Depilacja intymna woskiem

Depilacja intymna woskiem? Brrr….Aż wzdrygasz się na samą myśl i bezgłośnie krzyczysz – „ajjjj”. Spokojnie, weź kilka głębokich oddechów i przeczytaj poniższy artykuł. Być może usuwanie włosków z wrażliwych miejsc wcale nie jest tak mało komfortowe, jak Ci się wydaje!

Zrobimy wszystko dla gładkości…

Czasami tak bardzo chcemy osiągnąć efekt pięknej, gładkiej skóry, że stajemy się jak najbardziej „nawiedzone desperatki” (jeśli kogoś uraziło to określenie, to z góry przepraszam :)). Nastawiamy się na to, że depilacja musi boleć i musi łączyć się z wieloma niedogodnościami. Od razu zakładamy, że pojawią się po niej krostki, podrażnienia i niedoskonałości. Myśląc tak, projektujemy własne niepowodzenie. Niestety…na samym wstępie jesteśmy przegrane. Tymczasem do tematu depilacji miejsc intymnych trzeba podejść strategicznie.

Spróbuj i przyznaj sama przed sobą, czy wytrzymasz…

Nie zakładaj, że depilacja intymna woskiem jest dla Ciebie. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Każdy ma inny próg bólu. Najzwyczajniej w świecie możesz nie znieść tego dyskomfortu. Dlatego wypróbuj tę metodę na niewielkim obszarze. Zobacz, jak Ci pójdzie. Daj sobie czas na próbę, która może od razu, za pierwszym razem się nie udać. Depilacja intymna woskiem wymaga bowiem pewnej wprawy…Nie poddawaj się od razu, bądź optymistką i działaj rozważnie. Na pewno będzie Ci dużo łatwiej, jeśli nie będziesz działać pod presją czasu. Tę metodę depilacji wypróbuj na kilka dni przed wielkim wyjściem 🙂 Jeśli jesteś w stanie znieść towarzyszący jej ból, to udoskonal technikę na niewielkim obszarze i do dzieła!

W domu czy w salonie?

Depilacja intymna przy pomocy wosku jest najczęściej wykonywana w salonie, jednak nie oznacza to, że w warunkach domowych jest skazana na porażkę. Jednak jeśli zależy nam na szybkim efekcie, warto wybrać dobry, polecany nam przez zaufaną osobę salon. Pewnym dyskomfortem może się okazać fakt, że depilację będzie wykonywać obca osoba, co dla nieśmiałych kobiet może być wielkim wyzwaniem, jednak i o tym minusie szybko zapomnimy, ciesząc się długą i perfekcyjną gładkością. Depilacja intymna woskiem w salonie to koszt za usuwanie włosów z bikini od 35-60 złotych i za depilację brazylijską – 90-120 złotych. Koszt wykonania depilacji w domu równy jest cenie wosku zakupionego w drogerii.

Instrukcja obsługi – depilacja woskiem w domu

Zabierając się za depilację woskiem, koniecznie zapamiętaj kilka zasad, które pozwolą Ci zminimalizować ryzyko niepowodzenia:

  • włosy przed depilacją powinny być suche. Na mokre dużo trudniej nakłada się wosk,
  • skórę przed depilacją dokładnie umyj i osusz. Nie powinny znajdować się na niej żadne kremy, olejki ani żadne inne preparaty.
  • włosy najlepiej gdy mają przynajmniej 3 mm długości, dzięki czemu ich usunięcie jest łatwe i szybkie,
  • depilację najlepiej zaplanuj po ciepłej wieczornej kąpieli, dzięki czemu nie będzie taka bolesna.
  • wosk nakładany na skórę powinien być ciepły, jednak nieprzegrzany, co może doprowadzić do niemiłego podrażnienia skóry (temperaturę sprawdź na nadgarstku)
  • wosk powinien mieć konsystencję ciekłego miodu,
  • cienką nałożoną na skórę warstwę wosku przykryj kawałkiem materiału i pociągnij w kierunku przeciwnym do kierunku wyrastania włosów,
  • po zabiegu dokładnie oczyść skórę wilgotnym, ciepłym ręcznikiem (możesz użyć również wacika nasączonego oliwką). Dokładnie usuń z jej powierzchni zalegający na niej wosk,
  • po depilacji możesz wmasować w skórę delikatny krem, który skutecznie zapobiegnie podrażnieniom. Godny polecenia preparat to kusząco pachnący 2Seduce After Depilation Silk Sensitive Skin,
  • przez kilka godzin staraj się nie nosić obcisłej bielizny oraz odzieży. Ogranicz również gorące kąpiele.

1 Komentarz

Zostaw komentarz