Jak optycznie powiększyć oko w zależności od koloru tęczówki?

Piękne i duże oczy są synonimem piękna. Nic dziwnego, że tak wiele kobiet na całym świecie szczegółowo przestudiowało metody optycznego powiększania oka, z uwzględnieniem drastycznych technik stosowanych przez Japonki, a polegających na podklejaniu powieki. W tym artykule przedstawiamy Wam metody optycznego powiększenia oczu do zastosowania w przypadku różnych kolorów tęczówki.

Wypoczęte spojrzenie

Nic tak nie dodaje uroku jak wypoczęte oczy. Wszelkie cienie pod oczami, opuchlizna działają w tym zakresie na niekorzyść. Szybką pomoc po długiej nocy mogą przynieść profesjonalne okłady, które zmniejszają pojawiające się w okolicach oczu oznaki niedoskonałości. Przydatne mogą być też płatki żelowe oraz specjalne kulki, które w zetknięciu ze skórą pod oczami pobudzają mikrokrążenie oraz poprawiają wygląd. W sprzedaży są też specjalne żele pod oczy, które nanoszone każdego dnia systematycznie poprawiają wygląd oraz zmniejszają podatność na wystąpienie cieni i opuchlizny.

Jeśli powyższe metody nie zadziałają lub na ich stosowanie jest już za późno, zawsze z pomocą mogą przyjść kosmetyki nakładane w trakcie wykonywania makijażu. Podstawa to rozświetlający korektor. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego odcienia. Nie może być on ciemniejszy niż skóra, a najlepiej delikatnie jaśniejszy. Wybór konsystencji to kwestia indywidualna, jednak najłatwiejsze w aplikacji najczęściej okazują się kosmetyki w formie półpłynnej aplikowane za pomocą pędzelka.

Dłuższe, podkręcone rzęsy

Dłuższe oraz podkręcone rzęsy mają decydujący wpływ na wielkość oka. Jeśli rzęsy są zdrowe oraz gęste, oczy wydają się zdecydowanie pełniejsze. Efekt poprawy wyglądu rzęs można uzyskać wieloma sposobami. Najprostszym jest zadbanie o kondycję rzęs poprzez stosowania dobrej jakości odżywek, na przykład Revita.EPS. Zazwyczaj efekt działania kosmetyku jest na tyle dobry, że na co dzień można zrezygnować z używania tuszu do rzęs, jednak jeśli mamy taką potrzebę, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować maskarę dobraną do swoich potrzeb: czarną, brązową, czy grafitową.

Do podkręcania rzęs można użyć zalotki. Dla jeszcze lepszego efektu, warto ją lekko podgrzać (oczywiście jeśli nie posiadamy zalotki termicznej) nad kuchenką gazową, uważając, by się nie poparzyć lub jeszcze lepiej przy pomocy suszarki do włosów (czas podgrzewania to maksimum 10 sekund). Na wielkie wyjścia sposobem jest również doklejenie sztucznych rzęs, jednak przy świadomości, że wiele osób jest przekonanych, że w ten sposób kondycja rzęs zdecydowanie na tym traci.

Dwie szkoły makijażu

Nadal istnieją dwie teorie mówiące, jak powiększyć małe oczy. Jedna przekonuje, że w przypadku chęci powiększenia oczu konieczne jest użycie jasnych cieni oraz jasnych kredek do oczu oraz druga, która stoi po stronie twierdzenia, że makijaż smokey eyes dobrze podkreśla małe oczy, czyniąc je bardziej wyraźnymi oraz doskonale nadaje się na na co dzień i specjalne wyjścia.

Jaka jest prawda? Najlepiej przetestować dwa sposoby, by przekonać się, która oprawa oczu bardziej nam odpowiada. Jeśli zdecydujemy się użyć czarnej kredki, pamiętajmy jednak, by podczas malowania linii na dolnej powiece, narysować ją miej więcej do połowy. Możemy również sięgnąć po eye liner, jeśli zależy nam na efekcie przydymionego oka. Przy ciemnym oku tuż pod linią brwi konieczne jest nałożenie jasnego cienia, by nadać wyraźnego charakteru całemu spojrzeniu.

Ogólna zasada jest taka, by nakładać ciemne cienie na zewnętrzną część powieki oraz środkową, a im bliżej kącika oka, tym cień powinien być jaśniejszy.

Innym sposobem jest użycie białej/kremowej lub srebrnej kredki tuż przy na brzegu dolnej powieki. Należy jednak tak nakładać kredkę, zwłaszcza w przypadku białej, by niepotrzebnie nie pokreślić żółtej barwy gałki ocznej (cecha indywidualna). Warto poeksperymentować w tym zakresie.

Jaki kolor cieni?

Jeśli zależy nam, by oko było lepiej widoczne na twarzy i przykuwało do siebie uwagę, powinniśmy wybierać barwy cieni kontrastowe w stosunku do koloru tęczówki. W ten sposób uzyskamy najbardziej spektakularny efekt. Przykład? Na przykład pomalowanie oka   niebieskimi cieniami, w przypadku piwnej tęczówki da właśnie taki rezultat. Z drugiej strony najbardziej spektakularny efekt w przypadku makijażu smokey eyes, uzyskamy malując tym stylem oczy jasnoniebieskie. Dla delikatnego podkreślenia oka najlepsze będą barwy harmonijne, z jednej kategorii kolorystycznej.

Jakimi kolorami malować oczy?

  • Oczy niebieskie – w naturze rzadko występują tęczówki o barwie lazuru, najczęściej są połączone z szarością lub kolorem żółtym. Kolor oczu zmienia się także w zależności od oświetlenia, pory dnia, założonej odzieży. Najbezpieczniejszymi, bo pięknie wyglądającymi na oczach koloru niebieskiego są cienie w kolorze oranż, brzoskwinia, rdzy, złote, ciepły pudrowy róż. Trudno o dobry makijaż zwłaszcza w przypadku blondynek o niebieskich oczach, jeśli zdecydujemy się na dobranie cieni fioletowych.
  • Oczy zielone – tutaj sprawdzi się chłodny odcień turkusu, fiolet oraz kolory musztardy. Dobrze prezentują się również delikatne brązy.
  • Oczy brązowy – będą pięknie wyglądały w połączeniu z butelkową zielenią, głęboką szarością, paryskim błękitem, ciemniejszymi odcieniami fioletu, brązem. Ostrożnie w przypadku oczu brązowych z ciemnym makijażem smokey eyes, który może przytłoczyć spojrzenie.

A Wy jak lubicie malować oczy? Jakie kosmetyki najczęściej wybieracie?

Zostaw komentarz