Fryzury jesień/zima 2012

Każda dbająca o swój wygląd kobieta wie, że nie wystarczy się modnie ubrać, by czuć się pięknie. Także fryzura jest ważnym elementem wizerunku. Decyduje o dbałości o wygląd i warunkuje dobre samopoczucie. Co mówią o Tobie Twoje włosy? Jak zmienić swój wygląd w nadchodzącym sezonie?

Ważna jak grzywka

Prosto ścięta, niczym od linijki, gęsta grzywka znowu jest w modzie. Specjaliści podkreślają, że na ten trend wpływ może mieć wizerunek Rooney Mary, odtwórczyni głównej roli w głośnym filmie „Dziewczyna z tatuażem”. Grzywka może odsłaniać skronie lub przebiegać jeszcze dalej: mieć kształt owalny i sięgać aż za brwi.
W połączeniu z nią królują również różnie podcięte kosmyki, o odmiennej długości.

Niskie upięcie

Wygoda nade wszystko. I prostota jednocześnie. Pokazuje to moda na niskie upięcia: wiązane przy pomocy prostej gumki, przepasane kosmykiem włosów lub prostą spinką.
Nisko upięty kucyk to, wbrew prostoty upięcia, nie taka banalna fryzura. Wymaga ona odpowiedniego przygotowania włosów, starań: przede wszystkim ujarzmienia kosmyków, wyprostowania włosów oraz zadbania o ich końcówki. Alternatywą dla niskich kucyków są proste koczki, które w tym sezonie upina się tuż przy karku.

Gładkie uczesanie

Jesień i zima 2012 to również czas na gładkie uczesanie. W połączenie z przedziałkiem po boku lub na środku głowy. Tak przyczesane włosy to praktyczna fryzura na cały dzień: zarówno do pracy, jak i podczas uprawiania sportu, czy w trakcie opieki nad dziećmi. Wybierając takie uczesanie, mamy pewność, że nic nam nie będzie przeszkadzać ani wymagać od nas dodatkowej uwagi. To rozwiązanie proste i praktyczne.

Pełna objętość rodem z lat 60-tych

Wielu kreatorów proponuje fryzury w rozmiarze XXL, czyli sporą objętość oraz upięcia proste, a jednocześnie okazałe rodem z lat 60-tych. To idealna propozycja dla włosów długich i półdługich. Wystarczy umyć włosy i wymodelować je na grubej szczotce, można również użyć kosmetyków, które zwiększą ich objętość.

Antyczne warkocze

Klasyczne warkocze się przejadły. Teraz modne są upięcia nawiązujące do czasów rzymskich, które  dobrze się prezentują zarówno w towarzystwie klasycznych płaszczy, jak również teoretycznie dalekich od ich stylu puchowych płaszczy.

Zdecydowane cięcie

Najbardziej gorące w tym sezonie są zdecydowane cięcia, nierówne pasemka, kontrastowe barwy oraz odważne kolory. Wśród nich królują odcienie złota, brązu: czekolady i karmelu, wyraziste oraz lśniące. Pasujące do klasycznej urody Polki.

A Wy jak się czeszecie tej jesieni i tej zimy? Które trendy podobają się Wam najbardziej? Jeśli Wasze włosy wymagają poprawy kondycji, już teraz  zadbajcie, by wyglądały one lepiej. Szapom Revita pomoże Wam osiągnąć upragniony cel!

Zostaw komentarz