Jak wybrać perfumy?

Nieraz stałaś przytłoczona przed wysokimi półkami z perfumami? Nie wiedziałaś, który flakonik wybrać dla siebie oraz dla najbliższych członków rodziny? Być może ładny zapach to Twój standardowy pomysł na upominek dla przyjaciółki, cioci, czy taty? Jednak czy, aby na pewno wiesz, jak wybierać perfumy, jakimi kategoriami się kierować…? Jesteś pewna, że nie popełniasz błędów w tym względzie?

Podstawowa zasada – nie spiesz się

Podczas decydowania się na jeden z wielu dostępnych w danym miejscu zapachów nie powinnaś się spieszyć. Pośpiech w tym wypadku jest wyjątkowo złym doradcą. Piękny zapach inaczej przecież pachnie od razu po uwolnieniu jego woni oraz po kilku godzinach noszenia.

Perfumy każdy powinien wybierać sobie indywidualnie

Jeśli chcesz komuś zrobić niespodziankę, wybierz dla tej osoby perfumy, które wiesz, że ona używa. Ryzykowanie poprzez stawianie na zapach, który Tobie się podoba, może zdać się na nic. Dlaczego? Ponieważ na każdej osobie dane perfumy pachną inaczej. Dlatego tak ważne jest, by zainteresowana danym zapachem osoba, wypróbowała go na własnej skórze, wąchając w ciągu dnia, wraz z postępowaniem procesu utleniania.

Ponadto upodobania w zakresie zapachów są bardzo różne.  To, co podoba się Tobie, nie musi wcale się podobać obdarowywanej przez Ciebie osobie. Jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, można je tylko zaakceptować lub też nie…

Nie kieruj się modą

Choć to, co modne bardzo kusi…jednak tak, jak w przypadku odzieży, której fasony na topie nie zawsze muszą się Tobie odpowiadać, bo przykładowo podkreślają części ciała, które chciałabyś ukryć, tak też jest w przypadku perfum, które w najnowszych odsłonach nie u każdego muszą się sprawdzić.

Dobierz zapach do figury i karnacji

Specjaliści w perfumeriach doradzają, by zapach dobierać do figury.  Osoby wysokie oraz puszyste powinny dobierać zapachy świeże, orientalne. Z kolei kobietom niskim, filigranowym sugeruje się postawienie na zapachy kwiatowo-owocowe. Dla osób o jasnej karnacji poleca się zapachy pudrowe, o trochę rozmytym zapachu. Natomiast im ciemniejsza karnacja, tym lepsze będą korzenne, cięższe, orientalne nuty.

Idziesz na podbój perfumerii, weź ze sobą kawę…

W trakcie wizyty w perfumerii wąchasz wiele zapachów. Nic dziwnego, że już po trzeciej fiolce masz wrażenie, że nic nie czujesz, że wszystkie zapachy Ci się pomieszały. By zapobiec tej sytuacji, weź ze sobą paczkę kawy. Wąchanie czarnego świeżo zmielonego proszku  neutralizuje wcześniej zapachy i sprawia, że można obiektywnie ocenić więcej niż trzy zapachy jednorazowo.

Ogranicz ilość kosmetyków

Każdy kosmetyk, o ile nie są to produkty nieperfumowane, ma swój zapach. Dlatego jeśli wybierasz się do perfumerii, pomyśl o tym szybciej i nie używaj zapachowych preparatów. Sięgając po dezodorant, balsam, krem oraz inne pachnące w różny sposób kosmetyki, możesz zaburzyć naturalny zapach testowanej marki kosmetyków.

Zapach, który się podoba

Podczas wizyty w perfumerii, zaufaj swojej intuicji. Nie sugeruj się opinią innych. Jeśli jesteś osobą wpływową, wybierz się na zakupy raczej sama. Podobnie, jeśli nie umiesz podjąć decyzji. W tym drugim wypadku, postaw na jeden z zapachów i spryskaj nim nadgarstki, wyjdź z perfumerii i testuj dany zapach przez cały dzień. Dzięki temu będziesz mogła stwierdzić, jak się on zachowuje w trakcie mijających godzin – po prostu czy Ci się podoba, czy lepiej wrócić ponownie do sklepu i wypróbować inny zapach.

1 Komentarz

Zostaw komentarz