O właściwościach kolagenu słów kilka

Wraz z wiekiem nasz organizm coraz gorzej funkcjonuje. Starzeją się organy, skóra, włosy i paznokcie. Ciało potrzebuje więcej czasu na regenerację. Nie jest w stanie żyć również w takim obciążeniu, jak w młodości. Wiele z tych problemów rozwiązuje kolagen w kapsułkach. Substancja, która wygładza skórę oraz dodaje sprawności mięśniom i stawom.

Czym jest kolagen?

Kolagen to najważniejsze białko tkanki łącznej, które wykazuje dużą odporność na rozciąganie i jako główny składnik stawów pozwala na ich prawidłowe funkcjonowanie. Ma znaczenie w kontekście wielu narządów i ich funkcjonowania. Z oznak najbardziej widocznych można obserwować zmarszczki, które są oznaką ubytku kolagenu, oraz które pod różną postacią mogą pojawiać się już w wieku kilkudziesięciu lat.  Kolagen ma także wpływ na widzenie oraz pracę oczu za sprawą wypełniania rogówki przez kolagen.

Istnieje wiele rodzajów kolagenu, a jego budowa oraz role, jakie ma spełniać, uzależniona jest od miejsca jego występowania. W ten sposób wyróżniono osiem rodzajów kolagenu.

Dar natury

Jak łatwo można zorientować się po powyższym opisie, kolagen nie jest wytworem naukowców, nie powstał po wieloletnich badaniach ani na skutek wielu eksperymentów. W 100% jest darem natury, mającym szerokie zastosowanie i wpływ na naszą jakość życia, samopoczucie i wygląd. Jego ogromnej aktywności może pozazdrościć mu wiele osób oraz kosmetologów próbujących stworzyć równie skuteczną syntetyczną substancję.

Kolagen i jego zastosowanie

Kolagen ma szerokie zastosowanie. Jako składnik wykorzystywany jest w kremach pielęgnacyjnych do twarzy, ale również w bardziej inwazyjnych metodach: w chirurgii plastycznej oraz chirurgii oparzeń.

Kolagen stosowany jest również w branży spożywczej: jako osłonki do kiełbas oraz w trakcie produkcji żelatyny. Jest również składnikiem suplementów diety, wraz z którymi zażywany wykazuje bardzo korzystne działanie na wygląd oraz zdrowie. Pozwala zwalczać oznaki starzenia się skóry, wygładza cerę. Może poradzić sobie także z bólami mięśni oraz stawów.  Pozytywnie wpływa także na wygląd włosów oraz paznokci. Kolagen jest ponadto niezbędny w procesie gojenia się ran.

Utrata kolagenu

Kolagen musi być dostarczany wraz z kremem lub w formie tabletek. Oczywiście w sytuacji, jeśli chcemy, by nasz wygląd nie zmieniał się w skokowy sposób wraz z wiekiem. Proces utraty kolagenu rozpoczyna się już po ukończeniu 25 lat, kiedy ciało człowieka traci naturalnie wytwarzany kolagen w ilości aż 1,5%  rocznie.

Tak postępujący proces sprawia, że już w wieku 35 lat w ciele mamy o 15% mniej kolagenu, co jest zauważalne niemal we wszystkich organach oraz w kondycji skóry, która traci jędrność oraz napięcie, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Gdy kończymy 45 lat, to ilość kolagenu w naturalny sposób spada o około 30%.

Najwyższej jakości kolagen

Jak zatem zatrzymać niekorzystny dla nas proces, bez konieczności stosowania inwazyjnych rozwiązań. Najlepszym sposobem jest z jednej strony używanie kremów z kolagenem, a z drugiej sięganie po suplementy diety zawierające naturalny kolagen.

Dla utrzymania odpowiedniego poziomu kolagenu wystarczy dostarczanie odpowiedniej ilości substancji w formie suplementu diety. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest jednak w stanie zapewnić tylko najwyższej jakości kolagen. Taki jak Collagen 600 mg Healthspark, który został wytworzony zgodnie z najwyższymi standardami. Posiada certyfikaty: FDA oraz EPA. Jego wysoki poziom został także potwierdzony przez restrykcyjne zalecenia norm ISO 2000:9001.

Dodatkowy atut właśnie tego suplementu diety to wzbogacenie go o wysoką dawkę innych dobroczynnych aminokwasów, których braki mogą być  odczuwane niemal w każdym organizmie. I na koniec chyba najważniejsza zaleta: wysoka zawartość kolagenu w jednej kapsułce, na poziomie aż 600 mg.

Jak pozyskuje się kolagen?

Kolagen będący składnikiem suplementów diety, czy nutrikosmetyków pozyskiwany jest przede wszystkim ze skóry ryb słodkowodnych. Dzięki czemu jego działanie jako wytworu w pełni naturalnego może być wykorzystywane przez wiele osób z poczuciem osiągania zamierzonego celu.

W wielu sytuacjach dostarczenie odpowiedniego suplementu diety w taki sposób stymuluje zmiany w organizmie, że skutkiem tego jest pobudzenie ustroju do produkowania kolagenu w jak najbardziej naturalnym procesie, sprawiającym, że sięganie po tabletki z kolagenem przestaje być po jakimś czasie konieczne. Poprzez systematyczne spożywanie kolagenu, innych aminokwasów, witamin oraz cennych minerałów organizm może powrócić do utraconej harmonii oraz sam może dbać o jak najlepsze funkcjonowanie, lepsze samopoczucie oraz piękniejszy wygląd.

Kiedy w szczególności warto sięgnąć po kolagen?

Warto to zrobić, jeśli skończyłeś trzydziesty rok życia, a Twoja dieta jest daleka od ideału, często jesz w pośpiechu, za rzadko sięgasz po pełnowartościowe, zdrowe posiłki, zastępując je żywnością wysoko przetworzoną.

Suplementacja jest wskazana, jeśli jesz nieregularnie i zjadasz śniadanie w biegu, masz problem z samopoczuciem, brak Ci sił, jesteś często zmęczony. Masz wrażenie, że Twoje ciało wymaga chwili dla siebie, odpoczynku i zwolnienia biegu. Suplement diety z kolagenem jest wskazany wtedy, kiedy zauważasz u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, odczuwasz bóle stawów i mięśni. Collagen w wygodnej formie tabletek pozwala wrócić do harmonii, której od dawna Ci brakuje. Warto rozważyć jego suplementację, by pozbyć się symptomów, które towarzysząc Ci, zbyt często odbierając energię i pozytywne nastawienie do życia.

1 Komentarz

Zostaw komentarz