Czy składniki zawarte w Slimette wspomagają odchudzanie?

Ciężko w obecnej sytuacji na rynku suplementów znaleźć coś naprawdę wartościowego.  Mnogość produktów, różne składy i formy środków potrafią przyprawić o zawrót głowy. Dodatkowo osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy borykają się często z pytaniem: czy to, aby na pewno jest bezpieczne? Tu z odsieczą przychodzi Slimette, produkt o ciekawym, naturalnym składzie, który w połączeniu z rozsądną dietą i ćwiczeniami potrafi zdziałać cuda.

Dlaczego warto stosować suplementy diety?

Suplementy diety, takie jak Slimette to doskonałe rozwiązanie dla osób, u których sama dieta i ćwiczenia nie przynoszą zadowalających efektów. Dzięki stosowaniu suplementów można w efektywny sposób wpłynąć na metabolizm swojego ciała, przez co chudnąć szybciej. Organiczny skład produktu Slimette daje pewność, że nie dostarczasz do organizmu żadnych szkodliwych substancji, a proces odchudzania jest całkowicie bezpieczny i naturalny.

Jak działa Slimette?

Slimette działa w oparciu o zestaw naturalnych składników, które wpływają na metabolizm organizmu oraz dodają energii do ćwiczeń. W jego składzie znajdziemy: wyciąg z jagody Acai, wyciąg z nasion guarany, wyciąg z liści zielonej herbaty, wyciąg pieprzu Cayenne, winian L-karnityny, a także bioperynę, chrom oraz witaminę D3. Jak te składniki wpływają na odchudzanie? Czy rzeczywiście są skuteczne? Zaraz się o tym przekonamy.

Jagody Acai

Badania kliniczne przeprowadzone na A&M University w Teksasie wykazały, że spożywanie jagód Acai przyczyniło się do zwiększenia stężenia antocyjanów w organizmie badanych pacjentów. Odrębne badania wykazały, że dieta bogata w 3-O-β-D glukozyd cyjanidyny (jest to substancja z grupy antocyjanów, zawarta w jagodach Acai) może zapobiegać występowaniu otyłości oraz cukrzycy. Dodatkowo jagody Acai mają pozytywny wpływ na układ sercowo naczyniowy.

Jagody Acai to bogate źródło przeciwutleniaczy oraz kwasów omega 6 i 9, dzięki czemu mogą wpływać na procesy starzenia oraz poziom cholesterolu w organizmie. Jednak to nie wszystko, ta mała jagoda zawiera także szereg witamin oraz składników mineralnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wśród najważniejszych z nich można wymienić witaminę A, C, E oraz witaminy z grupy B, a także potas, magnez i cynk.

Nasiona guarany

Nasiona guarany to naturalne źródło kofeiny. Można by sądzić, że kawa załatwiłaby tu sprawę jednak badania wykazały, że zawartość kofeiny w nasionach guarany jest nawet 4 razy wyższa niż w ziarnach kawowca. Kofeina skutecznie wspomaga wydolność fizyczną oraz psychiczną, dzięki czemu twój trening będzie bardziej efektywny i wydajny. Dodatkowo kofeina nasila proces lipolizy, czyli spalania tłuszczu oraz zwiększa utlenianie kwasów tłuszczowych podczas ćwiczeń fizycznych.

Zielona herbata

Zielona herbata jest ceniona i stosowana od wieków w tradycyjnej medycynie dalekiego wschodu. Chińscy specjaliści medycyny naturalnej uważają ją za remedium na niemal wszystkie dolegliwości, począwszy od zmęczenia, a kończąc na miażdżycy.

Zielona herbata zawiera duże ilości katechin. Zawiązki te, należące do grupy polifenoli, wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej, mają właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Spożywanie produktów bogatych w te związki pomaga zapobiegać chorobom związanym ze stylem życia, w tym m.in. otyłości.

Pieprz Cayenne

Pieprz kajeński ma nie tylko doskonałe właściwości smakowe, ale także wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Przeprowadzone badania wykazały, że spożywanie pieprzu cayenne wpływa na termogenezę poposiłkową oraz prowadzi do zwiększonego utleniania lipidów. Zawarta w nim kapsaicyna skutecznie hamuje apetyt oraz odpowiada za uczucie pełności po posiłku. Wszystko to sprawia, że jest to idealne dopełnienie działania innych składników preparatu Slimette.

