Łysienie w okresie dojrzewania

Nie skończyli jeszcze dwudziestu lat, a już mogą pochwalić się znaczącymi zakolami! Takie jest młode pokolenie Polaków, które nie różni się pod tym względem od innych narodowości. Wszystkich łączy jeden cel – szybkiego odzyskania utraconych włosów.
Gen łysienia dopada coraz młodszych. Skrada się tak samo niepostrzeżenie jak nieoczekiwane są pierwsze oznaki trądziku czy też  zmiany w tembrze głosu. Czy jest przed nim jakaś kryjówka? Czy już wkrótce bujna czupryna stanie się czymś niecodziennym, widokiem niezwykłym? Czy musimy pogodzić się z tym, że łysienie rozpoczyna się dużo szybciej?

Dobrze znany scenariusz zdarzeń

Choć wydaje się, że nadmierna utrata włosów w wieku nastu lat to coś, co należałoby rozpatrywać w ramach choroby, to rzadko tak w rzeczywistości jest. Zazwyczaj jest to dolegliwość, której nie towarzyszą żadne dodatkowe symptomy. Tylko w nielicznych przypadkach zbyt wczesne łysienie spowodowane jest  chorobami skóry głowy – w tym łupieżem i łojotokowym zapaleniem skóry głowy. Niekiedy jest wywołane również chorobami tarczycy.

Zazwyczaj jednak przedwczesne łysienie jest oznaką zmian hormonalnych – występuje jako łysienie typu męskiego i ma przebieg podobny do łysienia u czterdziestolatków- pięćdziesięciolatków.

W pierwszej kolejności młody chłopak traci włosy w okolicy skroni, następnie przerzedzają mu się włosy na czubku głowy. Na tym etapie „wybrakowania” fryzura może pozostać przez wiele lat, ale równie dobrze przebieg łysienie może następować bardzo gwałtownie, tak, że krótko przed trzydziestką młody mężczyzna pozostaje łysy.

U dziewcząt łysienie przebiega inaczej. U większości – w naturalny sposób włosy stają się mniej gęste, jednak u niektórych młodych kobiet proces ten postępuje i włosy wypadają na taką skalę, że na głowie pojawiają się prześwity.
Dziewczęta w pewnym stopniu mogą ukryć swój problem, wiążąc włosy w kucyk lub zakładając opaski. Młodym mężczyznom jest zdecydowanie trudniej…Zaczesywanie to rozwiązanie, które jeszcze bardziej unaocznia problem i jest praktykowane przez starszych panów…dla młodych chłopców metoda ta słusznie jest niewskazana.

Wyklucz choroby

By wykluczyć choroby, które mogą być przyczyną łysienia w okresie dojrzewania, koniecznie wykonać należy następujące badania:

Warto również wykluczyć trichotillomanię, czyli chorobę psychiczną, której symptomem jest właśnie wyrywanie włosów na tle nerwowym. Fakt ten jest ukrywany przez całym otoczeniem. Teoretycznie łysiejąca osoba może pozbawiać się włosów sama…

Nie czekaj aż problem sam minie…

Wczesne łysienie to problem, z którym należy walczyć. W przeciwnym wypadku bardzo szybko doprowadzi on do dużego ubytku włosów. Nastolatkowie w pierwszych fazach utraty włosów powinni sięgać po dobrej klasy preparaty, jednak o formule w pełni bezpiecznej, która nie podrażni ich delikatnej i podatnej na podrażnienia skóry głowy.

Co można polecić młodym osobom? Wybór niestety nie jest szeroki, ponieważ wykluczonych jest wiele inwazyjnych środków, które mogłoby zakłócić proces dojrzewania, za bardzo ingerując w gospodarkę hormonalną. W młodym wieku wskazane są rozwiązania o łagodniejszej formule, pozbawionej skutków ubocznych, działające przy systematycznym stosowaniu.

Konkrety? Bardzo proszę…Młodym osobom polecić można szampon Revita, który nie tylko, że zapobiega utracie włosów, ale również stymuluje ich porost. Jest przy tym bardzo łagodny dla skóry głowy. Dzięki wykorzystaniu technologii nanosomowej trafia z aktywnie działającym składem dokładnie w źródło problemu. Może być stosowany zarówno przez młodych mężczyzn, jak również dziewczęta. Jest wygodny w użyciu.

By zmaksymalizować działanie szamponu Revita, warto sięgnąć po odżywkę – Revita.COR, która dzięki botanicznym komórkom macierzystym odżywia włosy, zapobiegając łysieniu. Jej formuła pozwala na osiągnięcie 10-krotnie lepszych efektów od innych preparatów tego typu dostępnych na rynku.

Ile macie lat? Jak wyglądają Wasze fryzury? 🙂 Macie problem z nadmiernym wypadaniem włosów? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami!

1 Komentarz

  • Kiedy mój brat dojrzewała miał właśnie w organizmie niedobór żelaza . Rzeczywiście wypadały mu włosy , jednak lekarz szybko się zorientował i po kłopocie

Zostaw komentarz