Omega 3 w walce z łuszczycą

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, która objawia się zaczerwienieniem, licznymi grudkami i obecnością srebrzystych łusek na jej powierzchni. Niezbędne jest stosowanie specjalnych preparatów dostosowanych do potrzeb osób cierpiących na to schorzenie. Większość z nich działa jedynie nawilżająco, przynosząc chwilową ulgę, dlatego ważne jest znalezienie odpowiedniego kosmetyku, który w bardziej kompleksowy sposób zmniejszy objawy łuszczycy. Ale co powinien zawierać taki preparat, aby był skuteczny?

Kwasy omega-3 pomocne w walce z łuszczycą

Dużo mówi się o korzystnym wpływie kwasów omega-3 na zdrowie. Poprawiają funkcjonowanie mózgu, zapobiegają chorobom układu krążenia i zmniejszają poziom trójglicerydów we krwi. Okazuje się, że są one skuteczne także w leczeniu łuszczycy. Czym się charakteryzują kwasy tłuszczowe omega-3? Zawierają one w swoim łańcuchu wiązanie podwójne, które zlokalizowane jest przy trzecim atomie węgla od końca. Nie są one wytwarzane w organizmie człowieka i muszą być dostarczone wraz z pożywieniem. Najważniejsze z nich to kwas eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksenowy (DHA), które znaleźć można w rybach.

Jak działają kwasy omega-3?

W łuszczycy występuje nadreaktywność limfocytów T pomocniczych wytwarzających duże ilości kwasu arachidonowego. Jest to przekaźnik, który pobudza syntezę cytokin zapalnych, co powoduje powstanie stanu zapalnego i nadmierne, przyśpieszone dzielenie się naskórka. Kwasy omega z jednej strony zmniejszają liczbę tych limfocytów, a z drugiej ilość wytwarzanych przez nie czynników prozapalnych. Dzieje się tak dlatego, że z kwasów omega-3 produkowane są inne przekaźniki, a mianowicie resolwiny i protektyny, które mają właściwości immunomodulujące i przeciwzapalne. Dzięki nim zmniejsza się więc obrzęk i zaczerwienienie. Liczne badania kliniczne potwierdzają, że kwasy omega-3 na łuszczyce to idealne rozwiązanie.

Gdzie znaleźć kwasy omega-3?

Najlepszym źródłem są oczywiście ryby morskie i owoce morza, a w mniejszym stopniu oleje roślinne oraz orzechy. Doskonałym uzupełnieniem są gotowe produkty, takie jak maść Psorgen. Jednym z głównych składników maści Psorgen jest olej rybi, bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3. Stosowany bezpośrednio na skórę dostarcza kwasy omega 3 tam gdzie są one niezbędne, czyli w miejsce stanu zapalnego powodowanego łuszczycą.

Maść zawiera również szereg innych składników pomocnych w leczeniu łuszczycy, takich jak olej marchewkowy, oregano, wyciągi z ostryżu długiego, kocanki włoskiej oraz fiołka trójbarwnego. Są to zioła naturalnego pochodzenia, bogate w polifenole, czyli antyoksydanty przeciwdziałające wolnym rodnikom oraz przyśpieszające odnowę komórek. Ich połączenie skutecznie pielęgnuje, regeneruje oraz nawilża skórę łuszczycową. Psorgen jest całkowicie organicznym preparatem, dzięki czemu nie powoduje podrażnień. Nie zawiera także chromu, niklu oraz parabenów, więc może być swobodnie stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

A jakie Ty masz doświadczenia w leczeniu łuszczycy kwasami omega-3? Podziel się z nami w komentarzu!

Chcesz przekonać się o niebywałej skuteczności kwasów omega-3 w leczeniu łuszczycy? Skorzystaj z kodu rabatowego “non12” i zamów Psorgen 10% taniej!

Zostaw komentarz