Triwings na rozstępy

Triwings to nowa technologia łączenia dwóch źródeł światła: czerwonego i żółtego. Tak skomponowane światło LED pozwala zmniejszyć istniejące na skórze rozstępy. Zarówno te dopiero powstające – czerwone, jak również już stare – białe.

Zabieg w klinice

Podczas zabiegu wykonywanego w klinice chirurgii plastycznej stawia się na komfort pacjenta (przynajmniej w teorii). Także po to, by usuwanie rozstępów było niewyczuwalne.

Taką wygodę uzyskuje się na wiele sposobów: nie tylko poprzez sięganie po innowacyjne urządzenia, czy obsługiwanie maszyn przez specjalistów, ale także stosując znieczulenie, na przykład poprzez nanoszenie na skórę kremu Emla, który ma działanie znieczulające. Poza tym na zabieg można iść właściwie z marszu. Bez dodatkowych przygotowań.

Triwings oprócz zmniejszania rozstępów wykorzystywany jest także jako metoda spowalniająca proces starzenia się skóry.

Zabieg – czego należy się spodziewać?

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ skóra przed jego rozpoczęciem zostaje znieczulona. Podczas pierwszej sesji na skórze narzędziem (specjalną przyssawką) wielkości długopisu wykonuje się nacięcie. W ten sposób zamiast linii w formie rozstępów powstają ubytki w ciągłości skóry, które motywują do rozpoczęcia procesów zmierzających do jej odbudowy i wyrównania struktury. Następnie skórę naświetla się żółtym i czerwonym światłem lasera, które dodatkowo stymulują jej powierzchnię do połączenia się (laser ma precyzyjnie dobraną moc oraz długość światła, co pozwala podczas krótszych zabiegów uzyskiwać równie dobre efekty, co zapewnia dłuższe naświetlanie). Na tym etapie czuje się lekkie ciepło, co pozwala się zrelaksować.

Zimne światło lasera wykorzystywane podczas zabiegu, według specjalistów, ma niewiarygodną moc. Pozwala na przyspieszenie, a nawet rozpoczęcie procesu wypełnienia uszkodzonych tkanek. W ten sposób można skutecznie zminimalizować widoczność blizn.

Po zabiegu rozcięte miejsce jest zaczerwienione, z czasem na tym obszarze tworzą się strupy (należy poczekać aż się one samodzielnie zagoją – nie wolno ich rozdrapywać!). Dodatkowo trzeba liczyć się ze swędzeniem leczonych miejsc i lekkim uczuciem dyskomfortu.

Po pierwszym zabiegu na każdy kolejny należy przychodzić w odstępach co dwa tygodnie.
Po kilku zabiegach można się cieszyć bledszymi rozstępami oraz wraz z upływem czasu – zniknięciem ich w pełni.

Kiedy widać efekty?

Wyraźne efekty są widoczne już po dwóch tygodniach od zabiegu. Jednak na optymalne efekty należy poczekać trzy miesięcy. Do dobrych efektów niezbędne jest odbycie przynajmniej 10 sesji (ramy wynoszą od dwóch do dwudziestu zabiegów).

Ile trwa jeden zabieg?

Każdy zabieg, podczas którego wykorzystuje się zalety Triwings, trwa od 3 do 20 minut. Konkretny czas zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru, na którym stosuje się specjalną przyssawkę.

Ile zapłacimy?

Profesjonalne zabiegi na rozstępy niestety kosztują niemało. Za trzy miesięcy kuracji trzeba zapłacić od 6 do 8 tysięcy złotych. Podczas takich sesji należy powtarzać zabiegi nawet dwa razy w tygodniu.

Zostaw komentarz