W jaki sposób zapobiegać wypadaniu włosów?

Nie da się ukryć, że włosy tracimy codziennie. Jeśli nie wypadają one w dużych ilościach, to nie powinniśmy się tym przejmować. Nie oznacza to oczywiście, że należy całkowicie pozostawić je bez  nadzoru i zapomnieć o pielęgnacji.

Funkcjonuje tu bardzo prosta zasada. Jeśli zależy Wam na pięknej fryzurze, to oprócz doraźnych metod trzeba też postawić na profilaktykę. To, że na początku nie widać jej efektów, nie znaczy że nie działa. Poza tym takie działania zapobiegawcze pozwalają uniknąć w przyszłości nadmiernego wypadanie włosów.

Jedz i nie trać

Dieta. O tym, że codzienny jadłospis ma ogromny wpływ na stan organizmu, jak i na nasze zdrowie napisano już setki elaboratów. Można więc z dużym prawdopodobieństwem założyć, iż dieta wpływa na stan naszej fryzury. I jest to jak najbardziej prawidłowe założenie. Dobrze skomponowany jadłospis pozwala utrzymać włosy w zdrowiu, jak i zapobiegać ich wypadaniu. Przede wszystkim z diety należy wyrzucić tłuste potrawy. Dobrze też byłoby przyjrzeć się tak zwanym produktom wysoko przetworzonym. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju daniach w proszku, czy fastfoodzie. Tego typu jedzenie na dłuższą metę powoduje zaśmiecanie naszego organizmu substancjami, które mogą powodować również osłabianie mieszków włosów.

Co do diety włączyć należy? Przede wszystkim produkty zawierające witaminy i konkretne pierwiastki. W tym drugim przypadku chodzi przede wszystkim o żelazo, cynk, a także potas. Oprócz nich, aby wzmocnić włosy, do diety trzeba włączyć duże ilości witamin (przede wszystkim A, C, E i B). Tak naprawdę dieta dla włosów nie będzie się specjalnie różniła od typowego jadłospisu dla dobrego zdrowia.

Co można zrobić jeszcze?

Istnieje też wiele pomniejszych metod, które mogą zapobiegać wypadaniu włosów. Zaliczyć tu można chociażby to, że bardzo należy uważać na włosy w czasie ich… czesania. Bardzo często, wzmożona ilość wypadających włosów to tak zwane działania mechaniczne. Zaliczyć można do nich właśnie zbyt mocne czesanie. Aby skutecznie zapobiegać osłabianiu fryzury powinniśmy też unikać chociażby toksyn, które mogą znajdować w powietrzu. Aby wykazać, czy faktycznie wpływają one na naszą fryzurę, należy wykonać badanie składu chemicznego włosów.

Zapobieganie ich wypadaniu, to także działanie w momencie kiedy wyraźnie widać, że nasza fryzura „sporo traci”. Tutaj metod jest naprawdę wiele, ważne, aby wybierać te, które faktycznie mają pozytywne działanie. Niektóre ze sposobów działają w momencie wzmożonego wypadania włosów i mają na celu, po pierwsze – powstrzymanie łysienia i zapobieganie dalszemu niekontrolowanemu wypadaniu włosów, a po drugie – reaktywację mieszków włosowych. Grzebień Vivicomb – ciekawy produkt, również w kwestii użytych w nim najnowszych osiągnięć technologicznych – właśnie tak działa.

W jaki więc sposób zapobiegać wypadaniu włosów? Przede wszystkim, skutecznie i regularnie. To zapewni nam piękną fryzurę.

Zostaw komentarz