Najnowsze zabiegi na rozstępy

Z każdym rokiem rozwija się technika, medycyna (także ta estetyczna) znajduje nowe sposoby na usuwanie rozstępów. Udowadniając, że brzydkie znaki na skórze, dzięki staraniom wielu osób nie muszą być ani medalionem mam, ani stałym towarzyszem szybko rosnących osób. Można je usunąć. Poznajcie nowe metody redukcji rozstępów.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w zmienione miejsca na skórze niewielkiej ilości kwasu hialuronowego oraz witaminy C. Zabieg do przyjemnych nie należy, dla osób wrażliwych poleca się znieczulenie miejscowe specjalnym kremem, jednak jest bardzo skuteczny. Pozwala odżywić skórę oraz nawilżyć ją, przyspieszając proces regeneracji.
Zabieg może wykonać każdy, jednak przeciwwskazaniem jest karmienie piersią. Należy odczekać aż ustanie laktacja.

Mezoterapia igłowa daje szybkie efekty. By jednak cieszyć się z nich w pełni, konieczne jest wykonanie minimum 4-5 zabiegów. Koszt jednego wynosi około 550 złotych.

Dodatkowo mezoterapia igłowa ma działanie profilaktyczne. Można się jej poddać, jeśli planuje się ciążę, jeszcze przed odczytaniem magicznych dwóch kresek na teście.

Fraxel Dual

Zabieg ten wykorzystuje szeroko stosowany w kosmetyce laser frakcyjny. Za jego pośrednictwem dochodzi do powstania niewielkich dziurek i w ten sposób uszkodzenia starych, niepełnosprawnych komórek. Uzyskuje się pobudzenie produkcji kolagenu w miejscu zadziałania lasera, konsekwencją czego jest wygładzona skóra oraz mniej widoczne blizny. Ten sam efekt można uzyskać nawet w przypadku blizn powstałych po cesarskim cięciu. Można nim zmniejszać także przebarwienia powstałe na skórze w trakcie ciąży.
Z zabiegu podobnie jak powyżej w przypadku mezoterapii igłowej można skorzystać po zakończeniu karmienia piersią. Zazwyczaj trzeba wykonać od trzech do sześciu zabiegów, by uzyskać zadowalające efekty. Koszt dość wysoki – 700 złotych za jeden zabieg.
Dzięki pobudzeniu procesów regeneracji skóry efekty działania lasera są już zauważalne po dwóch-trzech miesiącach.

CoaxMed

CoaxMed to zabieg polegający na zastosowaniu nowoczesnego urządzenie wykorzystującego zalety kilku sprawdzonych metod estetycznych. Działa dzięki głowicy emitującej ultradźwięki i krioterapię (mrożenie). Finałem każdego zabiegu jest masaż próżniowy. Dzięki poprawie funkcjonowania skóry, zwłaszcza za sprawą pozytywnego wpływu na metabolizm komórkowy, można uzyskać efekt wyprodukowania nowych komórek w miejscu uszkodzonej skóry. Dodatkowo poprawia się struktura kolagenu i uzyskuje się tak upragniony przez wiele osób efekt wymodelowania sylwetki. CoaxMed wybierają szczególnie kobiety chcące szybko wrócić do sylwetki sprzed ciąży.

Zabieg można wykonać już po zakończeniu karmienia piersią. Jest bezbolesny i trwa średnio od 30 do 45 minut. Jednak dla uzyskania naprawdę dobrych efektów potrzeba przeprowadzić serię zabiegów: od 6 do 15 – jeden na jeden-dwa tygodnie. Zabieg jest najdroższy z dotychczas opisanych – kosztuje 1500 złotych za jeden zabieg.

Zabieg laserowy Palomar

Zabieg laserowy Palomar wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy emitującej światło lasera, które wnika głęboko do skóry właściwej.  W ten sposób dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu oraz do regeneracji powierzchni skóry. Produkowane są nowe, zdrowe tkanki, które zpewniają miejsca ubytków.

Zabieg Palomar może być wykonywany dość szybko, bo w przypadku porodu naturalnego miesiąc po urodzeniu dziecka. Natomiast jeśli dziecko urodziło się poprzez cięcie cesarskie, trzeba poczekać na wygojenie ran oraz na zdjęcie szwów. Dobra wiadomość jest taka, że przeciwwskazaniem nie jest karmienie piersią, co stanowi wyjątek, biorąc pod uwagę regułę dotyczącą powyższych zabiegów. To ważne, bo terapia  Palomar przynosi najlepsze efekty, gdy stosowana jest na świeże rozstępy. Te można usunąć niemal w pełni. W przypadku starych zmian skuteczność jest dużo mniejsza.

By uzyskać zadowalające efekty, trzeba wykonać od trzech do sześciu zabiegów. Między poszczególnymi zabiegami trzeba zrobić tygodniową przerwę. Cena jest uzależniona od wielkości powierzchni, która jest leczona. Może wynosić od trzystu złotych do nawet dwóch tysięcy.

Chemabrazja

Chemabrazja to zabieg polegający na wykorzystaniu przez lekarza specjalnej substancji – kwasu salicylowego lub trójchlorooctowego, który powoduje złuszczanie naskórka i w ten sposób doprowadza do powstania stanu zapalnego. Dzięki temu zmusza się organizm do rozpoczęcia procesu regeneracji.  Rozstępy i blizny mogą zostać usunięte.
Zabieg kosztuje od 400 do 800 złotych. Niestety po jego wykonaniu pojawia się opuchlizna, podrażnienie oraz  ból, które znikają zazwyczaj po tygodniu.
Chemabrazja, oprócz usuwania rozstępów, pozwala odmłodzić skórę. Niestety zabieg nie nadaje się dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Tydzień przed jego wykonaniem nie należy przeprowadzać depilacji, woskowania, ani używać preparatów drażniących na skórze.

Termolifting Zaffiro

Zabieg polega na emitowaniu promieni podczerwonych, które pozwalają na rozgrzanie głębokich warstw skóry. Skutkiem tego jest obkurczanie rozciągniętych włókien kolagenu i pobudzenie komórek skóry do wytwarzania nowych komórek i tym sposobem usuwania nieestetycznych zmian. Dodatkowym efektem zabiegu jest wzrost ilości kolagenu o 30% w przeciągu 3-6 miesięcy od wykonania zabiegu.

Dobra wiadomość to taka, że zabieg nie jest bolesny. Nie trzeba obawiać się nadmiernego rozgrzania powierzchni skóry, bo ciepło dociera do głębokich warstw, a na powierzchni dochodzi do efektu jej ochłodzenia. Dlatego wiele osób twierdzi nawet, że Termolifting jest przyjemny.

Zabiegowi podobnie jak w przypadku większości opisanych powyżej metod usuwania rozstępów można się poddać dopiero po zakończeniu karmienia piersią.  Najczęściej dla uzyskania odpowiedniego rezultatu potrzeba od czterech do sześciu wizyt w gabinecie lekarskim. Każdy z nich to koszt średnio 700 złotych.

Eksperci polecają wykonywania Termoliftingu jeszcze przed zajściem w ciążę, by poprawić wygląd skóry i zapobiec pojawianiu się rozstępów. Dzięki temu można wzmocnić skórę i przygotować ją na ekstremalne rozciąganie, jakiego doświadczy w trakcie ciąży. Po ciąży dodatkowo pozwala poradzić sobie z efektem rozciągniętej, nieestetycznie prezentującej się skóry i wtedy ma działanie lecznicze, a nie profilaktyczne.

Zostaw komentarz