Rewolucyjne metody na cellulit – które działają, a które nie?

Mężczyźni pierwszy raz o pomarańczowej skórce dowiedzieli się z reklam…zanim kobiety nie zaczęły jej usuwać, w ogóle nie zdawali sobie sprawy z jej istnienia. U ukochanej, czy była ona grubsza, chudsza, bardziej czy mniej wysportowana, cellulitu nie zauważali. Wniosek jest jeden – cellulit powstał w głowach kobiet. Tak, tak, drogie panie, to my naważyłyśmy tego piwa, dlatego to my musimy je teraz wypić. Co zatem zrobić, by cellulit zniknął? Jakie sposoby usunięcia pomarańczowej skórki pozwolą nam na powrót do przeszłości? Poniżej hity ostatnich miesięcy!

Rajstopy likwidujące cellulit

W Wielkiej Brytanii ostatnio pojawiły się rajstopy oraz legginsy, które mają likwidować cellulit za pośrednictwem podwyższonej temperatury skóry oraz wplecionych w tkaninę biokryształów (które po zetknięciu ze skórą emituje promieniowanie podczerwone – te stymuluje krążenie oraz metabolizm komórek – wzrost temperatury niewyczuwalny podczas noszenia rajstop). Ostatecznym efektem noszenia antycellulitowych rajstop i legginsów jest spalona oraz wydalona tkanka tłuszczowa.

Co daje producent w zamian za 15 funtów? Gwarancję zmniejszenia obwodu bioder oraz ud nawet o 2,5 centymetra. Dla osiągnięcia takich efektów należy nosić rajstopy przez trzydzieści dni co najmniej przez sześć godzin każdego dnia. Podobne do wspomnianych rajstop legginsy z efektem drenującym można kupić tutaj.

Co otrzymamy w Polsce? Pod koniec września tego roku zadebiutowały rajstopy Gatta “Bye Cellulite”, które zbudowane są z włókna z dodatkiem mineralnym, zamieniającym emitowane przez organizm ciepło na promienie czerwone rozbijające tłuszcz i redukujące obwód ud.

W sprzedaży dostępne są również inne rajstopy antycellulitowe zawierające mikrokapsułki wzbogacone w witaminę E, tutaj.

 Co sądzicie o tych metodach? Próbowałyście? Spróbujecie?

Bielizna antycellulitowa

Rajstopy antycellulitowa mają idee bliską bieliźnie antycellulitowej, która dzięki technologiom powstałym we współpracy z kosmetologami, lekarzami oraz specjalistami przemysłu tekstylnego proponują szeroki wybór produktów: bezszwowe spodenki, szorty i koszulki przeciwcellulitowe. Przykładowo bielizna Farmacell projektowana jest przy udziale masującej skórę mikrofibry o działaniu antybakteryjnej chroniącą przed infekcjami oraz alergiami (co ma znaczenie szczególnie dla osób uprawiających sport oraz nie pozostające bez znaczenia ze względu na bliskość bielizny do miejsc intymnych – szczególnie narażonych na podrażnienia i infekcje).

Bielizna antycellulitowa Farmacell za pośrednictwem mikromasażu ma redukować pomarańczową skórkę, usuwając nadmiar tłuszczu oraz wydalając toksyny z organizmu. Tkanina ta ma również poprawiać jędrność i gładkość skóry, czyniąc ją aksamitną w dotyku.

W sklepach internetowych można otrzymać również bieliznę wykorzystującą zalety biokryształów, działającą podobnie do wyżej opisanych rajstop. Dostępna jest ona przykładowo tutaj. W listopadzie czeka nas ponadto premiera linii Gatta Active Shapewear – bielizny o właściwościach wyszczuplających i antycellulitowych.

Sądzicie, że to może pomóc? Napiszcie!

Laser na cellulit

Wiele osób ciągle żyje w przekonaniu, że ma następujący wybór: albo bardziej skoncentrowane i skuteczne kosmetyki i zabiegi salonowe albo preparaty na cellulit dostępne w drogeriach. Tymczasem jest jeszcze trzecia opcja – urządzenia dające efekty uzyskiwane w salonach kosmetycznych, jednak przystosowane do samodzielnego użytku w domu.

Rio Anti-Cellulite Laser składa się z serum kofeinowego, kremu redukującego cellulit na noc oraz urządzenia emitującego laser. Połączenie zalet kofeiny, która wnika głęboko pod skórę i stymuluje wydalanie tłuszczu i toksyn oraz lasera, który intensyfikuje jej działanie daje oczekiwany rezultat w kilka tygodni. Wystarczy 10 minut każdego dnia, by skóra stała się wyraźnie gładsza, bardziej naprężona oraz pozbawiona nieestetycznych wypukłości. Zestaw jest bardzo wygodny w użyciu, a jego użytkowanie dużo bardziej opłacalne niż zdecydowanie się na zbiegi u kosmetyczki. Po wykorzystaniu serum, można nabyć zestaw uzupełniający.

Co o tym sądzicie? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzu!

12 komentarzy

  • w swoje uda i pupe nawcierałam juz sie tylu specyfików że nie sposob spamietac i wg. najlepsza jest jednak w tej walce odpowiednia dieta

  • Zdaje się, że poziom skuteczności konkretnych preparatów i produktów zależny jest od “fazy cellulitu”. Swojego czasu moja żona czytała artykuł na ten temat, właśnie na Vitalab.pl. Może autorka powinna wykazać relację konkretnych metod do danych faz występowania cellulitu? Byłoby wiarygodniej.

  • Moim zdaniem rajstopy, czy legginsy nie dadzą nie wiadomo jakiego efektu niwelującego cellulit. Ale olbrzymim plusem jest to, że ukrywają mankamenty i fałdki. Dzięki temu sylwetka jest zgrabniejsza i smuklejsza.

  • Celluitu mam dużo ale jakoś nie szczególnie mi przeszkadza . Uważam że wraz z wiekiem powinien on być. Nie znoszę myśli nawet o operacjach czy laserowych zabiegach.

  • Używałam bezszwowych spodenek . Pomagają. Dzięki nim czułam się naprawdę kobieco, a cena nie była za wygórowana .

Zostaw komentarz