Seks a uroda

Seks to zdrowie, przyjemność oraz naturalny sposób na poprawę urody. Warto o tym pamiętać i możliwie często to powtarzać. Tym bardziej, że według raportu „Seksualność Polaków 2011”, zdecydowana większość, bo aż 71% osób uprawia seks raz w tygodniu, 40% robi „to” dwa do trzech razy w tygodniu. Do pełnej satysfakcji i pozytywnego oddziaływania na wygląd i zdrowie potrzeba czterech zbliżeń w ciągu tygodnia, a taką częstotliwością współżycia mogą pochwalić się tylko nieliczni. Wniosek? Kochamy się za rzadko!

Częstotliwość i jakość

Psychiatrzy i naukowcy z wielu uniwersytetów na całym świecie są przekonani o ścisłym związku między seksem a zdrowiem oraz urodą. Seks pozwala zgubić nadmiar kalorii spożytych w ciągu dnia, usprawnić działanie systemu odporności oraz poprawić humor. Seks przyspiesza bicie serca podobnie do ćwiczeń kardio i pozbawia nadmiaru pochłoniętych kalorii podobnie do marszu czy biegu. Podczas seksu pracują bowiem mięśnie właściwie całego ciała – twarzy, pośladków, łydek, brzucha, ramion, karku oraz ud.

Seks dodaje energii oraz sprawia, że patrzymy na świat w bardziej pozytywny sposób. Za sprawą poprawy krążenia dochodzi do poprawy wyglądu skóry, jej kolorytu i jędrności. Efekt jest natychmiastowy – do skóry dociera więcej cennych składników odżywczych, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, nawilżona oraz promienieje. Dzięki temu, że podczas zbliżenia poprawie ulega praca układu krążenia, z organizmu uwalniane są toksyny. Seks chroni przed główną przyczyną pojawiania się niedoskonałości. Dzięki niemu skóra rzadziej nabiera niezdrowego szarego koloru,  rzadziej jest niedotleniona oraz po prostu zmęczona.

Seks pozwala również poprawić jakość snu. Za sprawą tego, że możemy się zrelaksować i dobrze wypocząć, nasza skóra również wygląda lepiej. Istnieje mniejsze ryzyko pojawienia się cieni pod oczami, worków oraz innych niedoskonałości. To nie wszystko. Podczas seksu wydzielany jest też hormon DHEA, który pozwala zachować młodzieńczy wygląd oraz poprawia samopoczucie. Wszystko to sprawia, że włosy stają się ładniejsze, oczy zdrowo lśnią, a na twarzy wolniej pojawiają się zmarszczki.

Przedsmakiem tych długofalowych efektów są zmiany w wyglądzie następujące od razu po zbliżeniu: mianowicie zaróżowione policzki, lśniące oczy oraz usta o intensywnym kolorze. Skóra jest nawilżona i sprawia wrażenie gładszej i bardziej napiętej (za sprawą wydzielanych w trakcie seksu olejków, takich na przykład jak kwas linoleinowy).

By uzyskać te wszystkie zalety, należy wziąć pod uwagę nie tylko ilość zbliżeń w ciągu tygodnia, ale również ich jakość. Nawet jeśli zachowamy polecaną przez lekarzy oraz potwierdzaną wynikami badań – częstotliwość czterech stosunków w tygodniu, to jeśli do seksu będziemy się zmuszać i będziemy go uważać za nasz obowiązek, to nici z terapeutycznego jego oddziaływania. Dlatego tak ważne jest zadbanie o jakość zbliżeń. W dużym stopniu mogą nam w tym pomóc suplementy diety – specyfiki pozwalające na wydłużenie stosunku (dla osób mających problem z przedwczesnym wytryskiem), preparaty działające stymulujące dla kobiet i mężczyzn (pozwalające czerpać większą radość, odczuwając każdy dotyk, partnera jako bardziej intensywny).

Bądźmy dłużej młodzi!

Seks to prosta i co równie ważna – łatwo dostępna i tania metoda na zachowanie młodego wyglądu skóry. Naukowcy porównują ją do efektów, jakie można uzyskać poprzez odwiedzanie gabinetów dermatologicznych oraz kosmetyczkę.

Wystarczy kochać się co najmniej cztery razy w tygodniu, by odmłodzić się o dziesięć lat. Do takich wniosków doszli naukowcy po badaniach przeprowadzonych w Szpitalu Królewskim w Edynburgu.

Taki efekt można uzyskać dzięki hormonowi DHEA, który pomaga uzyskać dobre samopoczucie i jest odpowiedzialny za młody wygląd. Jego odpowiednia ilość pozytywnie oddziałuje na włosy, skórę i paznokcie, a nawet oczy.

To nie wszystko. Podczas seksu wydzielane są hormony antystresowe, które pozwalają walczyć ze skutkami działania stresu, w tym szybkim starzeniem się skóry. Podczas orgazmu wydzielane są także beta-endorfiny (naturalny środek przeciwbólowy, który pozwala poradzić sobie z wieloma niedogodnościami ze strony ciała), prolaktyna (która ma działanie relaksujące i odprężające, pozwalające zresetować myśli i podejść do rzeczywistości na świeżo), oksytocyna (hormon, który przynosi chęć do przytulania oraz odpoczynku).  Dodatkowy efekt działania tych wszystkich hormonów to przeciwdziałanie skutkom działania nadmiernego promieniowania słonecznego oraz wdychania i wchłaniania dymu papierosów.

Seks dla inteligentnych

Nie wszyscy wiedzą, że seks angażujący ciało, ma również wpływ na umysł i inteligencję. Wydzielająca się podczas współżycia adrenalina oraz kortyzol skutecznie aktywizują korę mózgową oraz poprawiają pamięć. Dzięki temu pary aktywnie uprawiające seks zachowują na dłużej sprawność umysłu oraz szybciej kojarzą fakty i lepiej wypadają w testach na inteligencję.

Zostaw komentarz