Przepis na skuteczny kosmetyk na rozstępy

Dobry kosmetyk na rozstępy ma precyzyjnie dobrany skład. Każdy ekstrakt, roślina, witamina, czy inny składnik komponowane są w ściśle określony sposób tak, by ich działanie było wysoko oceniane. Mając to na uwadze, można zapytać – czy istnieje idealny kosmetyk na rozstępy? Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna: tak,  istnieje preparat, który pomaga tysiącom osób na całym świecie… Chcesz poznać przepis? Chętnie się nim dzielimy…

Skwalen

Wysoko oceniany składnik pozyskiwany z wątroby rekina lub amarantusa. Wykazuje działanie podobne do ludzkiego sebum. Ma silne działanie regenerujące oraz odżywiające, które idealnie sprawdzają się w leczeniu blizn, w tym jednego ich typu – rozstępów. Nałożony na skórę tworzy na niej barierę ochronną.

Witamina E i A

Znaleźć je można właściwie w każdej aptece w postaci tabletek czy ampułek. Witamina E jest niezbędnym składnikiem, potrzebnym do wypełnienia ubytków w skórze. Witaminę tę można otrzymać z naturalnego roślinnego źródła: owoców mango, kiwi, migdałów, itd. Witamina A z kolei   znana jest przede wszystkim z tego, że wpływa dobrze na wzrok. Wykazuje również inne właściwości: zmniejsza widoczność niedoskonałości na skórze, w tym głównie: rozstępów, pomaga w regeneracji skóry. Działanie tych dwóch witamin: witaminy A i E uzupełnia witamina D3, stąd warto również ją dodać do kosmetyku na rozstępy.

Witamina B3

To substancja, która wnika w głębokie warstwy skóry, regenerując ich uszkodzenia na różnych głębokościach. Jej działanie pomaga w stymulacji odnowy komórek oraz w produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu pozytywnie wpływa na proces zmniejszania widoczności rozstępów.

Wyciąg z aloesu zwyczajnego

Sok z aloesu, popularnej rośliny doniczkowej, pozytywnie wpływa na skórę, wykazując działanie nawilżająco-regenerujące. Dlatego też składnik ten wykorzystywany jest w licznych kosmetykach dostępnych na rynku. Chcąc wykorzystać go do stworzenia kosmetyku na rozstępy, wystarczy zerwać kilka listków, umyć je i wycisnąć drogocenny sok…

Wyciąg z pestek grejpfruta

Grejpfrut, znany ze swoich właściwości odchudzających (przeczytaj), ma wiele zalet.  Jako popularny owoc należący do rodziny cytrusów wykorzystywany jest w walce z rozstępami. Wyciąg pozyskiwany z jego pestek pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia jędrność i sprężystość skóry.

Wszystkie te składniki zawiera krem Revitol Stretch Mark, numer jeden w rankingu kosmetyków na rozstępy, stąd jeśli chcesz, możesz na własnej skórze poznać działanie tego skutecznego kosmetyku na czerwone i białe blizny.

Zostaw komentarz