Erotyczne akcesoria to już nie tabu!

Masz w szufladzie koło łóżka kajdanki z futerkiem, opaskę na oczy, a może wibrator? Nic dziwnego. Akcesoria erotyczne są niemal wszędzie. Ich używanie i posiadanie to nie tabu. O ich istnieniu wiemy z prasy, telewizji i wielu portali internetowych. Powstaje też coraz więcej sklepów erotycznych stworzonych z myślą o kobietach lub mężczyznach. Miejsc reklamowanych jako „ekskluzywne” i „na wysokim poziomie”.

Prezent dla siebie

Akcesoria erotyczne kupowane są często jako prezent. Jednak nie w obskurnych sklepach, ale w butikach tworzonych dla eleganckich pań. Są elementem obowiązkowym jako upominek na wieczór panieński, czy osiemnaste urodziny.

Gadżety erotyczne można wybierać samodzielnie, siedząc wygodnie na kanapie, przeszukując sieć internetową. Wiele par decyduje się również na kupowanie ich z partnerem. Statystyki dla wibratora są najkorzystniejsze w Ameryce, gdzie do używania tego gadżetu przyznaje się aż 53% kobiet. W Polsce ten procent jest mniejszy, choć dynamicznie się zwiększa. Przede wszystkim dlatego, że zabawki erotyczne coraz rzadziej wywołują negatywne skojarzenia. Uznawane są za naturalny element rzeczywistości.

Co jest najpopularniejsze w Polsce?

Polki najczęściej używają żeli intymnych, do czego przyznaje się aż 63% pań. Na drugim miejscu jest bielizna erotyczna z wynikiem 56%, następnie prezerwatywy o urozmaiconych kształtach i smakach (50%) oraz wibratorów (38%).

Kto najczęściej sięga po zabawki?

Najczęściej do sex shopów zaglądają singielki: w wieku dwudziestu lat i druga grupa mająca około czterdziestu lat oraz kobiety z długim stażem małżeńskim. To trzy grupy docelowe, dla których propozycja sklepów erotycznych jest najbardziej atrakcyjna. Przynajmniej według statystyk.

Wibrator zamiast terapii

Wibrator często zastępuje wizytę u seksuologa. Jego użycie powoduje wniesienie nowej jakości do sypialni i tym sposobem rozwiewa wszelkie problemy, które martwiły i zmuszały do zapukania do drzwi lekarza.

Co ciekawe wibrator powstał właśnie jako urządzenie służące do leczenia. Wykorzystywany do masażu miał leczyć histerię, objawiającą się bólem głowy, bezsennością, nerwowością, utratą apetytu. Takie zastosowanie było typowe w XIX wieku i nikogo nie dziwiło. Sesjom mógł przyglądać się mąż leczonej kobiety, a dojście do orgazmu było zwieńczeniem trudu specjalisty. Z czasem histeria przestała być uznawana za chorobę, a terapia wibratorami przestała być praktykowana.

Do stosowania wibrujących gadżetów wrócono ponownie w latach 60-tych XX wieku. Wiele osób sięga po nie z własnej woli, równie wiele z zaleceń lekarza. Wibratory mogą być w pełnym sensie lekiem na zaburzenie erekcji (przedwczesny wytrysk), długą nieobecność partnera, samotność.

Akcesoria erotyczne pozwalają również radzić sobie z niskim libido u kobiet. Mogą stanowić również antidotum na problemy z dojściem do orgazmu (wibratory pozwalają szybciej i łatwiej osiągnąć maksimum przyjemności). Nie brak badań, które potwierdzają, że rozgrzanie erotycznymi zabawkami zwiększa intensywność doznań w trakcie klasycznego seksu.

Dodatkowo wibratory dają jeszcze więcej korzyści: większy poziom podniecenia oraz mniejsze ryzyko powstawania różnych otarć.

Niektórzy lekarze zalecają stosowanie wibratorów również w celu zmniejszania bólu podczas stosunku (u kobiet, które ze względu na zbyt duże napięcie mięśni Kegla nie czerpią z seksu tyle przyjemności).

W przypadku osłabienia mięśni Kegla można też temu zaradzić, stosując gadżety erotyczne. Są one szczególnie polecane w przypadku osób cierpiących na nietrzymanie moczu, czy chcą poprawić swoją sprawność po porodzie. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się kulki gejszy, czyli dwie kulki o średnicy od 32 do 40 mm, które umieszcza się w pochwie, a następnie rozluźnia i zacieśnia mięśnie. Nosić kulki gejszy można spokojnie podczas codziennych czynności – mycia, sprzątania, prania.

Oksytocyna na problemy

Seks gadżety mogą rozwiązać wiele problemów. Podczas ich używania wydziela się oksytocyna hormon, który daje nam komfort samopoczucia. Spełnieni w sypialni jesteśmy spokojniejsi, bardziej hojni i spieszący innym z pomocą, co zostało udowodnione naukowo.

Zaskakujące kształty

Wibratory dzisiaj często kształtem przypominają przedmioty codziennego użytku, czy całkiem niespodziewanie naśladują na przykład zwierzątka. Na rynku jest zabawka w kształcie gumowej kaczuszki. Nie brak też takich, które ze względu na kształt są przygotowane tylko do stymulacji łechtaczki (te nazywa się bulletami, z angielska nabojami). Najmniejszą popularnością cieszą się te wibratory, które nawiązują kształtem do penisa. Kobiety są zdaje się przy tym zdania, że seks z gadżetem to co innego niż z partnerem i tych dwóch sfer nie łączą ze sobą. Z kolei dużym hitem ciągle jest wibrator na pilot i wibratory dla par.

A Wy używacie akcesoriów erotycznych? Co o nich sądzicie? Podyskutujmy!

Zostaw komentarz