Urodowy bliss? Tak poproszę…

Autorką artykułu jest Anna Dudzińska – zwyciężczyni III cyklu naszego konkursu

Gdyby Twoje ciało mogło mówić na pewno usłyszałabyś powyższe słowa. Bliss z j.ang. oznacza rozkosz dla zmysłów. Tak właśnie! Twoje ciało po całym dniu domaga się uwagi, a Twoim zadaniem jest zatroszczyć się o nie.

My kobiety mamy tendencje do serwowania sobie życia na wariackich papierach, przez co łatwo zapominamy o własnej przyjemności. Dlaczego to ważne by każdego dnia poświęcić kilka minut na dbałość o własne urodowe Ja ? Rozpieszczanie samej siebie choćby przez kilka minut dziennie to droga do przysłowiowego bliss-dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i zdrowia. Ważne by robić to z pełną świadomością i dużą dawką egoizmu. Pomyślisz “nie mam czasu, tyle zajęć praca, dom, rodzina”. Być może, ale Twoja zmęczona twarz i zaniedbane ciało nie są dobrą wizytówką. Przedstawiam kilka szybkich sposobów na to jak uszczęśliwić swoje ciało i ducha.

Bliss dla skóry:

Masaż ciała

Przyspiesza krążenie krwi, pobudza i doskonale modeluje sylwetkę. Skora będzie świeża, promieniująca i łatwiej się zregeneruje.

15 minutowa kąpiel aromatyczna

Dodaj 10-15 kropel olejku do wody. Olejki pielęgnują i chronią ciało przed szkodliwymi wpływami środowiska, zanieczyszczeniem powietrza, zmianami temperatury i poprawiają ukrwienie skóry.

Piękne stopy

Przygotuj miskę z ciepłą wodą (temperatura ok.20 stopni) i kilkoma łyżkami soli (może być kuchenna). Wymocz nogi przez cały kwadrans. Korzyści? Sól działa kojąco na ból i rozluźniająco.

Na skórę twarzy

Nałóż maseczkę regenerującą i odprężająca. Spędź kilka minut w zupełnej ciszy i skupieniu się na własnej przyjemności.

Bliss dla ducha:

Posłuchaj muzyki relaksacyjnej

Wyzwala od stresów i pozwala zrelaksować, “przygotowuje” do snu. Poczytaj o muzykoterapii. Poznaj kolekcje SOLITUDES i Avalon.

Przeczytaj książkę

Sięgnij po te z kategorii rozwoju duchowego. Polecam takie pozycje jak Balsam dla duszy kobiety (C.Jack), Zakochaj się w życiu (E. Foley) czy Sekrety Kobiet (E. Woydyłło).

Zastosuj aromaterapię

Aromatyczna świeczka lub kominek zapachowy pobudzi zmysł węchu.

Hobby

Zajmij się przez pół godziny tym co naprawdę sprawia Ci przyjemność. Może to być rozwiązywanie krzyżówek, ulubiona gra, rękodzieło, cokolwiek co wprawi Cie w pozytywny nastrój.

Nocny bliss:

Nic tak nie działa na urodę jak dobry sen! Przed pójściem spać wywietrz sypialnię do temperatury 18 stopni (właśnie taka temperatura jest optymalna) i …nakarm swoje dłonie ulubionym kremem do rak. Zadbane dłonie są wizytówką kobiety. A to przecież o to chodzi.

Dobrym pomysłem jest uczynienie z podobnych zabiegów codziennego rytuału i wpisanie go na “listę zadań do wykonania”.

Dzięki temu każdy dzień będzie kończył się w sposób przyjemny. Nasza psychika otrzyma ukojenie, ciało stanie się zrelaksowane, my bardziej szczęśliwe i zadowolone z życia. Co ważne –podane wskazówki nie odnoszą się jedynie do kobiet, chociaż z myślą o nas piszę.

Warto zaangażować brzydsze połowy. Wtedy szczęście się podwoi. Do dzieła drogie Panie!

Zostaw komentarz