Ampułki, maseczki, serum – nie tylko dla skóry dojrzałej

Te kosmetyki odmładzają. Sprawiają, że cera staje się gładsza, wypoczęta i świeższa. Myślisz, że są stworzone dla skóry dojrzałej? Nieprawda! Dzisiaj mogą być stosowane również do pielęgnacji młodej skóry i pomagać w innych kłopotach: rozszerzone naczynka, dokuczliwy trądzik oraz przeciwdziałać zwiększonej wrażliwości naskórka.

Skoncentrowane kosmetyki

Według zaleceń kosmetologów, po skoncentrowane kosmetyki mogą sięgać zgodnie z aktualnymi potrzebami już osoby po ukończeniu 25, 30 roku życia. Gdy cera boryka się z problemami, z którymi nie dają sobie rady tradycyjne formy kosmetyków, pomoc powinna być natychmiastowa. Koncentraty dostarczają maksymalną dawkę aktywnych substancji, dzięki czemu działają szybciej i efektywniej, a odnowa naskórka przebiega sprawniej. Wyróżniają się beztłuszczową, żelową konsystencją oraz ciśnieniem podobnym do ciśnienia płynów ustrojowych. Mają moc fali uderzeniowej, porównywanej do zabiegów mezoterapii i wstrzykiwania kwasu hliarunowego. Maseczki gwarantują natychmiastową poprawę wyglądu cery, z kolei serum, ampułki i kapsułki stosuje się w formie terapii.
Za efekty trzeba płacić. Kosmetyki w skoncentrowanej formie nie są najtańsze. Jednak warto je kupić. Ich użycie będzie tańsze niż seria zabiegów u dermatologa, a efekt uzyska się porównywalny do najdroższych zabiegów w ekskluzywnych salonach.

Kiedy się przydadzą?

Koncentraty szczególnie polecane są do pielęgnacji skóry suchej z oznakami starzenia. Często jednak są niezbędne do poprawy wyglądu cery młodej, którą zniszczyło nadmierne eksponowanie na działanie promieni słonecznych, choroba, czy ciąża. Mogą być stosowane jako pierwsza pomoc dla cery, która straciła blask i nie wygląda już tak dobrze jak wcześniej.

Maseczki na co dzień i przed wielkim wyjściem

Producenci kosmetyków oferują szereg maseczek, które mają sobie radzić z różnego typu problemami. Mimo ich odmiennych właściwości, mają one wspólną cechę – łączy ich sposób działania. Po ich nałożeniu temperatura skóry lekko się podnosi, cyrkulacja krwi w naczyniach zwiększa się, dzięki czemu czynne substancje mają lepsze warunki do wchłonięcia. Z drugiej strony rozgrzana skóra poci się, a wraz z potem uwalnia toksyny, martwe komórki i nadmiar łoju. To z kolei pozwala skutecznie walczyć z brzydkim, ziemistym odcieniem cery.

Maseczkę nawilżającą lub ujędrniającą warto nałożyć na skórę, by pozbyć się oznak zmęczenia. Ten rodzaj może zastąpić krem nawilżający. Maseczka nałożona na skórę  przed wykonaniem makijażu będzie stanowić doskonałą bazę. Za sprawą kwasu hialuronowego oraz kolagenu maseczki nawilżające oraz ujędrniające zatrzymują wodę w naskórku, sprawiając, że wygląda on na zdecydowanie zdrowszy i lepiej odżywiony. Z kolei pozostałe substancje: algi, wyciągi roślinne, witaminy docierają do głębszych warstw skóry, spowalniając jej procesy starzenia się. Te maseczki warto używać dwa-trzy razy w tygodniu. Co natomiast nałożyć na twarz przed wielkim wyjściem? Zdecydowanie maseczkę liftingującą, która w kilka minut wygładzi drobne zmarszczki!
Niezależnie od rodzaju maseczki warto zwrócić uwagę na jej odpowiednie nakładanie na skórę. Przede wszystkim skóra powinna zostać dokładnie oczyszczona, następnie na twarz, szyję i dekolt nakłada się cienką warstwę kosmetyku i zmywa ją po około 5-10 minutach. Maseczki nawilżające i ujędrniające stosuj 2-3 razy w tygodniu, liftingujące – rzadziej, raz na tydzień lub dwa tygodnie.

