Najlepsze sposoby na potencję

Wydaje się paradoksalnym, że jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych występujących u mężczyzn, jest tak rzadko omawiany. Męska potencja to wciąż temat tabu. Jest to – patrząc z perspektywy panów – w pewien sposób zrozumiałe, ale warto jednak przełamać wstyd. Problemy z potencją można przezwyciężyć.

Zanim przejdę do wspomnianych „domowych sposobów” należałoby się zatrzymać na chwilę przy możliwych przyczynach problemów z potencją. Statystyki w tym względzie są bezwględne. Szacuje się, że 15% dorosłych mężczyzn ma trwałe problemy z potencją. „Trwałość” ta wynika zazwyczaj z tego, że panowie milczą na ten temat. To oczywiście błąd.

Przyczyny problemów z potencją?

W zasadzie można wydzielić dwie grupy powodów. Po jednej stronie stoją te, które siedzą w „naszej głowie” (a więc kwestie związane z psychiką), a po drugiej – czysto fizyczne. W tej pierwszej grupie można umieścić przejściowe problemy z potencją u młodych mężczyzn dopiero rozpoczynających swoje życie seksualne. Wynikają one najczęściej z obawy niesprawdzenia się w sytuacji intymnej. Jak wspomniałem, problemy te są przejściowe, bo często przechodzą one same. Dużo poważniejszą grupą są powody czysto fizyczne. To bardzo pojemna grupa, w której znajdziemy naprawdę różne czynniki. Powodem problemów z potencją może być na przykład przemęczenie organizmu wynikające ze zbyt intensywnego trybu życia. W zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych, bo sytuacja, kiedy nie jesteśmy w stanie osiągnąć pełnej erekcji (czasem w ogóle do niej nie dochodzi) może trafić na mężczyznę w każdym wieku. Zasada jest tylko jedna. Im jesteśmy starsi tym bardziej zwiększa się grupa przyczyn związanych z różnego rodzaju chorobami, również tymi atakującymi układ moczowo – płciowy.

Jak walczyć o lepszą potencję?

To pytanie, które warto sobie zadać w momencie, gdy faktycznie nasze problemy w łóżku się przedłużają. Wszystko oczywiście zależy od przyczyny takiego stanu rzeczy. Jeśli problem jest natury psychicznej, to potrzebna będzie na pewno wizyta u specjalisty. Istnieją jednak typowo domowe sposoby, którymi też można próbować walczyć o lepszą potencję. Jedną z takich metod jest hydroterapia. Można oczywiście udać się na specjalistyczny zabieg, ale równie dobrze – możemy go przeprowadzić w domu. Ta hydroterapia to tak naprawdę bicze wodne. Wielu specjalistów przekonuje, że taka forma terapii może pomóc. „Biczowanie” winno być skierowane na podbrzusze. Używamy do niego na przemian, zimnej i ciepłej wody. Dobrze, aby promień był mocny. Można również skierować go na jądra, jednak w tym wypadku uważajcie z mocą wody.

Ciekawą alternatywą wydaje się być również akupresura. Jest to też – co warto wiedzieć – jeden z bardziej kontrowersyjnych sposobów na problemy z potencją. Wynika to między innymi z braku przekonujących naukowych dowodów na to, że akupresura pomaga. Jeśli chodzi o szczegóły samej metody – aby poprawić potencję, należy uciskać odpowiednie punkty… na stopach.

A może suplement diety?

Je również można uznać za swoistego rodzaju domowe sposoby na problemy z potencją. Preparaty tego typu – oczywiście nie wszystko i to trzeba dość jasno zaznaczyć – mogą być zarówno same w sobie bronią przy problemach z erekcją, jak i elementem wspomagających kurację. Wiele zależy od składu danego suplementu diety. Najlepiej by był on w pełni naturalny, ale do tego zawierał takie składniki, które mają udowodnione działanie wzmacniacjące potencję, czy też erekcję. Przykładowo- Virility Ex ma w swoim składzie Saw Palmeto (znana pod nazwą Palma Sabałowa) – jeden z bardziej skutecznych, naturalnych składników.

Istotny tak naprawdę jest sam fakt podjęcia walki w momencie, kiedy z jakiegoś powodu przestajemy się „spełniać w łóżku”. Taka decyzja może się okazać pierwszym krokiem do zwycięstwa nad problemami z potencją. Jeśli dodatkowo, będziemy je rozwiązywać z głową, to może się okazać, iż wcale nie będzie to takie trudne. Na pewno mężczyźni nie powinni ukrywać tego, że mają problemy z potencją.

Zostaw komentarz