Aprobata FDA – co oznacza w praktyce?

W opisie produktów dostępnych na naszej stronie możecie przeczytać o zaaprobowaniu poszczególnych składników preparatów przez FDA (Food and Drug Administration), czyli amerykańską Agencję do spraw Żywności i Leków. Być może zastanawialiście się, co właściwie oznacza taka akceptacja? Czytając dalej, poznacie odpowiedź na to pytanie.

Ameryka, FDA i VitaLab

Większość preparatów dostępnych na naszej stronie to bestsellery, naturalne kosmetyki produkowane w Stanach Zjednoczonych. Na samym początku podlegające ocenie amerykańskich instytucji, następnie europejskich.
FDA to amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków (powstała w 1906 roku), która jest najważniejszą instytucją kontrolującą oraz opiniującą środki spożywcze oraz preparaty o działaniu leczniczym. Na całym świecie uznawana jest za jedną z najbardziej rygorystycznych instytucji. Dlatego wszelkie opinie wydawane przez nią stanowią potwierdzenie wysokiej jakości danego preparatu oraz dają pewność bezpieczeństwa jego stosowania.

Jakie produkty są aprobowane przez FDA?

Od 1994 roku suplementy diety nie podlegają takim samym przepisom jak leki. Dlatego nie wszystkie muszą być zbadane i zaaprobowane przez FDA. Tym bardziej posiadanie takiej pozytywnej opinii od tej organizacji uznawane jest za wyróżnik i stanowi gwarancję wysokiej jakości oferowanych specyfików.

By uzyskać pozytywną opinię FDA, oceniany preparat musi być wyprodukowany zgodnie z normami GMP (Good Manufacturing Practice), czyli dobrej techniki wytwarzania, gwarantującej wysoką jakość wykorzystanych do produkcji suplementu składników, czystość surowców, itd.

FDA sprawdza wpływ danego preparatu na organizm (podstawowa to zbadanie, czy stosowanie danego preparatu jest bezpieczne), po drugie sprawdza się prawidłowość oznakowania produktu (wskazania producenta dotyczące dawkowania, zażywania, zastosowania). FDA zwraca uwagę, czy producent ostrzega konsumentów o ewentualnych zagrożeniach (o ile takie istnieją) stosowania danych specyfików.

FDA i nasze suplementy

W naszym sklepie znajdziecie, między innymi:

 • NR-07 – preparat, który powstrzymuje łysienie zawierający w swoim składzie Minoxidil 5%, którego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania zostało potwierdzone przez FDA.
 • Collagen – dostarczający niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu budulca, preparat zaaprobowany przez FDA
 • Green Tea Extract – produkt zawierający najwyższą dawkę zielonej herbaty o jakości zatwierdzonej przez FDA,
 • SF-3 Joint Cream specyfik na artretyzm oraz osteoporozę –  tworzony w wytwórni posiadającej pozytywną opinię FDA
 • Acnezine – to bardzo skuteczny preparat na trądzik, którego formuła zawiera składniki zatwierdzone przez FDA
 • Breast Actives – wszystkie składniki zawarte w tym naturalnym preparacie powiększającym biust są zatwierdzone przez FDA.

 

6 komentarzy

 • szczerze mówiąc nigdy nie zwracałam na to uwagi bo wazniejsza dla mnie była skutecznosc niz jakas aprobata, ale teraz chyba bede sie baczniej przygladac opakowaniom

 • W zasadzie to dla mnie kluczowe. Kiedyś próbowałem oszczędzać na tabletkach odchudzających… korzystałem z zamienników.

  Co prawda nie patrze na te licencje z taką skrupulatnością. Po prostu unikam “alternatyw”, zawsze sięgam po oryginały… 😉

  • I to jest bardzo dobre podejście. Tym bardziej, że wszelkie podróbki psują opinie preparatom oryginalnym…Z drugiej strony trudno uniknąć podrabiania produktów – fałszywki są chyba w każdej branży, a ich kopalnią niestety znane portale aukcyjne…na których wiele osób kupuje, by nabyć coś okazyjnie. Zamiast jednak dostać do domu wartościowy produkt, otrzymują nic niewarty preparat, który potem narzekają, że nie działa…

 • Czyli od teraz jeżeli ktoś będzie ze znajomych wybierał preparaty odchudzające to powiem żeby szukał na opakowaniu czy ma aprobatę właśnie tej organizacji.

 • Jako już doświadczona kobieta wiem że większość produktów musi posiadać odpowiednie oznakowania . Cieszy mnie że tak dobrze dbacie o renomę swoich produktów . Jest to niezmiernie dobre i dba o waszą reputację .

 • Jak dla mnie ważne jest właśnie aby leki posiadały zgodę amerykańskiej Agencji do spraw Żywności i Leków. Czasem ludzie ( naukowcy) myślą że wymyśli specyfik . Jednak nie zawsze pomaga a czasem przynieść może więcej szkód niż pożytku .

  Cieszę się że współpracujecie z dostawcami posiadającymi akceptację tej organizacji.

Zostaw komentarz