Krostki po depilacji bikini

Depilacja bikini to prawdziwe wyzwanie. Pokazujące, ile tak naprawdę są warte stosowane przez nas metody oraz kosmetyki. Często pojawiające się po depilacji podrażnienia wskazują na błędy w technice usuwania włosków oraz na ignorowanie ważnych zaleceń. Prawda jest jednak taka, że krostek po depilacji można uniknąć.

Krostki, czyli co?

Krostki w okolicy bikini wskazują na przymieszkowe zapalenie skóry. Ich obecność jest kłopotliwa zwłaszcza latem, kiedy pokazujemy się na plaży w stroju bikini. Stanowią one także duży kłopot w kontaktach intymnych, bo wywołują uczucie wstydu.

Przyczyna

Przyczyną pojawiania się krostek po depilacji jest źle dobrana metoda depilacji lub nieodpowiednio wykonana, bez zwracania uwagi na środki ostrożności.

Krostki najczęściej pojawiają się podczas używania maszynki, wosku oraz depilatora, kiedy osłabione włoski wrastają w skórę oraz w przypadku maszynki – gdy zostanie uszkodzona powierzchnia naskórka. Czasami odnotowuje się również problem w przypadku używania kremów do depilacji.

Jak rozwiązać problem?

Najlepiej wypróbować kilka metod depilacji. Jeśli jedna z nich nam nie służy, sięgnąć po inną. Gdy krostki pojawiają się po używaniu maszynki, wypróbować krem. Gdy narzekamy na depilator, sięgnąć po woski lub pastę cukrową. Gdy natomiast jesteśmy naprawdę zdeterminowani, najlepiej zdecydować się na laserowe usuwanie włosów. Tego typu zabieg możemy wykonać w wielu salonach kosmetycznych. Mamy również możliwość jego wykonania przy użyciu domowych zestawów do depilacji. Laserowe usuwanie włosów nie tylko dba o komfort usuwania owłosienia, ale dodatkowo z czasem pozwala znacznie ograniczyć ilość odrastających włosków.

Uniwersalne rady

  • Jeśli golisz się maszynką, usuwaj włoski z włosem, a nie pod włos. W ten sposób unikniesz podrażnienia skóry. Przed zabiegiem koniecznie użyj specjalnej pianki zmiękczającej włosy i przygotowującej je do golenia, a po zabiegu nanieś specjalny krem lub żel, który minimalizuje ewentualne podrażnienia. Pamiętaj również, by dezynfekować maszynkę przed depilacją i tuż po niej, używając do tego wody toaletowej lub wody utlenionej.
  • Jeśli Twoją metodą jest depilacja woskiem lub depilatorem, nie zapominaj o peelingu oraz kremach, które spowalniają wzrost włosków. W ten sposób zapobiegniesz ich wrastaniu w konsekwencji pojawianiu się czerwonych krostek.
  • Jeśli nie dajesz sobie rady sama z podrażnieniami po depilacji, nie wahaj się iść do dermatologa. Taka wizyta będzie konieczna, jeśli na skórze pojawią się ropne krostki (te niekiedy trzeba leczyć antybiotykami w kremach).
  • Jeśli podrażnienia pojawiają się po usuwania włosków z nóg – zwłaszcza na kolanach i kostkach, popracuj nad techniką usuwania włosów. Podczas depilacji zegnij kolano, by naciągnąć skórę w tym miejscu oraz wyrównaj powierzchnię skóry w okolicy kostek, by w ten sposób zminimalizować ryzyko zacięcia się.

Niekonwencjonalne sposoby na krostki po depilacji

Gdy pojawią się krostki po depilacji, pomocne mogą być poniższe kremy i maści:

  • Sudocrem – to krem antyseptyczny stosowany najczęściej do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Przeciwdziała podrażnieniom i odparzeniom. Nawilża i łagodzi bolesność skóry w stanach zapalnych. Niektóre osoby stosują również Sudocrem na trądzik.
  • Alantan plus – krem na otarcia, skaleczenia, oparzenia. Przyspiesza gojenie się ran. Stosowany również w trakcie karmienia piersią do pielęgnacji sutków oraz na skórę niemowląt do przeciwdziałaniu odparzeniom.
  • Maść szałwiowa – preparat o bardzo szerokim zastosowaniu. Wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, odkażające i ściągające. Może być stosowany w leczeniu otarć, krostek, prosaków, trądziku, podrażnień skóry, opryszczki.
  • Balsam po goleniu dla mężczyzn – jeśli mieszkasz w domu z mężczyzną, możesz sięgnąć po jego balsam po goleniu (najlepiej taki stosowany do skóry wrażliwej) i w ten sposób zadbać o kondycję skóry po goleniu.
  • Linomag – krem występujący w kilku wersjach. Przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci. Skutecznie nawilża i wygładza skórę, bez uczucia lepkości.

A Wy macie problem z krostkami po depilacji? Jak sobie z nim radzicie? Podzielcie się swoimi niezawodnymi patentami w komentarzach!

Zostaw komentarz