Skutki uboczne a Acai Berry

Nie będę trzymać w Was niepewności do końca tego artykułu. Acai Berry, amazońska jagoda o pozytywnym oddziaływaniu na zdrowie, będąca naturalnym sposobem na szczupłą sylwetkę, nie ma skutków ubocznych. Dlaczego zatem tak wiele osób obawia się decyzji o rozpoczęciu jej stosowania? Przeczytajcie.

Strach przed nieznanym

Są osoby, które do wszelkich nowości podchodzą z dużym dystansem. Nie chcą próbować czegoś, czego bezpośrednio nie znają. Jednak argument o tym, że jagoda acai jest „nowym wynalazkiem” jest całkiem nietrafiony.
Acai Berry rosnąca na amazońskich palmach jest znana od setek lat i wykorzystywana w Ameryce Południowej. Spożywana jest na słodko i na słono, jako dodatek do potraw lub jego główny składnik. Oddziaływanie acai jest dokładnie poznane, bo obserwowane przez kilka pokoleń.

Z tego też powodu trudno uznawać Acai Berry za nowość w powszechnym tego słowa znaczeniu. To prawda, że w Polsce jagody acai dostępne są dopiero od pewnego czasu jako składnik licznych suplementów diety. Jednak o ich bezpieczeństwie stosowania przemawia fakt, że nie działają w ekstremalny sposób. Nie są w stanie doprowadzić do znacznej utraty wagi całkowicie bez współpracy ze strony osoby je stosującej. Dają doskonałe efekty w połączeniu z treningiem oraz dietą. Pozwalają schudnąć więcej i szybciej – właśnie dlatego zdobywają doskonałe recenzje na całym świecie.

Obawa przed rezultatami

Acai Berry to naturalna roślina, która jest wolna od skutków ubocznych. Jej stosowanie doprowadza do utraty wagi oraz do wyregulowania metabolizmu i poprawienia innych funkcji życiowych. Zdrowe osoby chcące schudnąć nie mają się czego obawiać i mogą stosować preparaty z jagodą acai, na przykład Acai Berry Select bez obaw.

Owoce acai mogą doprowadzić do nieoczekiwanych efektów tylko w sytuacjach, kiedy stosowane są niezgodnie z przeznaczeniem. Mianowicie – jeśli preparaty z acai spożywają osoby bardzo szczupłe, które nie chcą schudnąć. Trzeba się liczyć z tym, że sama chęć  pozostania przy swojej wadze nie wystarczy, by jagody nie odchudziły. Amazońskie rośliny pomagają zrzucić zbędne kilogramy osobom mającym z czego się odchudzać, jak również tym, które nie chcą tracić na wadze. Hamując apetyt, modelują sylwetkę. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu zażywanie suplementów z Acai wtedy, kiedy nie tylko się chce pozytywnie wpłynąć na zdrowie, ale również wtedy, kiedy chce się zrzucić co nieco. Dodatkowo warto wiedzieć, że jagoda acai nie doprowadzi do niedowagi.  By uzyskać taki efekt trzeba by było spożywać ją ponad zalecaną dawkę.

Wychudzenie portfela

Częstym argumentem przeciw spożywaniu suplementów na bazie acai jest ich wysoka cena. Skutkiem ubocznym takiej kuracji  jest, według niektórych, wychudzenie portfela. Czy to jednak prawda?

Za oryginalne jagody z amazońskiej dżungli trzeba zapłacić – to fakt. Jednak oceniając tę kwotę w kategoriach „drogi”, „tani”, warto mieć na uwadze występowanie rośliny – konieczność jej przetransportowania oraz koszty zwiększania jej trwałości poprzez zamykanie w formę tabletek. Trochę kosztuje również intensyfikowanie działania acai poprzez dodanie do niej innych składników, na przykład ekstraktu z zielonej herbaty. Warto także pamiętać o całkowitym braku bilogicznych skutków ubocznych stosowania acai, pełne bezpieczeństwo zażywania preparatu z jagodą acai oraz właściwie brak przeciwwskazań do terapii amazońską jagodą (acai nie jest zalecana kobietom w ciąży, matkom karmiącym i dzieciom).

Dodatkowo duże sklepy oferują często oferty wyprzedaży i promocje na jagodę acai. W naszym sklepie można ją kupić tutaj.

7 komentarzy

    • Po Acai? Jest Pani pewna? Same jagody prawie na pewno nie szkodzą na żołądek, może to coś zupełnie innego, co jedynie uaktywniło się przy okazji?

    • To jest niemożliwe. Acai na miesiączkę w żaden sposób nie wpływa. Myślę, że po prostu przesadziła pani z dietą lub treningiem – one mogą na miesiączkę wpłynąć, sama suplementacja Acai na pewno nie

  • Wątrobę na pewno niszczą antybiotyki. A suplementy diety chyba nie. Ja stosuję Acai Berry Select, a zamawiałam je na http://acaiberryselect.pl. Faktycznie nie są tanie i mogą odchudzić portfel, ale naprawdę działają. Przynajmniej ja u siebie widzę poprawę samopoczucia i mam więcej energii 🙂

  • smaczny? tabletki te się łyka, więc nie zdążysz poczuć smaku, a już lądują w żołądku. nic nie wiem na ten temat, by środki odchudzające niszczyły wątrobę. Może tak się dzieje, gdy ich nadużywasz

  • A czy ten suplement diety jest smaczny ?? I czy rzeczywiście nie ma skutków ubocznych ?? Z tego co wiem środki odchudzające niszczą wątrobę.

Zostaw komentarz