Sposoby na łupież

Łupież to chyba najpopularniejsza dolegliwość skóry głowy. Wywoływana przez mikroorganizmy. Polegająca na złuszczaniu się podrażnionego naskórka. W nomenklaturze dermatologicznej nazywana łagodną postacią zapalenia skóry. Mimo to przez wiele osób uważana za dokuczliwy problem, który prowadzi do wielu ograniczeń i zahamowań w życiu towarzyskim.

Ciemno-jasny problem

Łupież jest szczególnie widoczny na ciemnych włosach i ciemnych ubraniach. Mniejszy problem stanowi natomiast u osób o jasnych włosach, zakładających odzież w wesołych, odbijających światło kolorach. Jest szczególnie kłopotliwy w okresie dojrzewania oraz u osób w wieku dojrzałym. Prowadzi do uporczywego swędzenia oraz wpływa, o czym wiele osób zapomina, na wygląd włosów – czyniąc je matowymi i niezdrowymi. Włosy wyglądają niekorzystnie, ponieważ skóra głowy pokryta łupieżem, tym bardziej tłustą warstwą łusek, uniemożliwia przenikanie cennych substancji odżywczych i zaburza mikrokrążenie.

Kiedy leczyć?

Łupież najlepiej leczyć od początku. Już w chwili, gdy się pojawi. Inaczej, zignorowany problem może prowadzić do dużo poważniejszych problemów skórnych – na przykład łuszczycy, zapalenia skóry, czy nawet nadmiernego wypadania włosów, czyli łysienia.

Z białymi, a w przypadku tłustego łupieżu – żółtymi łuskami można radzić sobie domowymi sposobami – decydując się na mycie i płukanie włosów w wywarach z ziół, mycie mydłem potasowym, piwem, naftą, nacieranie włosów i głowy sokiem z cebuli, żółtkiem z jajka, cytryny, czarnego bzu. Niestety takie domowe metody zazwyczaj są mało skuteczne.

Lepsze efekty daje zaufanie  farmakologii oraz wysokiej jakości specyfikom naturalnym. Te są zgoła wygodniejsze w stosowaniu, a przy ścisłym odnoszenia się do zaleceń producenta mogą zwalczyć problem raz na zawsze. W przypadku szamponów przeciwłupieżowych najważniejsze jest jednak to, by stosować je systematyczne, nie tylko w chwilach nawrotów łupieżu, ale zwłaszcza doraźnie, jako środek zaradczy niepozwalający na łuszczenie się skóry.

Czym leczyć?

W sprzedaży jest sporo specyfików na łupież. Do wielu z nich często zwykliśmy wracać, ciągle odnotowując nawroty łupieżu. Okazują się one nieskuteczne nawet przy stosowaniu profilaktycznym raz w tygodniu. Mimo że są szeroko reklamowane i często polecane przez farmaceutów.

Są też preparaty, na przykład Dandrene, które mają jedną podstawową przewagę – wykorzystują technologię nanosomową, która pozwala na wchłonięcie czynnych składników z preparatu dokładnie tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.  W ten sposób substancja czynna nie działa powierzchniowo, ale pozwala uzyskać efekt przeciwłojotokowy oraz przeciwgrzybiczny. Dodatkowo poprawia wygląd włosów, ograniczając ich przetłuszczanie i wyraźnie je odżywiając. Rekomendowane i naprawdę dobre szampony to takie, do których nie trzeba wracać, by znowu leczyć łupież, ale które pozwalają zapomnieć o wstydzie spowodowanym łuszczeniem skóry na głowie raz na zawsze. To preparaty pozwalające mieć poczucie panowania nad sytuacją. To poczucie w opinii osób, które spróbowały warte jest każdej ceny.

Zostaw komentarz