Lista witamin i suplementów pomagających w walce z łysieniem

Wypadanie włosów jest niekiedy efektem braku wewnętrznej równowagi. Problemem często występującym, co obserwują eksperci w praktyce, podczas pracy w gabinetach, jest niedobór witamin. Pojawia się on z powodu niewłaściwie stosowanej diety jak również niskiej jakości produktów spożywczych. Nie pomaga też dieta wysokoprzetworzona i mało urozmaicony jadłospis. W związku z tym, że obecna żywność pozostawia wiele do życzenia, niezbędne stają się suplementy diety, które uzupełniają pojawiające się braki.

Jakie stosować dla zachowania zdrowych i silnych włosów?

Jabłka na wypadanie włosów

Mało kto wie, że ten popularny składnik wykorzystywany w diecie jest spożywany w celach zdrowotnych. Jabłka są wykorzystywane nie tylko do usprawnienia trawienia, czy czyszczenia zębów, mogą one również wspomagać starania o zatrzymanie procesu wypadania włosów.

Jabłka zawierają pektyny – usprawniające trawienie, substancje chemiczne usuwające bakterie, jak również kwas ursolowy, który buduje mięśnie. W jaki sposób oddziałują na włosy?

Badania wykazują, że stosowanie procyjanidyny B- 2 zawartych w jabłkach może prowadzić do porostu włosów u mężczyzn narażonych na ich nadmierne wypadanie.

Czosnek na wypadanie włosów

Czosnek to znana przyprawa, która stanowi świetne źródło zapobiegania i leczenia popularnych chorób. W przypadku wypadania włosów sprawdza się zwłaszcza podczas leczenia łysienia plackowatego. Wczesne badania sugerują, że zastosowanie czosnku w 5% żelu w połączeniu z miejscowym steroidem po trzech miesiącach stosowania może zatrzymać wypadanie włosów i przyspieszyć ich porost.

Olej z drzewa cedrowego jako lek na łysienie?

Udowodniono, że olej z drzewa cedrowego stosowany bezpośrednio na skórę głowy może pomagać w leczeniu, szczególnie w przypadku stwierdzonego łysienia plackowatego.

Najlepsze efekty olejek z drzewa herbacianego ma w połączeniu z olejkiem z tymianku i rozmarynu.

Jakich efektów można się spodziewać? Wyniki badań pokazały, że olej z drzewa herbacianego poprawia nawet do 44% wzrost włosów po 7 miesiącach regularnego stosowania.

Beta sitosterol na wypadanie włosów

Proces wypadania włosów można zatrzymać również poprzez stosowanie beta sitesterolu, esteru  steroli roślinnych, substancji naturalnie występującej w roślinach. Znajdziemy ją w warzywach, owocach, nasionach i orzechach.

Substancja ta ma bardzo szerokie zastosowanie – od leczenia i zapobiegania nowotworom, poprzez usuwanie symptomów łuszczycy, alergii, bólu nóg, itd. Niektórzy mężczyźni używają steroli do leczenia łagodnego przerostu gruczołu krokowego – dzięki temu zauważono pośredni efekt w postaci blokowania nadmiernego wypadania włosów.

Biotyna na wypadanie włosów

raspberries-227976_1280Biotyna to witamina, która znajduje się w niewielkich ilościach w wielu produktach spożywczych. Jest wprost niezastąpiona i oddziałuje na wiele układów i obszarów ludzkiego funkcjonowania.
Biotynę w formie suplementów diety podaje się doustnie, by zapobiegać i leczyć wypadaniu włosów. Radzi sobie również z innymi objawami – łamliwymi paznokciami, łojotokowym zapaleniem skóry, różnymi wysypkami, jest niezbędna przy leczeniu cukrzycy oraz łagodnej depresji.

Keton malinowy na wypadanie włosów

Proces wypadania włosów może zatrzymać również keton malinowy, który uważany jest za świetny, choć nadal niedoceniany składnik utraty wagi i leczenia otyłości.
Istnieją też wstępne dowody, że keton malinowy stosowany bezpośrednio na skórę może zwiększać porost włosów.

Koenzym Q10 chroni przed wypadaniem włosów

Koenzym Q10 znajdziemy w całym ludzkim ciele. Szczególnie sporo magazynuje go serce, wątroba, trzustka. W niewielkich ilościach produkowany jest w organizmie, zazwyczaj jednak ta ilość jest niewystarczająca i istnieje potrzeba suplementacji.

