Miód ma wiele zalet, dlatego stosowany jest na szeroką skalę, także w walce z trądzikiem. Wszystko za sprawą jego antybakteryjnych i przeciwzapalnych właściwości. W przeciwieństwie do wielu specyfików dostępnych w aptece, preparatów, których skład jest daleki od w pełni naturalnego, miód nie powoduje podrażnień oraz skutków ubocznych. Ma działanie kojące i stosowany zewnętrznie odpowiada na oczekiwania skóry trądzikowej. Dlatego jeśli chcesz, już dzisiaj możesz zacząć terapię antytrądzikową, korzystając z właściwości miodu. Przeczytaj naszą instrukcję.
Maska, która poprawia wygląd skóry trądzikowej
Potrzebny Ci będzie miód oraz olejek migdałowy. By stworzyć maseczkę, którą następnie nałożysz na skórę twarzy lub na inny obszar dotknięty problemem, wymieszaj dwie łyżki miodu naturalnego (może być to miód zarówno o konsystencji stałej, jak i ciekłej) z łyżką olejku migdałowego. Zanim nałożysz tak przygotowany kosmetyk, ogrzej go przez chwilę w dłoniach, dzięki czemu będzie się łatwiej rozprowadzał. Nałóż cienką warstwę na twarz, wykonując przy tym delikatne ruchy okrężne. Pozostaw na skórze przez pół godziny. Spłucz niewielką ilością ciepłej wody. Do usunięcia maseczki możesz użyć również wilgotnego ręcznika.
Uwaga: zanim nałożysz maseczkę, starannie umyj twarz. Skóra powinna być oczyszczona i świeża. Zanim zastosujesz maskę na całej twarzy, sprawdź jej działanie na wybranym obszarze. Niestety niektóre osoby są uczulone na miód, który wywołuje u nich reakcje alergiczne.
Żel do mycia twarzy
Żel przygotujesz z dwóch łyżek miodu, jednej łyżki oleju migdałowego oraz kilku kropel soku z cytryny. Im bardziej tłusta jest Twoja cera, tym więcej soku z cytryny warto dodać. Na początek jednak zacznij od kilku (pięciu-sześciu kropli), z czasem możesz tę ilość zwiększać.
Uwaga:
Zarówno maskę, jak i żel przechowuj w lodówce. Co prawda miód i sok z cytryny mógłby być przechowywany w temperaturze pokojowej, jednak stojący na zewnątrz olejek migdałowy mógłby doprowadzić do zepsucia maseczki i żelu.
Inne przepisy na kosmetyki na bazie miodu znajdziesz tutaj.
Chcesz skorzystać z zalet w pełni bezpiecznego preparatu na trądzik, który wyróżnia się na tle konkurencji naturalnym składem? Wybierz Acnezine.
Witam wszystkich! możecie mi wierzyć lub nie ,walczę z trądzikiem ok.30 lat (mam 44lat ) każdy dzień z nowymi krostami ropnymi, leczyłem się wszystkim co było i jest antybiotyki ,maście ect. ,leżałem w szpitalu z tego powodu ok.20lat temu,po prawy były na m-c,dwa. Dopiero teraz tj.miesiąc temu pani dermatolog z centrum dermatologii przepisała mi Aknenormin biorę dawkę.40mg na dobę i już widzę poprawę mówi ,że muszę brać kilka m-cy. Myślę ,że w końcu z kończę z tym trądzikiem. Dermatolodzy mówili mi ,że wiek nie gra roli odn.trądzika . Opisałem moją historię bo niestety jest prawdziwa ! Z mojego wieloletniego doświadczenia wiem ,że wiem zioła wierzbownicy drobnolistnej(niby na prostatę he,he ale na tradzik także) są super piłam je codziennie wysuszają cerę przez jakiś czas i pomagało na dłuższy czas brałem także vit-5 takze oczyszczała skórę na jakiś czas.Ale teraz biorę Aknenormin i myślę ze zakończę to cholerstwo raz na zawsze.Pozdrawiam! mogę pomóc z doświadczenia.Książkę mógł bym napisać na temat trądzika he,he.Pozdrawiam
Tommi, gdy znajdziesz chwilkę, podziel się swoimi doświadczeniami… Jak dzisiaj wygląda Twoja walka z trądzikiem?
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że pszczółki są tymi malutkimi istotkami, których działanie przynosi największe korzyści trochę większym istotom, jakimi są ludzie.
Działanie “wyrobów” pszczelich na człowieka jest wszechstronne i to zarówno na schorzenia wewnętrzne jak i problemy skórne.
Przyznam, że samego miodu na skórę nigdy nie używałam; wolę spożywać go do wewnątrz:-).
Ale przecież nie na darmo powstało powiedzenie, że coś tam… coś tam przyniosło ulgę “jakbyś przyłożył plaster miodu”.
Na rozmaite problemy skórne, w tym trądzik swojej pociechy, używam innego produktu pszczelego, a mianowicie propolisu.
Ta bardzo fajna papka, którą moje ulubienice celowo tworzą z żywic różnych roślin, aby im kleiła to co potrzebują, ma równie zbawienny wpływ na skórę, a i do wewnątrz również, a jakże.
W chwili obecnej możemy już spotkać wiele produktów zawierających propolis: krople, albo też inaczej nalewki, kremy, maści, balsamy propolisowe z różnymi ziołowymi dodatkami.
Są łatwe i wygodne w stosowaniu, a korzyści, jakie przynoszą nieocenione.
Na zakończenie mam prośbę: jeśli latem wpadnie przez otwarte okno żółto-czarne stworzonko z lekka brzęczące i jeśli odruchowo chwycimy gazetę, aby… nie, nie, użyjmy jej po to, żeby delikatnie skierować pszczółkę w kierunku, z którego przyleciała…
Ulka
Bardzo ciekawy artykuł nie sądziłam, że można wykorzystać naturalny miód jako kosmetyk do pielęgnacji skóry. Chciałaby wam polecić mój blog poświęcony dermokosmetykom blog o dermokosmetykach