Męski problem z trądzikiem? Pokonaj go skutecznie!

Skóra młodego mężczyzny jest szczególnie narażona na zmiany trądzikowe w okresie dojrzewania. U chłopców częściej występuje problem z trądzikiem niż u młodych kobiet. Przebiega on również w ostrzejszej postaci i trudniej go wyleczyć. Jak zatem odpowiednio zadbać o skórę trądzikową?

W okresie dorastania u nastolatków znacznie podnosi się poziom testosteronu, który przyczynia się do powstania zmian skórnych w postaci krost, gródek czy tłustej cery. Trądzik może również przyjąć ostrzejszą postać w momencie wzrostu testosteronu w późniejszym wieku. Z problemem tym mogą borykać się także kulturyści, którzy zażywają tabletki zawierające testosteron. Trądzik nie jest więc zmartwieniem wyłącznie chłopców w okresie dojrzewania, ale również panów do 40 roku życia.

Mężczyznom trudniej jest się z niego wyleczyć, ponieważ ich skóra jest grubsza, co wiąże się z trudniejszym przenikaniem substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i stosowanie sprawdzonych, wysokiej jakości preparatów przeciwtrądzikowych.

Jak pielęgnować skórę?

Odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej to podstawa. Przestrzegając głównych reguł możesz załagodzić zmiany skórne lub całkowicie się ich pozbyć. Często niewłaściwe dbanie o skórę powoduje nasilenie się trądziku, podrażnienia, a nawet blizny. Warto więc stosować się do poniższych zasad.

Unikaj mydła. Pamiętaj aby nie myć twarzy czy innych partii ciała na których pojawiły się zmiany trądzikowe mydłem. Mydło tylko wysuszy Twoją skórę. Spowoduje, że Twoje gruczoły łojowe zaczną jeszcze intensywniej pracować, co prowadzi do powstania większej ilości wyprysków. Zamiast mydła warto zainwestować w specjalny żel do mycia twarzy zawierający nanosomy. Dzięki zawartości nanosomów wszystkie aktywne składniki zawarte w preparacie mogą lepiej wnikać wgłąb skóry i skutecznie walczyć z problemem. Nanosomy posiada m.in. żel Sigma Skin Anti Acne. Wybieraj również żele i toniki które powstały w oparciu o ekstrat z żeń-szenia.

Nie zapomnij również o odpowiednim nawilżeniu skóry i stosuj kremy nawilżające przeznaczone do cery trądzikowej 2 razy dziennie. Zbyt częste stosowanie preparatów matujących może tylko pogorszyć stan Twojej skóry. Skóra, zwłaszcza trądzikowa musi mieć odpowiednią ochronę i nawilżenie, nawet w przypadku cery tłustej.

Po goleniu dodatkowo nawilż swoją skórę delikatnym kremem i zrezygnuj z wszelkich kosmetyków na bazie alkoholu, które podrażniają i wysuszają.

Stosuj kremy z filtrem do cery z problemami trądzikowymi. Wysoki filtr uchroni Twoją skórę przed przesuszeniem, przebarwieniem i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Preparaty przeciwtrądzikowe zawierają aktywne substancje, które powodują nadwrażliwość na światło słoneczne. Powinno się zatem w ciągu dnia stosować odpowiednie kremy z flitrami, aby zapewnić skórze optymalną ochronę.

Zaleca się również oczyszczanie skóry,  jednak nigdy na własną rękę. Warto umówić się na zabieg oczyszczania u doświadczonej kosmetyczki. Coraz więcej mężczyzn odwiedza regularnie salony kosmetyczne. Profesjonalne i regularne zabiegi poprawią kondycję Twojej skóry i pomogą Ci szybciej pozbyć się zmian trądzikowych.

Ważna jest również zdrowa dieta, która może załagodzić podrażnienia i wypryski. Sugeruje się aby unikać słodyczy, zwłaszcza czekolady, produktów wysoko przetworzonych, mleka, słodzonych napojów gazowanych oraz tłustych potraw. Stosując zdrowszą dietę bogatą w warzywa, owoce oraz chude ryby możesz nie tylko załagodzić objawy trądziku, ale również poprawić ogólny stan zdrowia organizmu. Zdrowa dieta to również lepsze samopoczucie, witalność i więcej pozytywnej energii każdego dnia.

Jeśli masz problem z trądzikiem i chcesz się go skutecznie pozbyć,  przestrzegaj zasad prawidłowej pielęgnacji skóry, a osiągniesz zamierzone rezultaty. Odrobina wytrwałości i dobór odpowiednich preparatów potrafią zdziałać cuda!

Zostaw komentarz