Jak radzić sobie z trądzikiem cystowym?

Trądzik cystowy uważany jest za najbardziej zaawansowaną formę zmian na skórze. Niestety równie trudną w leczeniu. Dlatego gdy dotyka nas ten problem, szukamy naprawdę skutecznych sposobów, które pozwolą nam szybko pożegnać niedoskonałości pojawiające się na skórze. Co warto wypróbować?
Co bardziej zdesperowani używają małego noża chirurgicznego (lanceta) do usuwania dużych cyst na skórze (na zdjęciu). Niestety jest to mocno ryzykowne – może doprowadzić do nadkażenia i pogłębienia zmian, jak również powstania trudnych do usunięcia blizn. Poza tym rozcięcie cysty może niewiele dać. Korzeń krosty zazwyczaj znajduje się głęboko pod skórą i dotarcie do niego niestety jest wyjątkowo trudne. Dlatego decydowanie się na rozcinanie skóry to rozwiązanie niepolecane.  Lepiej nie ryzykować, że pod skórą rozwinie się stan zapalny, a twarz będzie wyglądać jeszcze gorzej.

acne-pin

Co można zrobić? Oto rozwiązanie.

W przypadku zaawansowanego trądziku cystowego poleca się wstrzykiwanie kortyzolu. Sprawdzono podczas testów, że delikatne rozmieszczanie rozcieńczonych sterydów na skórze pozwala zmniejszyć stan zapalny. W trudnych zmianach najlepsze efekty przynosi ostrzykiwanie skóry, można również sięgnąć po mniej inwazyjne metody – kremy oraz środki zawierające kortykosteroidy zażywane w formie tabletek.

Najszybciej działa wstrzykiwanie sterydu bezpośrednio do cyst. Wystarczy jeden lub dwa dni, by substancja aktywna zmniejszyła stan zapalny i natychmiast poprawiła kondycję skóry. Jednak czy na długo? To niestety leczenie objawowe, a nie oddziałujące na przyczyny.

Czy rzeczywiście trzeba decydować się na tak inwazyjne metody leczenia trądziku cystowego? Czy to rozwiąże problem? Niestety nie. W ten sposób nie poradzimy sobie z przyczyną występowania zmian. Tę usuniemy przywracając skórze harmonię, usuwając powstałe braki i poprawiając funkcjonowanie od środka. Jak to zrobić?

Sięgnij po Nonacne, tabletki, które pozwolą zadbać o gładką i zdrową skórę. Zobacz, jak to działa!

Zostaw komentarz