Złoto w kosmetyce – czy to ma sens?

Złoto jest wykorzystywane nie tylko do produkcji biżuterii, pięknych, świecących wisiorków, pierścionków i bransoletek. Producenci od pewnego czasu drobinki prawdziwego złota wykorzystują w kosmetykach i w ten sposób chcą przyciągnąć kolejnych niezdecydowanych klientów. Jednak czy to na pewno dobry pomysł? Czy opłacalny pod względem ekonomicznym? I czy nie ma lepszego?

Współczesna kosmetologia wykorzystuje nowoczesne rozwiązania – między innymi nanotechnologię, która pozwoliła na takie rozprowadzenie drobinek złota w kremie, by później mogły one trafić na skórę i tam korzystnie na nią oddziaływać. Wcześniej było to niemożliwe, jednak od kilku lat technologia tak się rozwinęła, że można produkować kosmetyki ze złotem na szeroką skalę.

złotoPytanie zasadnicze może być jednak następujące: po co stosować złoto w kosmetykach?

I tu raczej nie ma wątpliwości, bo oddziaływanie żółtego kruszcu zostało dokładnie zbadane. Między innymi po to stosuje się złoto w kremach i balsamach, by uzyskać efekt rozświetlonej, jedwabistej, pełnej blasku skóry. Rezultat, jaki daje złoto, jest nie do osiągnięcia w jakikolwiek inny sposób.

Złoto największe efekty przynosi w pielęgnacji skóry zmęczonej, zestresowanej, szarej, której potrzeba energii i dodatkowego blasku. Jednak gdyby na tym się kończyło jego oddziaływanie, moglibyśmy być zawiedzeni. Zalety złota są jednak większe, sprawiają, że można uniknąć pierwszych zmarszczek a już obecne na skórze wyraźnie spłycić. I to jest coś!

To na szczęście nie wszystko. Jest coś jeszcze: złoto zmniejsza pory skóry, walczy z zaskórnikami i wzmacnia skórę, poprzez stworzenie na niej warstwy poprawiającej jej odporność.

Sprawdza się również w pielęgnacji skóry trądzikowej – wykazuje działanie antybakteryjne. Poza tym żółty drobny pył ma wykazywać również silne a nawet silniejsze właściwości przeciwzapalne niż popularne w leczeniu różnych zmian zapalnych sterydy i ma być pozbawione skutków ubocznych typowych dla nich. Tak twierdzą naukowcy i mają ku temu pewne dowody.

Czy musisz jednak sięgać po złoto, by wyleczyć swoją skórę z problemem, jakim jest trądzik? Czy żółty proszek zamaskuje Twoje pryszcze, czy da radę je usunąć? Niestety złoto nie usuwa trądziku, może jednak poprawić kondycję skóry trądzikowej. Są zdecydowane lepsze opcje, na przykład Hydroviton.CR – nowoczesny płyn do oczyszczania skóry trądzikowej. Nie ma lepszego środka do skóry z trądzikiem. Sprawdź to!

Zostaw komentarz