Po czym rozpoznać, że cierpię na trądzik różowaty?

Chyba nie ma takiej osoby, która okazjonalnie nie miałaby problemów ze skórą. Właściwie każdy narzeka a to na świecenie naskórka, a to rozszerzone pory, czy pojawiające się grudki i zmiany zapalne. Dermatolodzy nie ukrywają, że normalną skórę ma tylko dziecko do okresu dojrzewania (choć to nie zawsze, bo coraz częściej u najmłodszych występuje problem z egzemą).

Co ciekawe mimo tak ogromnej powszedniości zagadnienia i popularności problemów z cerą, nadal jest sporo do zrobienia, jeśli chodzi o wiedzę na ten temat. Zwłaszcza w kontekście trądziku różowatego, który jest rzadko rozpoznawany na wczesnym etapie rozwoju.

Zaczyna się od rumienia

skinception-rosaceaNa początku trądzik różowaty to jedynie nieznikający rumień na twarzy. Niestety nieleczone zmiany szybko pogarszają swój wygląd, sprawiając, że powierzchnia skóry staje się intensywnie czerwona i niezwykle trudno to zamaskować.

Eksperci podkreślają, że u źródeł trądziku różowatego leżą zaburzenia w naczyniach krwionośnych, które sprawiają, że twarz staje się czerwona.

Bardziej podatne na zmiany są kobiety oraz osoby o jasnej, delikatnej skórze. Problem najwcześniej pojawia się około 30 roku życia, a najczęściej po 40-50 roku życia.

Gdzie występują zmiany?

W przypadku trądziku różowatego zmiany występują najczęściej na skórze twarzy w okolicy nosa i policzków. Jednak nie zawsze. Można je obserwować również w innych miejscach – na szyi, plechach i klatce piersiowej.

Czy mam trądzik różowaty?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy masz trądzik różowaty, zwróć uwagę na objawy. Podstawowe sygnały, które wskazują na problem to:
zaczerwienienie twarzy przez większość czasu – jeśli pytają Cię, czemu się ciągle rumienisz, to sygnał, że coś się dzieje i możesz mieć problem z trądzikiem różowatym,

  • czy ciągle walczysz z trądzikiem i pryszczami – niestety często trądzik młodzieńczy zamienia się w trądzik różowaty,
  • czy masz problem z rozszerzonymi, popękanymi naczynkami na skórze , czyli tak zwanymi pajączkami?
  • czy odczuwasz zaczerwienienie i lekkie podrażnienie oczu – skonsultuj się z lekarzem, sprawdzając, czy zmiany są spowodowane przez problemy z rogówką czy trądzik różowaty.
  • czy odczuwasz suchość, swędzenie i pieczenie skóry.

Na szczęście trądzik różowaty można leczyć. Im prędzej zaczniemy, tym lepiej dla nas. Przy wczesnych objawach terapia antytrądzikowa daje dużo lepsze rezultaty niż rozpoczęta w zaawansowanym stadium choroby.

Co wybrać do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym?

Szczególnie dobre opinie ma Skinception Rosacea  – profesjonalny krem na trądzik różowaty, który likwiduje zaczerwienienie skóry, wypryski, zmiany zapalne. Sprawdź skład i sposób działania  i zacznij działać, by wyglądać i czuć się lepiej!

Zostaw komentarz