Stosowanie minoksydylu w walce z łysieniem

Łysienie androgenowe to choroba, która w większości przypadków ma podłoże genetyczne. Pomimo tego, że nazywana jest czasami łysieniem typu męskiego to może dotykać zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Szybka diagnoza oraz rozpoczęcie leczenia gwarantuje znakomite efekty i daje pewność, że proces wypadania włosów zostanie odwrócony. Jednym z dwóch leków zatwierdzonych przez FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków), jako skuteczne w leczeniu łysienia androgenowego jest minoksydyl, środek dostępny w Polsce bez recepty.

Minoksydyl sposobem na gęste włosy

Mindoksydyl zdobywa coraz większą popularność wśród osób dotkniętych wypadaniem włosów. Zawdzięcza to przede wszystkim swojej wysokiej skuteczności w leczeniu łysienia androgenowego. Zastosowany wystarczająco wcześnie może znacznie zagęścić włosy na czubku głowy oraz prowadzić do częściowego odrośnięcia włosów w kątach czołowych.

minoksydyl na łysienieDziałanie minoksydylu polega na miejscowym zwiększeniu przepływu krwi przez łożysko naczyniowe skóry, które prowadzi do stymulacji mitozy, a przez to do zwiększonego wzrostu włosów. Pierwsze rezultaty stosowania można zauważyć już po 2 miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Największe nasilenie wzrostu włosów obserwuje się zwykle po 12 miesiącach. Warto wspomnieć, że zaprzestanie stosowania minoksydylu może prowadzić do odwrócenia efektu, ponieważ jest on usuwany w 95 procentach z organizmu już po 4 dniach.

Najskuteczniejsze produkty zawierające minoksydyl

nr-07

W ofercie Vitalab.pl znajdują się dwa preparaty zawierające minoksydyl o stężeniu 5%. Pierwszym z nich jest NR-07, produkowany przez firmę Polaris Labs. Wśród substancji pomocnych w leczeniu wypadania włosów znajdziemy w nim także:

Polifenol jabłkowy (procyjanidyna B2) – wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Posiada udowodnione klinicznie działanie polegające na zwiększaniu gęstości włosów. (Badania przeprowadziło Tsukuba Research Laboratories w Japonii – więcej informacji można uzyskać tutaj)

Jagody palmy sabałowej, kwas azelainowy, kwas oleinowy – składniki o działaniu inhibicyjnym w stosunku do DHT (dihydrotestosteron powoduje zmniejszenie cebulek włosów, a także ich osłabienie i wypadanie).

Spectral.DNCDrugi preparat dostępny w naszej ofercie to Spectral.DNC. Obok minoksydylu w stężeniu 5%, znajdziesz w nim także:

Aminexil SP94 – składnik opatentowany przez francuski koncern L’Oreal. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się włosa, skutecznie wspomagając proces leczenia łysienia androgenowego.

Adenozyna – badania kliniczne wykazały jej skuteczność w leczeniu łysienia. Działa w sposób podobny do minoksydylu i wykazuje taką samą efektywność. Więcej informacji na temat badań możesz uzyskać tutaj.

Procyjanidyna B2 i C1 – substancje z grupy polifenoli zwiększające gęstość włosów. Ich działanie zostało potwierdzone przez badania kliniczne.

Jeśli po zapoznaniu się z powyższymi informacjami masz ochotę zamówić któryś z produktów zawierających minoksydyl to zrób to w Vitalab! Skorzystaj z kodu rabatowego „non12”, aby uzyskać 10% rabatu przy zamówieniu.

Zostaw komentarz