Sigma Skin Anti-Acne Gel – recenzja

Trądzik dużo częściej dotyka dorastających chłopców, niż dziewczęta. Także  to w ich przypadku zmiany skórne mogą być poważniejsze, bo wynika to ze specyfiki samej skóry, jak i męskiego hormonu – testosteronu. Dlatego też potrzebują oni kosmetyków przeznaczonych właśnie dla nich. Takich ja Sigma Skin Anti-Acne Gel.

Czy jest to jednak preparat skuteczny? Czy nie ma jakiś skutków ubocznych?  A jak bardzo wydajny jest? Takie to pytania nasuwają się w momencie kiedy otwieramy pudełko w którym znajduje się preparat. Spróbujmy więc na nie odpowiedzieć

Sigma Skin Anti-Acne Gel – jak to działa?

Samo opakowanie jest dość proste i w podobny sposób jest ozdobione. Żadnych zdjęć i krzykliwych kolorów. To pozytyw, bo kosmetyk ma być od działania, a nie wyglądania. Preparat ten ma konsystencje żelu. Przejdźmy jednak do samego sposobu działania. Po pierwsze, Sigma Skin Anti-Acne Gel skupia się na tym co najbardziej istotne z punktu widzenia walki z trądzikiem. Oczyszczanie skóry. Wciąż jest ona atakowana przez czynniki z zewnątrz. Mowa tutaj chociażby o wszechobecnych kurzu. Jednocześnie poprzez dość „ostre” podniesienie poziomu testosteronu gruczoły łojowe zaczynają w nadmiarze wydzielać sebum. Wszelkie nieczystości z zewnątrz blokują je, a to powoduje zmiany skórne, chociażby pryszcze. Dlatego też, codzienne oczyszczanie skóry, a dokładniej porów przez Sigma Skin Anti-Acne Gel jest tak istotne.

To nie jedyne, zauważalne działanie tego żelu. Dość skutecznie – przy okazji oczyszczania porów – potrafi też usuwać zaczerwienienia pojawiające się przy trądziku, a także ogólnie poprawić kolor skóry. I nie jest to jedynie slogan reklamowy, bo to działanie dość szybko jest zauważalne.

Co Sigma Skin Anti-Acne Gel ma w środku

Uważna lektura składu i już wiadomo, że głównym składnikiem tutaj jest żeń – szeń. O jego cudownych właściwościach napisano już wiele elaboratów, więc tylko parę słów. Wapń, magnez, witaminy: A, B1, B2, B6 i C – to tylko kilka wyjątków z bogatego składu tej rośliny. Każdych z tych składników jest istotny z punktu widzenia cery zaatakowanej przez trądzik. Nanosomy – niekoniecznie ta nazwa musi Wam to coś mówić, dlatego zdanie i o tym. Istnieje określenie „technologia nanosomowa”, która została wykorzystana w innym preparacie (dokładniej rzecz biorąc – szamponie). W największym skrócie jej działanie polega na tym, że poszczególne składniki są dostarczane bezpośrednio do środka skóry (właśnie poprzez nanosomy). To istotne, bo źródło problemu przy trądziku leży właśnie wewnątrz.

Uwagi dodatkowe

Zacznijmy od sposobu stosowania. Dwa razy dziennie. Rano i wieczorem. Zawsze po wcześniejszym umyciu twarzy. I to w zasadzie tyle. Pozbycie się zmian trądzikowych nastąpi dość szybko, bo już po dwóch tygodniach widać bardzo konkretne efekty. To kolejny plus, który należy zapisać po stronie Sigma Skin Anti-Acne Gel. Na sam koniec jeszcze istotne informacja. To preparat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn.

1 Komentarz

  • Ja mogę polecić, mam 25 lat niestety trądziku pozbyć się nie mogę od kilku lat. ten produkt z pewnością mi pomógł i jest uzupełnieniem mojej terapii. sprawdza się dobrze. polecam!!

Zostaw komentarz