Wszystko na temat zielonej kawy

Zielona kawa zdobywa coraz więcej zwolenników. Zachwalają oni jej właściwości wspomagające odchudzanie, wskazują na brak efektów ubocznych i bezpieczeństwo jej stosowania. Jest składnikiem wielu suplementów diety, używają jej doświadczeni trenerzy personalni oraz gwiazdy takie jak Demi Moore czy Katy Perry. Czym jest zielona kawa i czy rzeczywiście jest skuteczna?

Jak działa zielona kawa?

Ziarna zielonej kawy różnią się tym od zwykłej kawy, że nie zostały poddane procesowi palenia. Dzięki temu zachowują one znaczne ilości kwasu chlorogenowego, który normalnie uległby rozpadowi podczas obróbki termicznej. Jest to związek należący do grupy polifenoli, który występuje również w niewielkich ilościach w karczochach i pokrzywie. To właśnie tej substancji przypisuje się pozytywne działanie podczas odchudzania. Stwierdzono również, że posiada on właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i antyoksydacyjne. Korzystnie wpływa na metabolizm glukozy zmniejszając jej poposilłkowe wchłanianie oraz zwiększając wrażliwość tkanek na insulinę. Dzięki temu może hamować apetyt na słodycze i wspomagać utrzymanie prawidłowej diety.

Czy każdy może stosować zieloną kawę?

Dla większości ludzi jest ona jak najbardziej bezpieczna i mogą ją przyjmować codziennie. Jednakże ze względu na zawartość kofeiny zielona kawa nie jest polecana kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Również osoby chore na nadciśnienie tętnicze i inne choroby układu sercowo-naczyniowego powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania preparatów zawierających ekstrakt z zielonej kawy. Niektóre źródła podają, że osoby cierpiące na cukrzycę także powinny ograniczyć spożycie kofeiny, gdyż może mieć ona negatywny wpływ na metabolizm cukrów.

Czy jej działanie zostało sprawdzone naukowo?

Kwas chlorogenowy coraz bardziej interesuje naukowców. Liczne badania na zwierzętach jak i próby kliniczne potwierdzają bezpieczeństwo stosowania i jego skuteczność w odchudzaniu. Jednakże należy zauważyć, że w doświadczeniach osoby badane oprócz przyjmowania tejże substancji stosowały dietę, której kaloryczność była adekwatna do zapotrzebowania energetycznego.

Warto pamiętać, że ziarna zielonej kawy, tak jak palone ziarna, zawierają kofeinę. Również ona wspomaga proces odchudzania przede wszystkim zwiększając metabolizm. Nasila proces lipolizy, czyli rozkładu tłuszczów, co pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Znosi zmęczenie mięśni i przyczynia się do zwiększenia efektywności ćwiczeń fizycznych. Kofeina wywiera szereg innych pozytywnych działań na nasz organizm. Poprawia koncentrację i uwagę, koordynację ruchową oraz pamięć krótkotrwałą. Po zażyciu kofeiny można również zauważyć poprawę nastroju, gdyż zwiększa ona wydzielanie różnych neuroprzekaźników w mózgu, m.in. dopaminy i serotoniny.

Jeśli powyższe fakty przekonały cię do stosowania zielonej kawy to polecamy Green Coffee Extract znajdujący się w ofercie Vitalab. Dzięki zastosowaniu ekstraktu z ziaren zielonej kawy jedna kapsułka suplementu zawiera aż 50 mg kwasu chlorogenowego oraz 50 mg kwasu kawowego, co gwarantuje jego skuteczność.

Zamów teraz!

Zostaw komentarz