Koenzym Q10 jest stosowany w leczeniu wielu nieprawidłowości – cukrzycy, chorobach dziąseł, wysokiego ciśnienia krwi, jak również nadmiernego wypadania włosów.

Rozmaryn na wypadanie włosów

Rozmaryn to popularna przyprawa stosowana w każdej kuchni. Wykorzystywana jest do usuwania zgagi, redukcji bóli brzucha spowodowanych nieprawidłową pracą jelit. Poza tym może być stosowany miejscowo do usuwania symptomów łysienia.

Lawenda na wypadanie włosów?

Lawenda kojarzy się z relaksem, wyciszeniem przed snem, usuwaniem wewnętrznego napięcia i depresji. Znajduje zastosowanie jako naturalna substancja odstraszająca owady, w tym komary.
Niewiele osób wie, że jest stosowana również do usuwania bólów brzucha, jako remedium w przypadku utraty apetytu, wymiotów. Jeszcze mniej zdaje sobie sprawę, że używana jest miejscowo w celu stymulacji porostu włosów i zapobieganiu łysieniu.

L-karnityna na wypadanie włosów

L-karnityna to aminokwas naturalnie produkowany w naszym organizmie. Niestety niektóre osoby mają zbyt niski poziom tej substancji, przyczyną mogą być zaburzenia genetyczne czy też przyjmowanie niektórych leków. Składnik ten oprócz tego, że jest wykorzystywany do walki z chorobami serca i z problemami z krążeniem, używany jest również jako środek zapobiegający łysieniu.

Cebula na wypadanie włosów

Cebula to kolejny mało znany produkt, który może przydać się w leczeniu łysienia. Roślina ta ma wiele ciekawych zastosowań. Wykorzystujemy ją w zaburzeniach trawienia, na poprawę apetytu czy redukcję bóli brzucha. Niektórzy używają jej do leczenia chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, usuwania pasożytów, a także zwiększenia wydzielania moczu. Bezpośrednio nałożona na skórę przynosi ulgę po ugryzieniu komarów.

Można wykorzystać jej atuty również w celu leczenia wypadania włosów. Niektóre badania wskazują bowiem, że stosowanie soku z cebuli przez 8 tygodni na skórę głowy może poprawić wzrost włosów i poprawić kondycję osoby cierpiących z powodu łysienia.

Czerwona koniczyna na wypadanie włosów

Czerwona koniczyna ma wiele zastosowań, ciągle bada się kolejne możliwości jej użycia. Stosowana jest przykładowo do kontroli uderzeń gorąca u kobiet, bólu i tkliwości piersi, może leczyć również zmiany na skórze – egzemę i łuszczycę.

Wczesne badania wskazują, że czerwona koniczyna sprawdza się w przypadku leczenia wypadania włosów. Nanoszona na skórę zapobiega wypadaniu włosów.

Tymianek na wypadanie włosów

Tymianek to kolejny składnik, który nie jest kojarzony z leczeniem wypadania włosów. Tymczasem zioło jest często stosowane w medycynie.
Sprawdza się podczas leczenia zapalenia oskrzeli,kokluszu, zakażeń pasożytniczych i chorób skóry. Składnik tymianku stosowany jest również w stomatologii do zapobieganiu chorobom zębów. Istnieją też dowody, że stosowanie olejku z tymianku zapobiega wypadaniu włosów.

Saw Palmetto na wypadanie włosów

Saw Palmetto to roślina znana z usuwania symptomów rozrostu prostaty. Istnieją źródła, które wskazują, że składnik ten stosowany jest do leczenia przeziębienia, kaszlu, bólu gardła, astmy…oraz łysienia.

Cynk na wypadanie włosów

Cynk to niezbędny pierwiastek śladowy, którego braki szybko są zauważalne w wyglądzie. Jest niezbędny w przypadku powolnego gojenia się ran oraz podczas biegunek u dzieci, wzmacnia układ odporności i leczy choroby układu oddechowego.

Cynk sprawdza się również w walce z łupieżem oraz w redukcji przykrych objawów wypadania włosów.

Czy można zadbać o wszystkie niezbędne witaminy wpływające na wygląd włosów? Jest to możliwe, jeśli sięgniemy po Foligain Hair Loss Formula, który zawiera wiele składników wspomagających odbudowę fryzury i blokujących łysienie, jak również zatrzymujących destrukcyjne działanie DHT. Kliknij po więcej szczegółów.

Zostaw komentarz