Siedem rad, jak walczyć ze zmęczeniem

Czasami brakuje Ci energii. Niby nic się nie dzieje, śpisz tyle, ile wymaga Twój organizm. Zdrowo się odżywiasz, uprawiasz sporty. Wydawać by się mogło, że wszystko jest w należytym porządku. Tymczasem coraz częściej nie chce Ci się wstać z łóżka, masz mniej siły niż kiedyś, mniej wydolnie pracujesz, czasami najchętniej w ogóle nic byś nie robił. Gdy takie momenty totalnego zmęczenia zdarzają się zbyt często, by po prostu pospać trochę dłużej, zacznij działać! Jak? Podpowiadamy!

  1. Odpoczywaj świadomie. Czy wiesz, że lepiej przez 15 minut w pełni się zregenerować niż zdrzemnąć się przez godzinę. W tym pierwszym przypadku, jeśli postępować będziesz świadomie, naładujesz akumulatory. W tym drugim jedynie najdzie Cię ochota na dłuższy sen. Dlatego też naucz się, jak wykonywać ćwiczenia relaksacyjne. Postaraj się w 15 minut rozluźnić wszystkie mięśnie ciała, uwolnić umysł od myśli, rozpłynąć się w spokoju. Zanim się zaczniesz relaksować, zadbaj o nastrój. Powyłączaj telefony, ubierz się, by było Ci ciepło albo czymś się przykryj, znajdź wygodne i ciche miejsce. Początkowo odprężenie w 15minut poprzez odnalezienie takiego stanu ducha, który da taką możliwość będzie dla Ciebie trudne do osiągnięcia. Z czasem jednak nabędziesz wprawy.
  2. Od czasu do czasu możesz sięgnąć po napoje energetyzujące (jako alternatywę dla mocnej kawy). Pamiętaj jednak, że nie pozostają one obojętne na Twoje zdrowie. Pite zbyt często są niebezpieczne! Uzależniają.
  3. Pomóc może ochlapanie twarzy zimną wodą lub krótki chłodny prysznic.
  4. Dla wzmocnienia działania kawy warto dodać do niej kilka kropli cytryny, która wzmacnia działanie pobudzające napoju.
  5. Szybko dodasz sobie energii, decydując się na posiłek bogaty w węglowodany. Możesz sięgnąć nawet po coś słodkiego i przy okazji pysznego (uwaga – nie przesadzaj ze słodyczami, bo osiągniesz odwrotny efekt do zamierzonego).
  6. Sięgnij po suplementy diety, które dodają energii. Dobry będzie na przykład preparat – Resveratrol Select, który oprócz tego, że dodaj Ci energii, pozwoli zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać młodszy wygląd.
  7. Jeśli zmęczeniu towarzyszą, stany depresyjne, koniecznie udaj się do lekarza. Niektórych sygnałów, które daje nam organizm po prostu nie wolno ignorować!

Zostaw komentarz