5 domowych sposobów na odchudzanie

Gdy interesują nas domowe sposoby na odchudzanie, poszukujemy bezpiecznych, tanich i sprawdzonych przez kilka pokoleń metod odchudzających. Nie zależy nam na syntetycznych udziwionych składnikach, środkach o całej liście skutków ubocznych, pragniemy skorzystać z prostych metod, które systematycznie stosowane dają całą listę doskonałych efektów. Jednak czy domowe sposoby na odchudzanie istnieją i naprawdę pomagają? Czy może ich rzekoma skuteczność to mit? Poniżej najpopularniejsze metody.

Picie wody z cytryną po przebudzeniu i w ogóle wody w trakcie dnia

Istnieje pogląd, że zwiększenie ilości wody w diecie pozwala schudnąć. Czy to prawda?

Tak. To fakt.

To prosty i skuteczny sposób. Wypicie szklanki wody tuż po przebudzeniu najlepiej z rozpuszczonym sokiem wyciśniętym ze świeżej cytryny pozwala dostarczyć nam z samego rana sporej ilości witaminy C, antyoksydantów, wspomagających proces budzenia i pozytywnie nastrajających nas do kolejnego dnia. Ten nawyk ma korzyści długofalowe – spowalnia starzenie skóry oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia raka. Jest coś jeszcze. Woda z samego rana i przed posiłkami zapełnia żołądek i sprawia, że nasz apetyt jest mniejszy. Jeśli nawet „psychicznie” jesteśmy głodni, nasz żołądek odmawia spożywania tak dużego posiłku jak dotychczas. I jemy mniej!

Jedzenie surowych warzyw

Największym przeciwnikiem zachowania szczupłej i ładnej sylwetki jest częste podjadanie. Sięganie między posiłkami po słodkie, tłuste i tuczące przekąski bardzo szybko kończy się zwiększeniem masy ciała.

Dlatego od dawien dawna zaleca się chrupanie surowych warzyw, które są niskokaloryczne i bogate w wiele cennych witamin. Udowodniono, że im mniej wartościowa jest nasza dieta, im musimy mierzyć się z większymi niedoborami, tym mamy większy problem z nieposkromionym apetytem. Tymczasem wystarczy zainwestować w prawidłowo skomponowane posiłki, by zauważyć mniejszą ochotę na produkty zakazane.
Oprócz tego warzywa zawierają spore ilości błonnika, który wypełnia żołądek i sprawia, że pojawia się przyjemne uczucie sytości. Dzięki temu jemy mniej.

Błonnik działa jak miotełka, która usuwa zbędne toksyny z organizmu, usprawnia trawienie i opróżnianie, co również ma wpływ na odchudzanie.

Dlatego to fakt. Jedzenie surowych warzyw to znany domowy sposób na odchudzanie.

Zwiększenie aktywności fizycznej

Wiele osób przecenia znaczenie aktywności fizycznej w procesie odchudzania. Tymczasem właściwie każde badanie udowodniło, że ćwiczenia nie są tak istotne jak sposób odżywiania. To od diety należy zacząć odchudzanie.

Jednak niewątpliwie aktywność fizyczna ma wpływ na wygląd sylwetki– głównie dlatego, że ruch powoduje wydzielanie endrofin, które chronią nas przed podjadaniem spowodowanym złym samopoczuciem. Gdy ćwiczymy, lepiej się czujemy i mamy mniej powodów do tego, by poprawiać sobie humor, sięgając po chipsy czy mleczną czekoladę.

Zmiana złych nawyków na dobre

Bardzo trudno zrezygnować przykładowo z jedzenia chipsów podczas wieczornego oglądania telewizji, jeśli w miejscu starego nawyku nie zdecydujemy się na nowy. Psychologowie podkreślają, by skutecznie pokonać jedno złe przyzwyczajenie, musimy zapełnić próżnię.

Dlatego jeśli jedliśmy zawsze chipsy lub solone orzeszki do wieczornego filmu, warto zamienić ten nawyk w spożywaniu chrupiących warzywnych, samodzielnie przygotowanych chipsów. Nie łudźmy się, że uda nam się nic nie jeść, czyli zamienić smaczną ulubioną przekąskę na „nic”, bo to zwyczajnie się nie uda. Łatwiej nam przyjdzie trzymanie się ustalonych zasad, jeśli będziemy mieli alternatywę.

Znalezienie dobrego sposoby na stres

croissant-648803_1280Stres to główny wróg szczupłej sylwetki. Odpowiedzialny za podjadanie, ochotę na słodycze i niezdrowe przekąski. Sprzyja zajadaniu problemów oraz wydzielaniu niekorzystnych dla organizmu hormonów powodujących charakterystyczne tycie w okolicy pasa.
Z tego powodu tak ważne jest, by znaleźć skuteczny sposób na stres oraz nigdy nie ignorować sygnałów płynących z organizmu, że czas odpocząć. Gdy jesteśmy zmęczeni, jemy więcej i wybieramy gorsze produkty.

Domowe sposoby na odchudzanie a może co innego?

Domowe sposoby na odchudzanie mogą być skuteczne. Warto je wypróbować, szczególnie jeśli zależy nam na uzyskaniu zdrowej i szczupłej sylwetki. Jednak tylko one mogą być niewystarczające. Pozostając w świecie naturalnych metod, warto sięgnąć po Slimette – tabletki zawierające tylko naturalne składniki na odchudzanie. Jakie? Kliknij i przeczytaj! Warto! Bo wszystkie działają świetnie!

Zostaw komentarz