Callanetics i hula hop – czyli najmodniejsze sposoby na szczupłą sylwetkę za oceanem

Przekonanie, że można schudnąć, leżąc przed telewizorem i w nieskończoność motywując się do wysiłku, zazwyczaj skutkuje dorobieniem się kolejnych kilogramów. Tymczasem wystarczy pozbyć się złudzeń i zacząć działać, stawiając na najskuteczniejszą terapię odchudzającą: dietę, ruch oraz stosowanie suplementów diety, by po kilku tygodniach przekonać się, że to działa!

Callanetics – godzina ćwiczeń dziennie

Callanetics to zestaw ćwiczeń skomponowany w ten sposób, by poprawić wygląd sylwetki, ujędrnić skórę oraz wpłynąć korzystnie na kondycję, a dzięki temu na samopoczucie. W praktyce ćwiczenia skupiają się na wyrobieniu masy mięśniowej oraz utraty zbędnego tłuszczyku zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Ćwiczenia callanetics zostały wymyślone w Stanach Zjednoczonych około 10 lat temu, gdzie dotychczas cieszą się niesłabnącą popularnością. Nazwa tej aktywności fizycznej pochodzi od jej twórcy: Callan Pincney.

Jakie są zalety ćwiczeń callanetics? Podstawa to prostota. Z zalet korzystania z tej formy aktywności mogą korzystać zarówno osoby o dobrej kondycji, jak również te, które po wielu latach prowadzenia niezbyt zdrowego trybu życia chcą coś zmienić w swoim wyglądzie.

Ponadto często mówi się o innej zalecie: intensywność i forma ćwiczeń podczas jednogodzinnych zajęć z callanetics pozwala porównać je do wysiłku trwającego kilka godzin w trakcie klasycznego aerobiku, czy w trakcie kilkunastogodzinnej gimnastyki.

Dodatkowo niewątpliwy atut jest taki, że do wykonywania ćwiczeń nie trzeba używać dodatkowych urządzeń czy przyrządów, z tego powodu decyzja o ćwiczeniu callanetics nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów.

Wybierając callanetics, ćwiczymy poszczególne partie ciała, wzmacniając najważniejsze mięśnie: mięśnie brzucha, biodra, uda, nogi, ramiona, pośladki. Dzięki temu można wysmuklić całą sylwetkę oraz skupić się na tym, by poszczególne części ciała wyglądały zdecydowanie lepiej.

Uznaje się, że ćwiczenia callanetics nie są też nudne. Powtarza się kilka form ruchu i pamięta o powtórzeniach, które są na tyle dynamiczne, że mogą przynieść zadowalające efekty.

I na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość: w trakcie ćwiczeń callanetics nie trzeba stosować żadnej szczególnej diety. Wystarczy zdrowo się odżywiać oraz unikać fast foodów i nadmiernego jedzenia słodyczy.

Drabina Jakuba

To nowość w Polsce, dostępna tylko w nielicznych hotelach i fitness klubach, jednak wzbudzająca coraz większe zainteresowanie. Swój mechanizm opiera na zaletach wspinania się po schodach. Te jak wiadomo w odchudzaniu mogą przynieść zadowalające efekty. Wystarczy wykorzystać schody w biurowcu w pracy, czy w domu (zwłaszcza w wysokim budynku), by zauważyć pierwsze efekty tej decyzji.

Skąd wiadomo, że taka aktywność jest skuteczna? Można spojrzeć na efekty: zmęczenie oraz spocenie ciała, które powoduje wspinanie się po schodach, można również sięgnąć do historii. Gdy w Stanach Zjednoczonych wybudowano Empire State Building, budynek o 86 piętrach, rozpoczęła się moda na wbieganie po schodach. Niestety większość śmiałków była w stanie wytrzymać tego typu wysiłek najwyżej przez 20 minut.

Dzisiaj ściganie po schodach to zawody uprawiane na całym świecie. Trudne, wymagające i poprzedzone wieloma wszechstronnymi przygotowaniami.  Oczywiście rozpoczynając odchudzanie nie trzeba od razu biegać po schodach, można na nie się wspinać. To dobry pomysł, tym bardziej, że w ten sposób można zgubić w ciągu godziny od 500 do 1000 kalorii. Jeśli nie chcemy trenować we własnym bloku, czy w innym wysokim budynku, zawsze możemy wybrać się do centrum fitness, by skorzystać z możliwości treningu na drabinie Jakuba.

Hula hop – sposób na talię osy?

O skuteczności hula hop w trakcie odchudzania powstało wiele wątków na forach internetowych. Można przeczytać sporo wypowiedzi, które wskazują, że ta forma aktywności działa cuda oraz jest bardzo przyjemna, bo pozwala się cofnąć do czasu dzieciństwa, kiedy kolorowe kółko służyło głównie do zabawy i nie trzeba się było martwić nadmiarem kalorii i wynikającej z tego konieczności odchudzania.

Przygodę z ćwiczeniami na hula-hop należałoby zacząć od wyboru odpowiedniego kółka. Oczywiście można próbować ćwiczyć z tanimi kółkami dostępnymi w sklepie dla dzieci, jednak trzeba się liczyć, że w ten sposób nie osiągniemy zadowalających efektów. Lepiej wybrać sportowe hula hop, które jest cięższe (waży około 1,5-2 kilogramów) i dostosowane do ćwiczeń dla dorosłej osoby. Wśród nich znajdują się także koła z wypustkami, jednak tych na początek się nie poleca, bo często powodują siniaki i mogą zniechęcić do ćwiczeń.

Jak ćwiczyć na hula hop? Jak w każdej dyscyplinie sprawdza się systematyczność. Poleca się ćwiczyć co najmniej przez 20 minut każdego dnia. Pierwsze efekty można zobaczyć już po dwóch tygodniach.

Czego można oczekiwać? Lista korzyści jest długa: wyszczuplenie talii, ud, pośladków. Można także liczyć na wyrzeźbienie brzuszka. Poprawia się kondycja oraz samopoczucie. Idealnym uzupełnieniem ćwiczeń jest stosowanie suplementów diety, które dodatkowo aktywizują metabolizm i mobilizują organizm do spalania w pierwszej kolejności tkanki tłuszczowej. Tak na przykład działa Slimette.

A Wy którą z powyższych metod odchudzania wybierzecie?

Zostaw komentarz