Depilacja laserowa nie zawsze okazuje się bezpieczna

Depilacja laserowa to generalnie bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru włosów. Niestety nie zawsze tak jest. W bardzo nielicznych przypadkach może dojść do przykrych konsekwencji, na przykład takich, których doświadczyła młoda kobieta w stanie Tennessee.

W ramach przygotowań do sesji zdjęciowej w bikini wybrała się do salonu Belle Meade i Laser Center, gdzie dotychczas wykonywała zabiegi laserowego usuwania włosów. Miejsce było jej dobrze znane, bo odwiedzała je od ponad 10 lat. Modelka, młoda kobieta, miała do niego zaufanie i poszła na zabieg tak jak zwykle, bez obaw.

Mimo że do tej pory decydowała się na użycie lasera co najmniej raz w roku, a jej skóra dobrze zna tego typu zabiegi, w opisanym przypadku coś poszło nie tak. Niestety niespodziewanie doszło do oparzeń na skórze, które są na tyle poważne, że nie zmniejszyły się przez tydzień od zabiegu. Kobieta opisując całą historię, zwraca uwagę na to, jak ją potraktowano i podkreśla, że jest załamana. Czuje jakby ktoś zamiast lasera użył noża i zeskrobał jej wierzchnią warstwę skóry. Zwraca uwagę, że cały problem leży po stronie osoby, która wykonywała zabieg, wszystko wskazuje na to, że nie zrobiła tego w profesjonalny sposób.

Menadżerowie salonu bronią swoich interesów, podkreślając, że zabieg usuwania włosów przy użyciu lasera nie musi być przeprowadzany przez osobę wyszkoloną w tym temacie w szczególny sposób. Może być to tak zwany asystent. Nie ma żadnych przepisów, które stanowiłyby inaczej i tym samym chroniłyby interesy osoby odwiedzającej salon.

Kobieta nie uznaje takich tłumaczeń. Twierdzi, że została skrzywdzona, a jej skóra oszpecona, co uniemożliwia jej branie udziału w sesjach zdjęciowych, utrudnia pracę i blokuje stały dopływ pieniędzy. Uważa, że właściciele salonu powinni staranniej dobierać personel a przy zabiegu powinien być obecny lekarz.

Kobieta planuje złożyć pozew w przeciągu kilku miesięcy.

Czy jest jakieś rozwiązanie inne niż depilacja laserowa przeprowadzona w salonie? Czy można uniknąć przykrych sytuacji podobnych do  tych tu opisanych? Dobrym rozwiązaniem jest użycie domowego urządzenia do depilacji, jakim jest Rio Laser Hair Remover. Kliknij po więcej szczegółów!

Zostaw komentarz