Kuracja serum

Jeśli na Twojej skórze zarysowały się bruzdy, głębokie linie i łatwo zauważalne zmarszczki, pomocna będzie kuracja serum. Kosmetyk ten powinna mieć w domu każda pani o dojrzałej cerze, bo dzięki niemu można uzyskać natychmiastowy efekt  zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny. Za sprawą bogatego składu – protein (z kiełków pszenicy), witamin, wyciągów z bluszczu, skrzypu, miłorzębu japońskiego, przywrotnika i jeżówki skóra staje się bardziej napięta, a jej powierzchnia wyraźnie wygładzona. Stosowana w serum witamina A aktywizuje wzrost komórek, poprawia sprężystość skóry. Kwasy nukleinowe DNA i RNA przyspieszają odnowę komórek. Witamina C wspomaga wytwarzanie kolagenu, rozjaśnia cerę, aktywizuje proces spłycania zmarszczek. Z kolei za sprawą wszechstronnie działających peptyd uzyskuje się efekt uelastycznienia i rozświetlenia skóry.

Serum można stosować razem z kremem do twarzy lub zastępując go. Wklepuje się je w skórę rankiem przez 21-30 dni kuracji. Przed nałożeniem serum warto wykonać peeling twarzy, dzięki temu zintensyfikuje się działanie kosmetyku. Do jego stosowania powracaj dwa razy w roku. Gdy skończysz 40 lat, powinnaś zdecydować się na miesięczną kurację cztery razy w roku.

Serum na wrażliwą skórę pod oczami

Wrażliwa skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji. Potrzebuje silnego, ale jednocześnie delikatnego kosmetyku. Idealnym wyborem będzie serum pod oczy, które składa się z mikroskopijnej wielkości cząsteczek docierających w głąb skóry. Tam stopniowo są uwalniane i spowalniają procesy starzenia się skóry, nawilżają i zmiękczają, zmniejszają podrażnienia oraz spłycają kurze łapki.
Serum należy rozprowadzać od kącika zewnętrznego do wewnętrznego, rano i wieczorem, używając do tego celu opuszek palców. Kurację powtarzaj jesienią i wiosną. Każdorazowo poświęcając jej 21 dni.

Ampułki dla zestresowanych

Oznaki zestresowania i zmęczenia od razu widać na skórze twarzy. Jeśli są one również Twoim problemem, warto sięgnąć po ampułki lub kapsułki (jednak uwaga: ten rodzaj kosmetyku nie jest zalecany do skóry zaczerwienionej, łuszczącej się i swędzącej). Ampułki najczęściej zawierają: białka zbóż, wyciąg z drożdży, witaminę A, witaminę E, witaminę C, które zamyka się w niewielkim pojemniczku, nie dodając do niego żadnych konserwantów. Dlatego też otwarta kapsułka musi być od razu zużyta, ponieważ już po kilkunastu minutach w zetknięciu z zanieczyszczeniami środowiska traci swoje właściwości.

Zanim zastosujesz ampułkę, sprawdź jej działanie na skórze za uchem, by przekonać się, czy Cię nie uczuli. Kosmetyk nakłada się wieczorem zamiast kremu na oczyszczoną skórę twarzy i szyi, omijając okolice oczu. Rankiem użyj kremu nawilżającego, koniecznie z odpowiednio wysokim dla Twojej karnacji filtrem UV. Kuracja w zależności od danego produktu może trwać siedem, czternaście dni, czy nawet miesiąc.

Zostaw komentarz