Domowe sposoby na rozstępy

Panuje przekonanie, że gdy raz się pojawią, nie sposób ich całkowicie zlikwidować. W stwierdzeniu tym jest dużo prawdy, co nie przeczy jednak temu, że istnieją sposoby na maksymalne ograniczenie widoczności rozstępów. Dzięki specjalistycznym kremom i zabiegom stają się one tak słabo widoczne, że nawet bardzo spostrzegawcze oko może uznać, że ich wcale nie ma. Obok profesjonalnych metod zwalczania rozstępów, istnieją również te kategoryzowane jako „domowe”. Poniżej piszę o kilku z nich.

Masaże wodne

Nie od dzisiaj wiadomo, że woda ujędrnia ciało i ma bardzo pozytywny wpływ na sprężystość skóry. Zalety te można wykorzystać również w domu. Przy wykorzystaniu słuchawki prysznica należy polewać ciało od dołu ku górze, na początku używając zimnej wody, by później zastąpić ją wodą ciepło. Masaż warto zakończyć zimnym strumieniem wody w połączeniu z pocieraniem skóry szorstką rękawicą.

Kąpiele poprawiające sprężystość

Znane są co najmniej dwa rodzaje kąpieli poprawiających sprężystość skóry. Pierwsza: kąpiel miętowa (należy ją przygotować zalewając około 7 liści mięty szklanką wrzątku. Po zaparzeniu, roztwór należy przecedzić i wlać do wanny, zanurzając się w kąpieli na 10 minut). Druga kąpiel: solankowa polega na zanurzeniu się na około 15 minut w wannie z wodą, w której rozpuszczono dwie garści soli kuchennej oraz około siedem kropli olejku pomarańczowego.

Dieta

Rozstępom może zapobiec odpowiednia dieta, czyli taka, w której będzie wystarczająco dużo składników odżywczych zawierających witaminy: C, E, z grupy B, wapń, magnez, potas, beta-karoten. Wskazane będzie jedzenie dużej ilości warzyw, owoców, kaszy i nabiału.

Natłuszczaj skórę

Możesz przygotować również kosmetyk na bazie znanych i cenionych składników. W ciemnej butelce wymieszaj szklankę oliwy z oliwek, cztery łyżeczki olejku ze słodkich migdałów, dwie łyżeczki oleju z kiełków pszenicy, pięć kropli olejku lawendowego. Po wymieszaniu wszystkich składników wykorzystaj płyn do systematycznego wcieranie go kolistymi ruchami na obszary z rozstępami.

Krem na rozstępy

Potrzebne Ci będą: dwie łyżeczki startego wosku pszczelego, łyżeczka oleju z pestek moreli, łyżka oleju z kiełków pszenicy, łyżka stołowa płynnej witaminy E, ½ szklanki masła kakaowego. Wszystkie składniki wymieszaj i podgrzej na małym ogniu aż do chwili całkowitego rozpuszczenia wosku. Następnie poczekaj aż roztwór ostygnie i przelej go do szczelnego pojemnika, wstawiając do lodówki. Krem nakładaj każdego dnia – rano i wieczorem.

1 Komentarz

  • Natłuszczanie skóry przynosi marne efekt, wręcz powiedziałbym, że zerowe.

    Realizowałem ten cykl około 10 dni, 2 x dziennie. Rezultatów brak.

    Ktoś może się wypowiedzieć na temat skuteczności innych naturalnych metod?

Zostaw komentarz