Ryzyko problemów z erekcją niedostatecznie podkreślone w leku na łysienie

Stosowanie niektórych leków na łysienie (zawierających finasteryd – np. Propecia i Proscar) może mieć negatywny wpływ na sprawność seksualną. Niestety wielu producentów preparatów na wypadanie włosów o tym nie informuje.

Finasteryd powstał jako środek do leczenia powiększonego gruczołu krokowego u starszych mężczyzn. Gdy zauważono jego pozytywny wpływ na gęstość fryzur, postanowiono stosować go również w celu zapobiegania łysieniu. Dzisiaj lek przyjmują często młodzi mężczyźni, otrzymują go w dawce około 1/5 tej, która używana była do leczenia gruczołu krokowego. Niestety okazuje się, że nawet taka ilość tej substancji może być zbyt duża. Mężczyźni, którzy ją przyjmują nie są świadomi, że narażają się na długą listę skutków ubocznych.

Po przejrzeniu 34 badań klinicznych dotyczących leku stosowanego na wypadanie włosów u mężczyzn naukowcy stwierdzili, że żaden z producentów nie informował w wystarczająco jasny sposób o seksualnych skutkach ubocznych.

finasteryd_propeciaRaport naukowców z Northwestern University, opublikowany w Journal of American Medical Association (JAMA) Dermatology po roku obserwacji mężczyzn, stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo stosowania środków typu Propecia czy Proscar. Naukowcy niestety nie poznali odpowiedzi na kluczowe pytania: jak bezpieczny jest finasteryd, jak poważne zaburzenia seksualne powoduje, czy po zaprzestaniu stosowania składnika następuje pełen powrót do sprawności seksualnej.

Jak stosować finasteryd, by możliwie ograniczyć ryzyko powstania skutków ubocznych?

Przede wszystkim trzeba starannie przemyśleć kwestię stosowania tej substancji. Na pewno nie należy jej zażywać w przypadku stwierdzonej cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi oraz jeśli zażywane są inne leki, zwłaszcza leki przeciwdepresyjne, które znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Co z tego, że odzyskasz włosy, jeśli w łóżku nie będziesz panować nad własnym ciałem? Czy warto dbać o fryzurę kosztem wstydu wynikającego z impotencji? Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Warto jednak mieć świadomość, że na rynku są specyfiki w 100% bezpieczne, które chronią przed wypadaniem włosów i nie powodują całej listy skutków ubocznych. Najważniejsza to Revita. Kliknij i przeczytaj, w jaki sposób hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich wzrost.

Zostaw komentarz