Lipoliza sposób na gruby podbródek?

Lipoliza to zabieg iniekcyjny polegający na rozpuszczaniu w wybranych obszarach przy użyciu cienkiej igły nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niestety, nie wystarczy jednorazowo poddać się lipolizie w gabinecie dermatologicznym, by cieszyć się szczupłym podbródkiem! Zabieg ten musi być powtarzany. Najczęściej wymagane jest wykonanie od dwóch do sześciu zabiegów. Każdy  powinien być przeprowadzony w odstępstwie co cztery – sześć tygodni. Powtarzanie lipolizy jest zazwyczaj konieczne, ponieważ jednorazowo nie ma możliwości podania zbyt dużej ilości czynnej substancji. Czy to jedyny naprawdę skuteczny sposób na drugi podbródek? Przeczytaj!

Na czym polega zabieg?

Lipoliza polega na wstrzyknięciu w wybrane miejsce specjalnej substancji, jest nią zazwyczaj fosfatydylocholina, która rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych, co pozwala przetransportować uzyskany w ten sposób tłuszcz do wątroby,  a tam następuje rozpad tłuszczy i w konsekwencji ich usunięcie z organizmu.
Zabieg co prawda nie jest zbyt bolesny i standardowo do jego wykonania nie używa się znieczulenia, jednak w przypadku osób, które są bardzo wrażliwe na ból, istnieje możliwość miejscowego znieczulenia za pośrednictwem specjalnego kremu. Czynną substancję można aplikować przy pomocy wkłuć punktowych (zabieg wymaga w takiej sytuacji zazwyczaj od 6 do ośmiu wkłuć) lub za pośrednictwem metody wachlarzowej (wystarczy tylko jedno wkłucie).

Cena i czas trwania

Zabieg trwa około 20 minut. Cena jednorazowa równa się od 350 do nawet 500 złotych.

Jakie są przeciwwskazania?

Każdy zabieg ma pewne przeciwwskazania. Tak jest również w tym wypadku. Nie powinny mu się poddawać kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby cierpiące z powodu padaczki, osoby nadmiernie otyłe. Przeciwwskazaniem jest również alergia na jakikolwiek ze składników stosowanego w trakcie zabiegu składniku.

Z czym trzeba się liczyć po wykonaniu zabiegu?

Każdy zabieg wywołuje pewne skutki – nie tylko te, których się bezpośrednio oczekiwało, ale również te, które są konieczne do powrotu do zdrowia. Zalicza się do nich – przejściowe zaczerwienienie pojawiające się w miejscu wykonania zabiegu, obrzęk. Przez kilka dni po lipolizie trzeba się liczyć z nieznacznymi odczuciami bólowymi.

Czy można zmniejszyć podbródek bez bólu?

Lipoliza nie jest konieczna, by cieszyć się szczupłym podbródkiem. Z problemem tym można sobie poradzić w inny sposób. Rozwiązaniem jest preparat Vexum.SL, który szybko redukuje nadmiar tłuszczu na podbródku, sprawiając, że nieestetyczny fałd szybko z niego znika. Preparat zmniejsza objętość podbródka i szyi już w kilka chwil. Nie trzeba czekać wielu miesięcy na zauważalne efekty. Ładny profil jest w zasięgu ręki i to w bardzo naturalny sposób. Wystarczy tylko moc substancji dostępnych w przyrodzie. Zero skalpela oraz igieł! Algi morskie i proteiny pszenicy podane w odpowiedniej konfiguracji potrafią zdziałać cuda…

Zostaw komentarz