Czym jest depilacja IPL

Nadmierne owłosienie na całym ciele, to dla wielu osób bardzo poważny problem. Nierzadko wpływa on nie tylko na ich kontatky z innymi ludźmi, ale również powoduje w dalszej przyszłości problemy natury psychologicznej. Dlatego tak ważna wydaje się być skuteczna metoda depilacji.

Można powiedzieć, że nauka jest niejako w służbie urody. To właśnie nowoczesna technologia jest coraz częściej wykorzystywana do walki z defektami związanymi z naszym wyglądem. Jednym z takich przykładów wykorzystania zdobyczy nauki jest depilacja IPL.

W jaki sposób to działa?

 

To dość istotne pytanie, bo bardzo często jest ona mylnie zestawiana z depilacją przy pomocy lasera. Nie jest to to samo, o czym przekonacie się parę akapitów niżej. Sama metoda IPL jest naprawdę nowym sposobem walki z nadmiernym owłosieniem. Wykorzystuje ona światło do usuwania włosów z całego ciała. Nie są to jednak jak wspomniałem promienie związane w jakiś sposób z laserem. Jest to białe, rozproszone światło. Depilacja IPL między innymi dzięki właśnie takiemu sposobowi usuwania owłosienia jest metodą bardzo bezpieczną.

Rio IPL Hair Remover

 

W związku z wyżej wymienionymi cechami IPL, podjęto próbę wykorzystania tego białego światła w urządzeniach, które spokojnie możemy schować pod łóżkiem, albo w szafce. Jednym z takich urządzeń – dodajmy niezmiernie skutecznym – jest Rio IPL Hair Remover. Jest on przeznaczony do usuwania nadmiernego owłosienia w zasadzie z całego ciała, poza wargami i okolicami oczu. Ze względu oczywiście na bezpieczeństwo. Warto też zaznaczyć, że urzadzenie to nie przyda się osobom z bardzo ciemną karnacją. Przykładem mogą być mieszkańcy Afryki, czy Pakistanu. Nie wynika to z ograniczeń samego urządzenia, a metody IPL.

Depilacja laserowa

 

Dla przypomnienia. Wcześniej opisywana metoda wykorzystuje rozproszone białe światlo. Depilacja, którą zajmiemy się teraz, stosuje oczywiście laser. Jest ona bardzo często reklamowana jako metoda całkowicie bezbolesna, co jednak nie do końca jest zgodne z prawdą. Przede wszystkim to, w jaki sposób będziemy to odczuwać, zależy od tak zwanego indywidualnego progu bólu. Po drugie, istotne jest również ile będzie trwał cały zabieg, a więc jak rozległe jest owłosienie, z którym musi sobie laser poradzić. Warto na pewno zaznaczyć, że taka metoda depilacji jest skuteczna. Tego jej nie można odmówić. Niestety koszt może okazać się zbyt duży. Wynika to z tego, że najczęściej jeden zabieg nie wystarczy. Więc koszty, które musimy ponieść znacznie rosną.

Dobrą informacją jest to, że jeśli ktoś ma problemy z nadmiernym owłosieniem, to obecnie ma wiele możliwości pozbycia się go. Ważne jest, aby wybór metody poprzedzony był zastanowieniem się czego tak naprawdę od niej „wymagamy”. Czy nie zależy nam kosztach? Czy sposób ten powinien być dostarczony nam dyskretnie? Czy wolisz walczyć z nadmiernym owłosieniem w domu, czy też w salonach kosmetycznych. Spróbujcie odpowiedzieć sobie na te pytania.

Zostaw komentarz