Winian l-karnityny

L-karnityna to jeden z najbardziej popularnych składników w suplementach diety wspomagających odchudzanie. Gdzie tkwi jej sekret? Pełni ona istotną rolę w transporcie substancji tłuszczowych do mitochondriów, gdzie ulegają one spalaniu. Dzięki niej pozyskiwana jest energia niezbędna do wysiłku fizycznego, a jej niedobór może prowadzić do osłabienia siły mięśni. Stosuje się ją pomocniczo w leczeniu otyłości – niektóre badania wskazują, że zmniejsza ona masę tkanki tłuszczowej, zwiększając przy tym masę tkanki mięśniowej. Dodatkowo l-karnityna zmniejsza uczucie zmęczenia, co jest szczególnie ważne przy intensywnych treningach.

Bioperyna

Bioperyna to alternatywna nazwa standaryzowanego wyciągu z czarnego pieprzu. Jest ona stosowana w suplementach diety ze względu na swoje działanie usprawniające wchłanianie składników odżywczych. Piperyna zawarta w tej substancji wpływa na wydzielanie enzymów trzustkowych oraz redukuje czas wchłaniania substancji odżywczych z przewodu pokarmowego.

Chrom

Chrom zawarty w suplemencie diety Slimette odpowiedzialny jest za zmniejszanie apetytu, przez co redukuje ilość przyjmowanych pokarmów, odczuwany głód oraz tendencje do wzrostu masy ciała. Jest niezbędnym do życia mikroelementem, ułatwia przenikanie glukozy z krwi do komórek, bierze udział w syntezie białek oraz zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Jego niedobór może prowadzić do zwiększonego ryzyka powstawania chorób takich jak: miażdżyca i cukrzyca.

A Ty masz jakieś doświadczenia związane z odchudzaniem wspieranym suplementami diety? Podziel sie z nami w komentarzu!

Jeżeli po zapoznaniu się z powyższymi informacjami masz ochotę zakupić Slimette zrób to w VitaLab. Dokonując zakupu skorzystaj z kodu rabatowego “non12”, aby otrzymać 10% rabat!

Zamów Slimette teraz!

 

Źródła:

  1. Mertens-Talcott SU, Rios J, Jilma-Stohlawetz P, Pacheco-Palencia LA, Meibohm B, Talcott ST, Derendorf H. (2008) Pharmacokinetics of anthocyanins and antioxidant effects after the consumption of anthocyanin-rich acai juice and pulp (Euterpe oleracea Mart.) in human healthy volunteers.  J Nutr. 24:1-10. PMID: 18693743
  2. Tsuda T, Horio F, Uchida K, Aoki H, Osawa T. (2003) Dietary cyanidin 3-O-beta-D-glucoside-rich purple corn color prevents obesity and ameliorates hyperglycemia in mice. J Nutr. 133: 2125–2130. PMID: 12840166
  3. Ryu S, Choi SK, Joung SS, Suh H, Cha YS, Lee S, Lim K. Caffeine as a lipolytic food component increases endurance performance in rats and athletes. J Nutr Sci Vitaminol (Tokyo). 2001 Apr;47(2):139-46. PMID: 11508705
  4. Nagao T, Komine Y, Soga S, Meguro S, Hase T, Tanaka Y, Tokimitsu I. Ingestion of a tea rich in catechins leads to a reduction in body fat and malondialdehyde-modified LDL in men. Am J Clin Nutr. 2005 Jan;81(1):122-9. PMID: 15640470
  5. Yoshioka M, St-Pierre S, Suzuki M, Tremblay A. Effects of red pepper added to high-fat and high-carbohydrate meals on energy metabolism and substrate utilization in Japanese women. Br J Nutr. 1998 Dec;80(6):503-10. PMID: 10211048
  6. Stephen D. Anton, Ph.D, Christopher D. Morrison, Ph.D., William T. Cefalu, M.D., Corby K. Martin, Ph.D., Sandra Coulon, B.A., Paula Geiselman, Ph.D., Hongmei Han, M.S., Christy L. White, D.V.M., and Donald A. Williamson, Ph.D. Effects of Chromium Picolinate on Food Intake and Satiety. Diabetes Technol Ther. Oct 2008; 10(5): 405–412. PMCID: PMC2753428

2 komentarze

  • Ja używałem slimette i jestem bardzo zadowolony polecam ten produkt pozwolił mi schudnąć parę dobrych kilo.

  • Myślę, że taki mix składników to strzał w dziesiątkę. Z jednej strony poprawia stan zdrowia a z drugiej przyśpiesza odchudzanie 🙂

Zostaw komentarz