Zagęszczanie włosów – jak można to zrobić?

Łysiejemy dużo szybciej. Włosy tracimy coraz częściej już po dwudziestce. Widok trzydziestolatka bez włosów już nikogo nie szokuje. Zastanawiają raczej gęste i piękne włosy osoby, która dawno skończyła czterdzieści lat. W praktyce dużo częściej piękne fryzury są dziełem specjalistów od zagęszczania włosów niż Matki Natury.

Popularny zabieg szczególnie wśród Pań

Kobiety idą z duchem czasu. Lubią wyglądać pięknie. Nie tylko dla swoich partnerów, ale zwłaszcza dla siebie. Polska dołącza do innych krajów Europy, w których naturalne staje się korzystanie z usług kosmetyczek oraz wizażystek. Znane sieciowe salony można odwiedzać już nie tylko w galeriach handlowych i w ścisłych centrum miast. Są one coraz częściej dostępne bez trudu niedaleko miejsca zamieszkania. Salon fryzur, stylizacji paznokcia, kosmetyczny, SPA – wybór jest coraz szerszy. Gdzieś wśród tych ofert coraz bardziej eksponowana jest propozycja zagęszczania włosów, z której korzysta coraz więcej osób. Nie tylko, żeby poprawić wygląd cienkich kosmyków, ale również by ukryć objawy nadmiernego wypadania włosów.

Doczepianie

Jedną z podstawowych metod zagęszczania włosów jest doczepianie, polegające na zagęszczaniu włosów, poprzez korzystanie z dopinek wykonanych z włosów naturalnych i syntetycznych. Tak powstałe fryzury można oczywiście w klasyczny sposób myć, układać oraz poddawać różnym zabiegom kosmetycznym.

Stosowane dopinki w salonach fryzjerskich różnią się oczywiście jakością. Najlepsze są te, które powstają przy wykorzystaniu włosów naturalnych. Włosy naturalne bowiem zdecydowanie najlepiej się układają, są łatwiejsze w pielęgnacji niż włosy syntetyczne.  Niestety jednocześnie wykorzystanie do zagęszczania naturalnych kosmyków wiąże się z dużo wyższą ceną.

Istnieje bardzo wiele metod, które pozwalają dopiąć dodatkowe pasemka do naturalnych włosów. W tej kategorii mamy do wyboru zgrzewanie, doplatanie, zawiazywanie, łączenie za pomocą kleju, czy ultradźwięku. Dzisiaj najbezpieczniejszą, o ile w ogóle o bezpieczeństwie można pisać, jest  technika doczepiania włosów za pomocą specjalnych obrączek, czy tulejek, które wykonuje się z miedzi lub brązu. Elementy te są wyjątkowo trwałe i eliminują bardzo drażniąco działające na skórę głowy techniki wykorzystujące ciepło, czy klej.

Metoda polegająca na fizycznym doczepianiu wydaje się bardzo kusząca, jednak ma sporo wad. Przede wszystkim nie jest to trwała metoda. Efekt zagęszczania włosów można podziwiać przez kilka tygodni, po tym czasie należy zastąpić pasemka innymi. Ponadto fakt, że dodatkowe włosy mocowane są do podstawy włosa zwiększa niebezpieczeństwo uszkodzenia kosmyków. Po takiej kuracji zagęszczającej łodygi włosów mogą stać się łamliwe, skłonne do rozdwajania, wypadania. Niektóre osoby ponadto mogą narzekać na trudność w zachowaniu higieny skóry głowy (zakładając nawet częste mycie włosów).

Metoda zastępcza

Metody zagęszczania włosów są dostępne także dla osób już właściwie pozbawionych swoich naturalnych włosów.

Jedną z nich jest przykładowo metoda Implant Micro Derme. Dość wiekowa, bo wykorzystywana już od 1991 roku. Metoda ta powstała jako alternatywa dla chirurgicznego przeszczepu włosów, zabiegu bolesnego i łączącego się z wieloma niedogodnościami. Polega na ręcznym, precyzyjnym doczepianiu pojedynczych włosów do cienkiej niczym pergamin mikroskóry, stapiającej się ze skórą głowy. W metodzie tej można wykorzystywać zarówno włosy naturalne, jak również syntetyczne. W ten sposób można zagęścić, jak i przedłużyć włosy.

