawi szybciej pokarm dostarczany w równych odstępach czasu.

Najlepszy preparat zawierający zieloną kawę? Wygodne w stosowaniu pastylki! Kliknij i zamów!

African Mango pozytywnie wpływa na metabolizm

Doskonale na metabolizm oddziałuje również African Mango – czyli roślina o nazwie Irvingia gabonensis, która stabilizuje poziom cukru we krwi, chroni przed podjadaniem oraz ułatwia pracę, także mocno zmęczonego, układu pokarmowego.

Jak wykorzystać moc African Mango? Kliknij i zamów oryginalny produkt!

Ruch

Nic tak dobrze nie działa na pobudzenie metabolizmu jak systematyczny wysiłek fizyczny, który buduje mięśnie i pobudza metabolizm.

Trochę więcej białka, mniej węglowodanów

Metabolizm można przyspieszyć, decydując się na większą ilość białka w diecie. Nie oznacza to jednak od razu przejścia na dietę Dukana, a raczej w pewnym zakresie zmniejszenie ilości węglowodanów, które bardzo negatywnie wpływają na wygląd sylwetki.

belly-2473_1280

Wyciąg z liści morwy białej

Wyciąg z liści morwy białej to delikatnie działająca substancja, która wpływa na syntezę enzymów i wspomaga starania o zachowanie szczupłej sylwetki. Wystarczy spożywać wyciąg dwa razy dziennie przed posiłkiem, by zwiększyć szansę, by uzyskać zadowalające efekty w procesie odchudzania.

Yerba Mate

Yerba Mate to coraz lepiej znany napój o działaniu lekko pobudzającym, chroniący przed otyłością i wspomagający w walce z nadwagą.  Poza tym smaczny i doceniany na całym świecie.

Jak wspomaga trawienie? Wszystko za sprawą korzystnego wpływania na wydzielanie żółci, stabilizuje również poziom cukru we krwi. Efekty działania yerba mate są widoczne po kilkunastu dniach stosowania.

Ostre dania

By przyspieszyć metabolizm, warto włączyć do menu ostre dania, na przykład ostre papryczki chili, które zawierają kapsaicynę, która poprzez wytworzenie ciepła w organizmie, zmusza organizm do lepszej pracy i szybszego spalania dostarczanych wraz z posiłkami kalorii…Podobnie do papryczki chili działa papryczka cayenne – a w zasadzie jest od niej skuteczniejsza, bo zawiera dużo więcej cennych dla metabolizmu substancji.

Woda

Metabolizm może przyspieszyć również woda. Dobrym sposobem jest picie wody przed każdym posiłkiem, by zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii, ale również, by ułatwić wędrówkę składników odżywczych przez układ pokarmowy. Badania wykazały, że osoby, które piły osiem lub więcej szklanek wody dziennie spalały więcej kalorii niż te, co piły cztery. Jak się okazuje optymalne nawilżenie organizmu ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania poszczególnych organów i układów.

Już teraz chcesz zadbać o przyspieszenie metabolizmu? Sięgnij po najlepsze pastylki z zieloną kawą i african mango! Pobudź swój organizm naturalnie i skutecznie!

Zostaw komentarz