Dowiedz się, co robić, aby depilacja intymna była udana

Swędzi, piecze, na skórze masz nieprzyjemną w dotyku szczecinkę? Pojawiły się nieestetyczne, wrażliwe na dotyk krostki? Wrastające włoski i zapalne zmiany? Aż drżysz na samą myśl o kolejnym zabiegu usuwania włosków z okolicy bikini? Masz już tego serdecznie dość? Podpowiadamy, co robić, aby depilacja intymna była zawsze udana. Przeczytaj i ciesz się gładkością i wysokim komfortem każdego dnia!

1.Wybierz odpowiedni czas

Depilacja intymna nienawidzi pośpiechu! By dobrze i na dłużej pozbyć się włosków z tego miejsca, potrzebujesz czasu. Oczywiście, możesz sięgnąć po jeszcze ciągle bardzo popularną jednorazową maszynkę do golenia i pozbyć się włosków w kilka chwil, ale musisz się liczyć z tym, że z pewnością doprowadzi ona do tych wszystkich negatywnych zmian, jakie opisałam wyżej. Do dobrych metod depilacji intymnej niezbędne jest zarezerwowanie kilkudziesięciu minut w spokoju. Jednak to nie wszystko. Ważne jest również to, w jakim okresie znajdujesz się Ty sama. Nie polecam depilować się tuż przed miesiączką lub w trakcie krwawienia miesięcznego. Skóra wtedy jest bardzo wrażliwa. Ty mocniej odczujesz ból oraz dyskomfort związany z depilacją. Zwiększa się ponadto ryzyko wystąpienia zakażenia.

2.Odpowiednie preparaty

Miejsca intymne depiluj tylko kosmetykiem, który jest do tego celu stworzony. Dokładnie czytaj etykiety i wybieraj preparaty przeznaczone specjalnie do usuwania włosów z okolic bikini. Na rynku znajdziesz masę produktów: kremów do depilacji (Revitol Hair Removal Cream), żeli, pianek, wosków, itd. Jeśli znajdziesz swój preparat, z którego będziesz zadowolona, raczej nie eksperymentuj z innymi kosmetykami. Każdy nowy preparat na wrażliwej skórze to potencjalne ryzyko wystąpienia podrażnienia!

3.Używaj kremu po depilacji

Do tej pory sięgałaś po zwykły krem lub balsam? Nic dziwnego, że tak często na Twojej skórze pojawiały się podrażnienia. Przestań tak robić! Sięgnij po kosmetyk specjalnie stworzony do tego celu. Konsystencja żelu doskonale poradzi sobie z podrażnieniami, sprawiając, że depilacja intymna będzie dużo milej wspominana. W pełni naturalny i bezpieczny jest preparat znany pod nazwą – CC After Depilation Gel Bikini.

4.Gdy włoski lubią wrastać…

Powinnaś pamiętać o peelingach! Dzień przed depilacją lub dwa dni po niej wykonaj peeling w okolicach bikini. Możesz również zaufać preparatom dostępnym na rynku. W niektórych aptekach kupisz  Folisan. Płyn w małej buteleczce dostępny jest za 50 złotych. Jest to preparat idealny na wrastające włoski, krostki, na pojawiające się na skórze podrażnienia. Przeznaczony dla kobiet i mężczyzn.

5.Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, dmuchaj na zimne…

Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, musisz zachować szczególną ostrożność. Po wykonaniu depilacji umyj skórę przegotowaną wodą. Nie ryzykuj, że fosforany znajdujące się w wodzie miejskiej podrażnią jej powierzchnię. Ważny jest również sposób postępowania w zależności od rodzaju wybranej metody depilacji. W przypadku kremu bardzo ważne jest, by usunąć jego resztki samą wodą przegotowaną. Z kolei gdy depilacja odbywała się za pomocą wosku, najlepsza do usunięcia jego resztek będzie oliwka.

6.Od razu łagodź podrażnienia…

Gdy tylko zobaczysz, że na skórze pojawiają się podrażnienia, nie czekaj! Łagódź je od razu. Czas w tym wypadku działa na Twoją niekorzyść. Co robić, gdy skóra jest zaczerwieniona? By nie dopuścić do podrażnień, posmaruj ją preparatami stworzonymi dla niemowląt. Idealny będzie Sudocream lub Linomag. Kremy te nie powodują uczucia zbyt dużego natłuszczenia, nie są lepkie ani ciężkie. Nakłada się je na umytą skórę, lekko rozprowadzając poprzez wcieranie.

7.Zmniejsz częstotliwość depilacji!

Działając w taki sam sposób jak dotychczas, możesz depilować się rzadziej! Jak to zrobić? Wystarczy, że sięgniesz po krem, który opóźnia odrost włosków. Polecam Keramene, który pozwala jeszcze dłużej cieszyć się gładką i delikatną skórą po goleniu. Mniejsza ilość zabiegów depilacyjnych to więcej czasu dla siebie i zdrowa, gładka skóra przez dłuższy czas!

1 Komentarz

Zostaw komentarz