Konstrukcja mikroskóry pozwala żyć na wysokim poziomie, w nowej fryzurze spać, pływać, tańczyć. Całkowicie o niej zapominając. Dzięki temu, że mikroskóra jest przezroczysta, jest dodatkowo niewidoczna dla oka. Tworzy trwałą fryzurę, odporną na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Podobną metodą jest Hairdreams Microline – metoda, która może poradzić sobie z problemem łysienia miejscowego, czy zaradzić dość zaawansowanemu problemowi wypadania włosów. W przeciwieństwie jednak do wspomnianej przy okazji poprzedniej techniki mikroskóry wykorzystuje specjalną siatkę.

Szczególnie ciekawe

  • Hairdreams Quikkies – to ekspresowy sposób na przedłużanie włosów. Podczas zabiegu w salonie kosmetycznym nie wykorzystuje się żadnych dodatkowych urządzeń. Włosy doczepia się, stosując czterocentymetrowe taśmy wykonane z mikrofrazy.  Taśmy są płaskie, elastyczne i wygodne w codziennym noszeniu (tą samą taśmę można wykorzystać kilkakrtonie). Pozwala ona uzyskać naturalny wygląd. Metoda sprawdza się szczególnie u osób z delikatnymi włosami oraz preferującymi asymetryczne fryzury.
  • Metoda Racoon – najbardziej znana metoda zagęszczania włosów. Na rynku oferowana już od wielu lat. Włosy doczepia się za pomocą wosku, spoiw wielkości ziarenku ryżu, gwarantujących doskonałe efekty i maksymalny stopień dyskrecji. Wybierając tę metodę, by zachować na dłużej jej trwałość, poleca się stosowanie kosmetyków Racoon, które pozwalają na swobodne korzystanie z sauny, solarium, basenu, bez obawy o jakość swojej fryzury.
  • Metoda keratynowa – włosy zgrzewa się za pomocą rozgrzanej keratyny, poprzez tworzenie specjalnej łuski okalającej włosy naturalne oraz doczepiane. Zgrzewy są trwałe i mogą byś stosowane właściwie w nieograniczonej ilości. Metoda ta jest bezpieczna, za sprawą tego, że do jej przeprowadzenia wykorzystuje się keratynę, będącą naturalnym budulcem włosów (do zabiegu wykorzystuje się naturalne białko pozyskane z sierści owiec). Metoda ta może być wykorzystywana w przypadku każdego rodzaju naturalnego włosa. Po około trzech miesiącach konieczne jest zdjęcie pasemek (wystarczy zastosować specjalny płyn powstały do tego celu). Niestety technika ta uniemożliwia wykorzystanie już raz użytych pasemek, dlatego jest droższa od innych metod zagęszczania włosów.
  • Highline Hairdreams – metoda polegająca na zagęszczaniu włosów zwłaszcza w obszarze obejmującym górną część głowy. W ten sam sposób można uzyskać efekt pasemek. Daje wyjątkowo naturalny wygląd. Metodę tą można stosować w celu zmiany koloru włosów, tam, gdzie nie jest zalecone ich farbowanie.
  • Metoda laserowa – laser wykorzystuje się dzisiaj na wielu obszarach – do usuwania nadmiernego owłosienia, wyrównywania powierzchni skóry (redukcji cellulitu), usuwania zmarszczek, blizn, czy przeciwdziałaniu łysieniu. Można go również stosować do zagęszczania włosów, w ten sposób dodając do jednego pasemka nawet osiem dodatkowych. Możliwości zagęszczania włosów są pod tym względem niewyobrażające. Dodatkowo zaletą tej metody jest fakt, że pasemka można łączyć naprawdę blisko głowy. Podczas tego zabiegu nie musimy się liczyć z uczuciem dyskomfortu spowodowanym użyciem ciepła (bo włosy łączy się na zimno.

2 komentarze

  • Nie ma się czego bać 🙂 Zagęszczanie to świetna sprawa. Osobiście używam kosmetyków z mikrowłóknami i spisują się świetnie. Polecam poszukać po sieci i zobaczyć samemu z czym to się je 🙂

Zostaw komentarz