Sposoby na cienie pod oczami

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Mniej poetycko, że podkreślają piękno i przykuwają uwagę innych osób. Ich rola jest znacząca pod wieloma względami. Nie może być jednak w pełni odegrana, jeśli ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Na liście najczęściej wymienianych wad niezmiennie znajdują się cienie i opuchlizna pod oczami. Na szczęście można sobie z nimi poradzić. W dużym stopniu domowymi sposobami, a tam, gdzie niezbędne jest zaawansowane i perfekcyjne działanie z pomocą idą nowoczesne, specjalistyczna preparaty.

Przyczyny problemów

Sińce i cienie pod oczami pojawiają się po męczącym dniu, po długiej pracy przed komputerem, czy po nieprzespanej nocy. Niestety często nie występują jedynie okazjonalnie, ale mają podłoże genetyczne: mogą być spowodowane płytko unaczynioną skórą wokół oczu. Przyczyna może tkwić również w uszkodzeniach naczyń krwionośnych oraz w wylewaniu się krwi, rozlewającej się pod powierzchnią skóry w okolicy oczu.

Zaciemniony obszar w okolicy oczu może być spowodowany również licznymi chorobami: nadciśnieniem tętniczym, chorobami tarczycy, anemią, cukrzycą. Przyczyną mogą być także problemy hormonalne powodujące serię innych zmian. Dlatego wielu ekspertów zaleca, by przed podjęciem decyzji, w jaki sposób zmniejszać cienie pod oczami, rozpocząć od wykonania morfologii krwi, która jest w stanie wiele powiedzieć nam o defekcie kosmetycznym, z jakim mamy do czynienia.

Pierwsza pomoc

Gdy obudzisz się z cieniami pod oczami, nie ma czasu na walkę z przyczynami problemu. Pozostaje działać.

Po pierwsze na okolicę oka warto nałożyć dobry krem. Dlaczego nie taki, którym pokrywamy całą twarz? Ponieważ uniwersalny produkt nie poradzi sobie z problemem. Przeciwnie, niekiedy może nawet podrażniać delikatną skórę w obrębie oka. Dobrym wyborem będzie nowość w sklepie VitaLab krem Revitol Eye Cream, który szybko się wchłania i pozostawia skórę miękką, gładką i naprężoną.  Zwalcza przebarwienia oraz doskonale nawilża, a jednocześnie koi wszelkie mikrouszkodzenia.

Gdy krem zostanie już nałożony, przychodzi czas na korektor. Ten powinien być jaśniejszy niż skóra (najlepiej o jeden ton) i mieć lekką konsystencję. Korektor na cienie można nakładać niemal bez obawy, że się przesadzi z jego ilością. To ten kosmetyk, którego lepiej nałożyć więcej niż za mało. Z drugiej strony przesada też nie jest wskazana, bo oprócz zmniejszenia cieni, uzyskamy efekt podkreślenia zmarszczek wokół oczu. Następnie używamy podkładu i lekko pudrujemy twarz.

Dlaczego krem pod oczy jest tak ważny?

Warto stosować krem pod oczy, ponieważ ten używany do twarzy ma znacznie więcej konserwantów i dodatków zapachowych, które mogą drażniąco wpływać na delikatną skórę w obrębie oczu.

W przypadku sińców i cieni pod oczami zwykły krem pod oczy może nie być wystarczający. Konieczne staje się nakładanie specyfiku, który poradzi sobie ze wspomnianymi problemami. Oprócz wymienionego wyżej preparatu Revitol, można stosować Clinique, All About Eyes. Koszt porównywalny do preparatu Revitol – różnica jest taka, że Clinique udostępnia klientom 15 ml opakowanie, a preparat Revitol dostępny jest w większym opakowaniu – prawie 60 ml. Ponadto preparat Revitol jest objęty 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Z zaciemnionym obszarem w okolicy oka można radzić sobie także domowymi sposobami. Tutaj dobrze sprawdzi się okład z herbaty, który dodatkowo pozwala sobie poradzić z problemem opuchniętych oczu. To prosta recepta na to, by odświeżyć spojrzenie oraz zminimalizować przebarwienia.

W jaki sposób przygotowuje się okłady z herbaty? To proste. Wystarczy zaparzyć i ostudzić czarną herbatę, następnie nałożyć torebkę na sińce pod oczami. Po około 15 minutach należy opłukać oczy w chłodnej wodzie.

Dobre efekty w zmniejszaniu cieni pod oczami może przynieść wykorzystanie ziemniaka. Warzywo to ma bowiem działanie odświeżające, ściągające i rozjaśniające. Jak wykonuje się okład z ziemniaka? Wystarczy warzywo schłodzić, obrać i pociąć w wąskie paseczki. Następnie nałożyć na skórę w okolicy oka i przemywać oczy chłodną wodą.

Dobre efekty może przynieść także okład z ogórka. Można go przygotować w kilka chwil.
Wystarczy, że zetrzemy na drobnej tarce ogórka gruntowego i odcedzimy sok. Następnie zamoczymy w soku wacik i przemyjemy skórę w okolicy oczu. Cały zabieg kończymy przemyciem skóry w obszarze oka chłodną wodą.

Co możemy w ten sposób uzyskać? Ogórek pozwoli nam odświeżyć skórę, ściągnąć ją, rozjaśnić i nawilżyć. Systematycznie stosowany na obszar pod oczami pozwala sobie poradzić także z cieniami, zmniejszając ich widoczność i ograniczając nasz problem z niedoskonałościami w tym obszarze skóry.

Medycyna estetyczna a cienie pod oczami

Sposobem na cienie pod oczami może być również stosowanie bardziej zaawansowanej terapii. Przykładem może być zabieg mezoterapii igłowej, która pozwala na dostarczenie czynnych substancji pod skórę. W ten sposób poprawia elastyczność skóry, zmniejsza również ryzyko pojawienia się opuchlizny. Niestety zabieg ten nie nadaje się dla każdego. W przypadku skóry wrażliwej należy wybrać mezoterapię bezigłową, która jest metodą dużo delikatniejszą i pozwala na osiągnięcie dobrych efektów za pośrednictwem ultradźwięków, a nie igły.

W każdym wypadku przed zdecydowaniu się na jakikolwiek zabieg warto skonsultować się ze specjalistą i wspólnie wybrać odpowiedni sposób redukowania nieestetycznych zmian.

Zostaw komentarz