Komórki macierzyste stymulują porost włosów

Masz problem z wypadaniem włosów? Wstydzisz się swojej łysiny?

Jest dobra wiadomość. Naukowcy z Sanford- Burnham Medical Research Institute opracowali nową metodę użycia komórek macierzystych do zatrzymywania wypadania włosów i do stymulowania porostu nowych włosów.

Dlaczego akurat komórek macierzystych? Ponieważ są to bazowe komórki tworzące najważniejsze ogniwa i ważne tkanki. Poprzez użycie technik genetycznych Alexey  Terskikh profesor nadzwyczajny w Instytucie i jego koledzy sprawili, że komórki skórne przekształciły się w brodawki, komórki regulujące cykl rozwoju włosów.

Następnie przeszczepiono myszom z laboratorium komórki brodawek skórnych, co pozwoliło na rozwój dodatkowych włosów w miejscu, którego ich pozbawiono. Kolejnym krokiem jest przeszczepienie komórek u ludzi. Trwa poszukiwanie partnerów projektu i osób chętnych na wypróbowanie metody u siebie.

Zanim jednak nowa technika blokowania łysienia przy udziale komórek macierzystych zostanie zatwierdzona i ewentualnie wprowadzona, pewnie minie sporo czasu. Nie warto go tracić. Już dzisiaj dobrze sięgnąć po ViViComb laserowy grzebień powstrzymujący łysienie i stymulujący porost włosów.

Zostaw komentarz