Każdy może zadowolić…

Kobiety są zgodne – nieważny jest „jego” kształt, rozmiar, ale to, co dzięki niemu można  przeżyć: podniecające, emocjonujące chwile. Niezależnie od tego, jaki „on” jest, istnieją sposoby by wykorzystać „jego” wszystkie atuty…

Oni mają własne zdanie

Większość mężczyzn żyje w mylnym przekonaniu, że wielkość penisa ma wpływ na jakość seksu. Panowie, którzy oceniają się bardzo surowo, rzadko dopuszczają do siebie argumenty, że najważniejsze są umiejętności, a nie gabaryty. Te drugie w przypadku przeważającej większości panów są przecież przeciętne i mieszczące się w normie. Bardzo mało jest takich panów, którzy w jakiś szczególny sposób wyróżniają się pod tym względem.

Dla każdego drzwi raju są otwarte

Wystarczy chęć współpracy, trochę dystansu, cierpliwości, poczucia humoru oraz wiedzy…by stać się bogiem seksu. Dlatego poniższe rady powinien przeczytać nie tylko każdy mężczyzna, ale również podejrzewająca kompleksy u swojego partnera kobieta.

Za krótki?

Mały członek, czyli jaki? O to jest pytanie…W naszej kulturze określa się w ten sposób penisa, który w stanie spoczynku ma 5 cm, a w czasie erekcji osiąga mniej niż 12 cm. Jednak za niepokojące uważa się jedynie takie sytuacji, kiedy członek w zwodzie ma od 2-5cm – taka sytuacja wymaga ingerencji chirurgicznej.

Jeśli Twój penis nie zachwyca długością, unikaj pozycji klasycznej oraz „na jeźdźca”, zdecyduj się raczej na inne:

 • kobieta powinna leżeć na łóżku z poduszką pod biodrami, nogami na torsie mężczyzny. Mężczyzna klęczy przed kobietą, trzymając ją za pośladki. To pozycja, w której penetracja jest szczególnie głęboka. Kobieta może leżeć również na stole, a mężczyzna stać przed nią.
 • kobieta klęczy na brzegu łóżka, mężczyzna stoi. Takie ułożenie ciał pozwala na wnikanie członka głębiej nawet o 3 cm.

Dla uatrakcyjnienia zbliżenie możesz użyć prezerwatyw z wypustkami, nakładek na penisa, itd.

Za chudy?

Jeśli Twój penis we zwodzie ma średnicę mniejszą niż 2cm, możesz się martwić. Pozostali panowie nie mają powodu do narzekań. Jednak nawet jeśli Twój penis jest chudy, ale ma co najmniej 12 cm długości, możesz dać swojej partnerce dużo rozkoszy. Jak?

 • Kobieta może pomóc poprawić jakość zbliżeń, ćwicząc mięśnie Kegla. Wystarczy naprzemiennie na kilka chwil rozluźniać i zaciskać mięśnie pochwy. Ćwiczenia są niezauważalne dla innych, dlatego można ćwiczyć wszędzie – w domu, w pracy, w podróży. Warto wykorzystać każdą wolną chwilę.
 • Można spróbować wpłynąć na mięśnie pochwy, ćwicząc je, korzystając ze specjalnych kulek, które można nabyć w sex shopie.
 • Dobrymi pozycjami są te same opisane w przypadku krótkiego penisa.

Za gruby?

Członek określany jest jako za gruby, gdy w stanie erekcji ma 6-7 cm grubości. Gdy Twój penis właśnie tyle mierzy, powinieneś każdorazowo dbać o grę wstępną. Powinna być ona wystarczająco długa, by kobieta była w pełni gotowa i by Twój rozmiar był dla niej atutem, a nie powodem do bólu. Wypróbuj:

 • pozycję klasyczną, w której nogi kobiety oplatają biodra mężczyzny. W tym ułożeniu kobieta nie powinna czuć dyskomfortu. Nie zaleca się jednak tej pozycji, jeśli penis jest dodatkowo długi.
 • pozycję na łyżeczki – sprawdza się doskonale, a lubi ją właściwie każda kobieta, bo daje poczucie intymności i czułości.
 • pozycję twarzą twarz na boku – gdy kobieta oplata mężczyznę nogami. W tej pozycji możecie się łatwo pieścić i kochać tak długo, jak chcecie…

Zakrzywiony penis?

Nie ma członków idealnie prostych. Każdy penis w trakcie erekcji jest lekko zakrzywiony. To stan całkiem fizjologiczny. Są jednak takie penisy, które wykraczają pod tym względem ponad średnią. Uwaga: Jeśli podczas seksu pojawia się ból, nad którym nie można zapanować, skutecznie mu przeciwdziałając, konieczna jest wizyta u urologa.
Jeśli masz zakrzywionego penisa…:

 • Starajcie się w ciągu jednego stosunku kilkakrotnie zmieniać pozycję. Dzięki temu unikniecie problemu z podrażnieniem w jednym obszarze pochwy, a seks nie będzie sprawiał jej dyskomfortu.
 • Warto również wzbogacić sposób „poruszania się”. Poza tradycyjnymi ruchami, dobrze sprawdzają się „kółeczka” oraz ruchy w poprzek.

Za długi?

Penisy określane jako długie, to takie, które w stanie spoczynku mają powyżej 15 cm, a w stanie erekcji ponad 18 cm. Wartości te trochę odbiegają od normy, wymagając pewnej uwagi ze strony kochanków.  Przede wszystkim należy unikać pozycji, w których penetracja jest głęboka (tych, które zaleca się w przypadku krótkich członków).Wskazane są pozycje:

 • klasyczna, gdy nogi kobiety są złączone i wyprostowane. W takiej pozycji penetracja nie jest głęboka, a kobietom pozwala szybciej dojść do orgazmu.
 • „na jeźdźca” – kiedy kobieta decyduje o  głębokości penetracji. Dobra jest pozycja przodem oraz tyłem do partnera.

2 komentarze

 • nie mam pojęcia skąd u mężczyzn taki stereotyp “większy znaczy lepszy”. Raz zapytałam mojego partnera dlaczego tak jest to mi powiedział, że przez kobiety. Tylko, że z tego co wiem my tak nie twierdzimy. 🙂

 • Rady całkiem dobre… Na pewno postaram się sam wykorzystać i sprawdzić to wszystko, co zostało polecone w artykule powyżej. Tematyka bardzo ciekawa i przede wszystkim pomagająca nieraz zrozumieć samego siebie i swoje potrzeby.

Zostaw komentarz