Piersi górą

Piersi to jeden z najważniejszych atrybutów kobiety. Równie często uznawany za słaby punkt, powód do kompleksów i narzekań. Dlaczego? Ponieważ biust często postrzegany jest jako za duży, za mały, każda z piersi jest różnej wielkości… To powoduje, że zamiast być dumnym z biustu kobiety się często martwią jego wyglądem. Co można zrobić, by element pożądania był powodem do zachwytu? Warto wypróbować sprawdzone sposoby!

Od czego zależy wygląd biustu?

Wygląd piersi jest uzależniony od wielu czynników. Przede wszystkim determinują go geny, zapisane w ciele. Znaczenie ma wygląd sylwetki oraz ich rozstawienie (to decyduje o jędrności oraz od ustawieniem piersi względem siebie).  Duże znaczenie ma kondycja skóry. W tym miejscu jest delikatna i cienka. Jeśli nie zostanie odpowiednio nawilżona i odżywiona, może nie sprostać wymogom rosnącego, czy ciężkiego biustu. W ten sposób biust może stać się obwisły oraz jego kształt zmienić się i stać się obiektem narzekań.
Za wygląd piersi u dojrzałych kobiet odpowiada tkanka tłuszczowa. U młodszych tkanka gruczołowa, która z czasem jest zastępowana przez tłuszcz nadaje piersiom wygląd bardziej obfitych i jędrnych.

Dlaczego wygląd biustu się zmienia?

Wygląd biustu zmienia się wraz z wiekiem. Podlega przemianom na skutek wahania hormonów. Znaczenie ma gospodarka hormonalna w cyklu miesięcznym, w okresie ciąży, czy karmienia piersią.
Dodatkowo wpływ na biust ma również dieta, stosowanie drakońskich diet, tycie. Znaczenie ma również karmienie piersią – im dłuższe, tym bardziej narażające biust na utratę jędrności. Piersi często opadają, są mniej jędrne, czasami również na skórze pojawiają się rozstępy.
Większości z tych zmian można przeciwdziałać, stosując się do odpowiednich zaleceń pielęgnacyjnych, jak również uważając na stosowaną dietę.

Jak dbać?

O biust trzeba dbać każdego dnia. Nie tylko w okresie ciąży i karmienia piersią. Cennych substancji można dostarczać zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Podstawa to stosowanie balsamów i kremów ujędrniających. Mogą to być preparaty ze specjalnej linii do pielęgnacji tego fragmentu ciała. W sprzedaży są też maski ujędrniające, które mają wysoko skondensowany skład, z akcentem na składniki silnie nawilżające i odżywcze.
Bardzo ważna jest odpowiednio zaplanowana dieta. Zróżnicowana i bogata w różne składniki odżywcze. Bardzo dobrze na kondycję biustu wpływają również tabletki stosowane każdego dnia i poprawiające nie tylko wygląd skóry na piersiach, ale również na całym obszarze ciała, dbając o jędrność i odpowiednie napięcie.

Tabletki powiększające biust

Sposobem na poprawę jędrności są też tabletki na powiększenie biust, które mają udowodnione działanie oraz bezpieczeństwo potwierdzone w licznych testach produktach. Konsekwencja jest prosta – tabletki powiększające biust są coraz częściej stosowane jako tańsza i mniej inwazyjna alternatywa dla operacji plastycznych.

Najlepsze preparaty do pielęgnacji biustu to takie, które wykorzystują bezpieczne składniki pochodzenia naturalnego od lat wykorzystywane w medycynie naturalnej. W naturze znaleźć można fitoestrogeny oraz flawonoidy, które stymulują tkanki piersi, uzyskując efekt podobny do tego obserwowanego w trakcie ciąży, kiedy pod wpływem hormonów piersi powiększają się. Flawonoidy dodatkowo pozwalają walczyć z wolnymi rodnikami, które odpowiadają za szybsze starzenie się i utratę jędrności. Dodatkowy efekt to przyspieszenie regeneracji skóry oraz bardziej efektywna produkcja nowych tkanek.

Tabletki powiększające biust zawierają również składniki wygładzające, odżywiające i dogłębnie nawilżające. Nie działają one jedynie poprzez wypełnienie biustu, ale również poprawę jędrności i wygładzenie skóry.
Szczególną listę składników oraz omówienie ich działania znajdziecie tutaj.

Specjalne ćwiczenia

Biust lubi także ćwiczenia, które pozwalają go ujędrnić, podnieść oraz zadbać o sprężystość skóry. Jak ćwiczyć? Przeczytacie tutaj.

Dodatkowo można stosować masaż, który poprawia wygląd piersi i dba o odpowiednie napięcie skóry. Instrukcję, jak masować biust znajdziecie tutaj.

Pozostałe rady

  • Nie garb się. Staraj się utrzymywać wyprostowaną sylwetkę.
  • Pamiętaj o regularnych badaniach piersi, pozwalające mieć poczucie bezpieczeństwa, że w piersiach nie dzieje się nic złego.
  • Dobrze dobierz biustonosz. Stanik nie powinien być ani za duży, ani za mały.

Zostaw komentarz

Chcesz mieć biust

2 rozmiary większy?!

Postaw na ProBreast Plus

probreastplus do vitalab