Trzymaj minoksydyl jak najdalej od dzieci

Dzieci, które są przypadkowo narażone na działanie minoksydylu, mogą doświadczyć niebezpiecznych skutków ubocznych. Dlatego tak ważne jest, by preparaty na łysienie trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Siedmioletnia dziewczynka we Francji połknęła łyżeczkę popularnej w leczeniu wypadania włosów substancji i została hospitalizowana z powodu niebezpiecznie przyspieszonego bicia serca i niskiego ciśnienia krwi.

Minoksydyl był pierwotnie sprzedawany jako lek stosowany doustnie w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, obecnie jest wykorzystywany na szeroką skalę w terapii nadmiernego wypadania włosów. Specyfik jest dostępny pod różnymi nazwami handlowymi na całym świecie, można go otrzymać bez recepty. Jego zakup jest prosty, środek dostępny jest dla każdego i nie wymaga udania się do lekarza.

Minoksydyl nanosi się na skórę głowy. Standardowa polecana ilość to 1 mililitr stosowany dwa razy dziennie. Dziewczyna połknęła od 10 do 100 razy większą dawkę niż terapeutyczna, w niepokojącym stanie trafiła do szpitala. Jej stan unormował się dzień po wydarzeniu.

Sytuacja ta nie powinna nas zniechęcić do stosowania minoksydylu, bo ten jest bardzo skutecznym składnikiem na łysienie, zwłaszcza w popularnym preparacie na wypadanie włosów Foligain.P2. Ważne jest jednak to, by schować go przed dziećmi, trzymając z dala od nich, najlepiej w niedostępnym miejscu.

Sprawdź, jak Foligain.P2 pomaga przywrócić Twoim włosom dawną gęstość i jak w szybki sposób walczy z oznakami łysienia.

Zostaw komentarz